balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: X nem indul :( #2055345
    balev
    Felhasználó

      Az alap mód már 800×600-ra van állítva. Esetleg valóban lehet vesa-ra állítani, bár magával a tseng driver-rel sincs gondja, csak a felbontással.

      (II) TSENG(0): Not using mode „800×600” (insufficient memory for mode)

      Ezt kellene megfejteni.

      Hozzászólás: Skype mikrofon nem mûködik #2055197
      balev
      Felhasználó
        ArcPeti wrote:
            Sziasztok!

          Nem mûködik a mikrófonom a skype alatt, az alsamixer állítgatása sem segített a dologban. Más rendszerben ezen a gépen pedig minden OK. Ha valakinek van tippje akkor kiváncsian várom.

        ((cím szerkesztés: typo -Bbt))

        Az OSS támogatásod és /dev/dsp-d rendben van egyébként? (csak mert nem írtad)
        Próbálhatsz esetleg olyat, hogy micboost-ot bekapcsolod.

        Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047434
        balev
        Felhasználó
          fagyiniki wrote:
          balev!
          éppen az a problémám hogy hiába jók a beállítésok az X nem indul be! csak ha restartolom a gépet! ja az fglrxinfo-ra meg:
          fglrxinfo
          display: :0.0  screen: 0
          OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
          OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
          OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)
          ez igy nem jó az 100-as.
          Hozzászólás: X nem indul :( #2055343
          balev
          Felhasználó
            amatour wrote:
            Ok itt vannak: http://www.bakoszsolt.tk

            No igen. Generálj modeline-t amit bír a monitorod, de mégjobb lenne, ha a modeline sorokat kikommenteznéd és beírnád a vsync-hsync értékeket (monitor manual).

            Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047431
            balev
            Felhasználó
              lizard_code wrote:
              Ok visszarakom 6.x-re a xorg verziót tiszta. Felrakom drivert oké. A driver fenn lesz de ettõl 3D még mindig Mesa3D-n fog menni.
              Ahhoz hogy a 3d menjen gondolom kéne a fglrx driver de ahhoz a kernelhez amit a FC5 használ ahhoz olyan nincs.

              De hogy vágd mirõl beszélek itt egy leírás 3D bekapcsolásról FC alatt:

              Ha letöltöd amit írtam, akkor fglrx driver-t raksz fel, igaz nem fedora custom-ot, de attól még jónak kell lennie. Tedd fel, aztán linkeld be az X konfigot és logot.

              Hozzászólás: X nem indul :( #2055336
              balev
              Felhasználó

                Töltsd fel valahova a /var/log/xorg.log vagy xfree86.log-ot valamint az /etc/X11/xorg.conf vagy xfree86conf fájlt és linkeld be.

                Hozzászólás: Progik telepítése #2054229
                balev
                Felhasználó
                  tone wrote:
                  beirom su -l kéri jelszo aztán nem engedi beirni(egyébként ip mért van kiirva)

                  Bakker, olvasd már el, mit írt a kollega az elõzõ hozzászólásban. Egyébként -l nélkül is jó, csak max teljes elérési utat kell megadni a parancsnak. IP-det csak te és a moderátorok, adminok látják.

                  Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047428
                  balev
                  Felhasználó
                    lizard_code wrote:
                    balev wrote:
                    Hozzászólás: nVidia vagy ATi? #2055248
                    balev
                    Felhasználó

                      [off]

                      Az a szép, hogy a Vista-hoz minimum 128 megás videókártya lesz az ajánlott (és akkor még nem tudod használni a grafikus csilli-villiket). Mondjuk manapság ez már lehet, hogy nem akkora nagy dolog, de nem biztos, hogy feltétlen mindenki ekkor kártyát akar venni (plusz memória), csak mert az oprendszernek kell. Szóval kíváncsi leszek, mennyire lesznek hajlandók az emberek az új rendszer miatt költeni a gépeikre.

                      http://techies.teamlupus.hu/2006/01/24/vista-hardverigenye/hu/

                      Ja és mégegy dolog. Mi van a laptop használókkal? Tudtommal egyenlõre nincsenek ilyen nagy memóriájú alaplapi videóvezérlõk. Ez a szegmens akkor kiesik?
                      [/off]

                      A témával kapcsolatban annyi, hogy nvidia-val ténylegesen kisebb az esélye, hogy problémád legyen, bár szerintem az ATI is jófelé halad.

                      Hozzászólás: Progik telepítése #2054224
                      balev
                      Felhasználó
                        trogher wrote:
                        # fglrxconfig aztán nem csinált semmit.

                        ja, valszeg sokat nem is fog

                        az uj ATI-drivert az „aticonfig”-gal kelll beloni:

                        su -l

                        passw:***

                        aticonfig –initial /etc/X11/xorg.conf

                        reboot

                        /az eredeti xorg.conf-t mentsd le valahova!/

                        amugy: aticonfig –help

                        Elég csak az X-et újraindítani és a modult betölteni elõtte, ha szükséges (valakinél nem).

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 2,997