Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
tone wrote:userként hogy tudok konzolbol inditani root-t.probáltam beállitani de nem sikerült(3d gyorsitot szeretném beállitani,instalálva van).rootként beirtam:# fglrxconfig aztán nem csinált semmit.
http://hup.hu/wiki/index.php/ATI_videok%C3%A1rtya_driver%C3%A9nek_telep%C3%ADt%C3%A9seOlyan nincs, hogy nem csinált semmit. Inkább adott egy hibaüzenetet, hogy nincs ilyen parancs, ami nem egyenlõ azzal, hogy nem csinált semmit. Ha elolvasod az ATI oldalán lévõ NEW INSTALLER INSTRUCTIONS szép piros betûs link alatti leírást, rájössz, miért is nincs fglrxconfig és mi van helyette. De az is elég, ha csak a fórumot böngészed kicsit hatékonyabban ATI kérdésben.
Mi ezzel a bajod? Már feltelepítetted a drivert, különben nem lenne aticonfig parancsod. Megadtad neki a paramétereket, az meg kiírta, hogy a futó session-t ezek a beállítások nem befolyásolják. Majd ha újraindítod az X-et, akkor lépnek életbe, feltéve ha beindul.
lizard_code wrote:Na akkor hogy ne legyen új téma nyitva :happy:Egy ATI driver telepítés FC5 alá leírást kreálhatna valaki mert hogy az alá meg a frugalware 0.4 alá egyik leírás sem jó az fix :blush:
apx wrote:Hali!
A kérdés a címben látható…
Most készülök videokártya vásárlásra, és tanácsotokat szeretném kérni, h melyikkel egyszerûbb az élet linux alatt.smica wrote:juuzer wrote:Szerintem az lehet a probléma, hogy a kernel nem támogatja az automata modul betöltést, nálam gondolom ez végett nincs fennakadás.Esetleg hupon is van hasonló: (igaz FC5)
http://hup.hu/node/23241
Nem az a baj, hogy nem támogatja, hanem az, hogy ez külsõ modul, nem egy bttv, amit a kernel beránt, ha elindítod a tvtime-ot. Legalábbis szerintem ezért kell külön betölteni a modult. Mert ha nem töltöd be, akkor berántja, csak nem ezt, hanem a radeon-t. De lehet, hogy ha azt sikerül kiírtania, akkor azt húzza be, nem tudom. Nem volt még radeon alap driverrel szerelt disztróm.KAndras wrote:No…
A xorg.conf-ban benne van a radeonos rész, de ha kiszedem belõle akkor katasztrófa volt amig az rc.localba be nem irtam az aticonfig –initial-t. Megpróbáltam az radeon divert fglrx re cserélni, az is katasztrófához vezetett.Nem tudom hogyan lehet beírni, vagy hogy hová, hogy az fglrx melyik szinten töltõdjék be.
Az etc-ben nincsen autoload vagy modules és ennek kombinációi sincsenek, csak a modprobe.conf és alternatívái, de modprobe.autolad stb sincsenek.
Ide benyomom még a grepet /libe-et és /usr-t is bár nem kértétek, mégis mindig ott kötök ki.
Az fgrepnek utána nézek.
Most még azért volt gond, mert azt akarta betölteni. Mondtam már, hogy az aticonfig parancs szerkeszti meg az konfig fájlt, nem kell semmit átírni benne. Elõször is tedd be init 2-be vagy 3-ba a modul betöltését. Ha ezt megteszed, akkor az fglrx fog indulni és direct rendering is lesz.
Nem, mert az xorg.conf-ban adod meg neki, hogy az fglrx driver-t használja. De ahhoz, hogy ezt tudja használni, még az X elõtt be kell töltõdnie az fglrx modulnak.
uzsolt wrote:KAndras wrote:Imhol az etc modules-ei:
[root@localhost etc]# find|grep modules
.
.
.NEM! Nem azt mondtam, hogy azokat a file-okat keresd, amik NEV
Ezeket nem tudom hol találtad, de nem arra valók, ez biztos. Az rc.local elvileg program, modul, démon indítására is alkalmas, tehát jónak kell lennie. Nem tudom, hogy ettõl függetlenül, ha betöltõdik az fglrx, akkor miért nem lesz direct rendering. Az aticonfig –initial parancs sem értem, hogyan oldja meg a dolgot, mivel az az xorg.conf-odat szerkeszti. Amit meg ugye nem kell minden egyes modulindításkor megtenni. Viszont gondolok még arra, hogy nem tudja normálisan inicializálni a kártyát a rendszer, mert az rc.local hajtódik végre legutoljára. Azt kellene megpróbálni, hogy valamelyik alap init-be be kéne tenni a modul indítását.
-
SzerzőBejegyzés