Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az alap mód már 800×600-ra van állítva. Esetleg valóban lehet vesa-ra állítani, bár magával a tseng driver-rel sincs gondja, csak a felbontással.
(II) TSENG(0): Not using mode „800×600” (insufficient memory for mode)
Ezt kellene megfejteni.
ArcPeti wrote:Sziasztok!Nem mûködik a mikrófonom a skype alatt, az alsamixer állítgatása sem segített a dologban. Más rendszerben ezen a gépen pedig minden OK. Ha valakinek van tippje akkor kiváncsian várom.
((cím szerkesztés: typo -Bbt))
Az OSS támogatásod és /dev/dsp-d rendben van egyébként? (csak mert nem írtad)
Próbálhatsz esetleg olyat, hogy micboost-ot bekapcsolod.fagyiniki wrote:balev!
éppen az a problémám hogy hiába jók a beállítésok az X nem indul be! csak ha restartolom a gépet! ja az fglrxinfo-ra meg:
fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)
ez igy nem jó az 100-as.amatour wrote:Ok itt vannak: http://www.bakoszsolt.tkNo igen. Generálj modeline-t amit bír a monitorod, de mégjobb lenne, ha a modeline sorokat kikommenteznéd és beírnád a vsync-hsync értékeket (monitor manual).
lizard_code wrote:Ok visszarakom 6.x-re a xorg verziót tiszta. Felrakom drivert oké. A driver fenn lesz de ettõl 3D még mindig Mesa3D-n fog menni.
Ahhoz hogy a 3d menjen gondolom kéne a fglrx driver de ahhoz a kernelhez amit a FC5 használ ahhoz olyan nincs.De hogy vágd mirõl beszélek itt egy leírás 3D bekapcsolásról FC alatt:
Ha letöltöd amit írtam, akkor fglrx driver-t raksz fel, igaz nem fedora custom-ot, de attól még jónak kell lennie. Tedd fel, aztán linkeld be az X konfigot és logot.
Töltsd fel valahova a /var/log/xorg.log vagy xfree86.log-ot valamint az /etc/X11/xorg.conf vagy xfree86conf fájlt és linkeld be.
tone wrote:beirom su -l kéri jelszo aztán nem engedi beirni(egyébként ip mért van kiirva)Bakker, olvasd már el, mit írt a kollega az elõzõ hozzászólásban. Egyébként -l nélkül is jó, csak max teljes elérési utat kell megadni a parancsnak. IP-det csak te és a moderátorok, adminok látják.
lizard_code wrote:balev wrote:[off]
Az a szép, hogy a Vista-hoz minimum 128 megás videókártya lesz az ajánlott (és akkor még nem tudod használni a grafikus csilli-villiket). Mondjuk manapság ez már lehet, hogy nem akkora nagy dolog, de nem biztos, hogy feltétlen mindenki ekkor kártyát akar venni (plusz memória), csak mert az oprendszernek kell. Szóval kíváncsi leszek, mennyire lesznek hajlandók az emberek az új rendszer miatt költeni a gépeikre.
http://techies.teamlupus.hu/2006/01/24/vista-hardverigenye/hu/
Ja és mégegy dolog. Mi van a laptop használókkal? Tudtommal egyenlõre nincsenek ilyen nagy memóriájú alaplapi videóvezérlõk. Ez a szegmens akkor kiesik?
[/off]A témával kapcsolatban annyi, hogy nvidia-val ténylegesen kisebb az esélye, hogy problémád legyen, bár szerintem az ATI is jófelé halad.
trogher wrote:# fglrxconfig aztán nem csinált semmit.ja, valszeg sokat nem is fog
az uj ATI-drivert az „aticonfig”-gal kelll beloni:
su -l
passw:***
aticonfig –initial /etc/X11/xorg.conf
reboot
/az eredeti xorg.conf-t mentsd le valahova!/
amugy: aticonfig –help
Elég csak az X-et újraindítani és a modult betölteni elõtte, ha szükséges (valakinél nem).
-
SzerzőBejegyzés