Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
smica wrote:Wait wrote:Na, EZ tényleg vicc… Kíváncsi lennék, hány sor a forrás…
Nos, a WinXP forrása kb. 125 millió sor. A Vista -t meg nem tudjuk, de nyilván több, mert sokminden agyon van bonyolítva.
Sok lesz az.
A két log lényegében egyezik, annak kivételével, hogy a 3d engedélyezésénél nem tart tovább az új log. Ezután értelmezné a modeline-okat, tehát egyenlõre próbáld azt, hogy a modeline sort #kommentezd be, a hsync-vsync sorokat meg ki. Valamiért amikor ment a 3d, a logban szerepelt a NoAccel=”Off” kifejezés, most meg nem. Pedig ugyanúgy ki van kapcsolva. Nem állítottál azóta az xorg.conf-on? Ránézésre minden ok vele, csak kérdezem. Azért szedd ki azt a sort onnan egyébként. Valamit csak csináltál, mert magától nem megy csak úgy el. Kernelfordítás például megzavarhatja. Az fglrx betölt bootkor? Vagy kézzel? Esetleg egy dmesg kimenetet is csatolhatnál, hátha ír valamit okosat.
TDK wrote:Adott egy Acer notebook, a fedora4 alatt az OpenGL simán mûködöt, de az 5 ös alatt nagyon szaggat (az xmms megjelenitõ stb stb). A grafikus kártya egy SiS 661 , annyit olvastam neten erröl a kártyáról, h alapból bent van minden kernelben a támogatása és nem kell hozzá, semmi driver stb… De akkor most miért nem megy rendesen?Ha a kernelben be van kapcsolva a támogatása gyárilag és a modul is be van töltve akkor mennie kellene elvileg. Vagyis elõször is ellenõrizd le, hogy betölt-e a modul.
Szerk.: bocs, csak a framebufferhez kell a sisfb modul, ahogy olvasom.
Wait wrote:Ezen idõkben fog eljönni a linux legnagyobb virágzása… Készüljünk a lámerekre 🙂Nohát ez az, hogy a redhat/fedora core dokumentációkban is mindenhol az /etc/modules.conf-ot emlegetik, holott az igazából a betöltött modulok paraméterezésére jó. Ha külsõ (nem kernel) modult akarsz betölteni, akkor arra több disztró alatt is ott az /etc/modules/autoload, vagy pl. slacki-n az /etc/rc.d/rc.modules. De redhat-on nem tudom mik léteznek, de ilyen esetre az rc.local-t írták. Ott sikerült is betölteni a modult, csak éppen nem mûködött a dolog (amit nem értek).
pluss_tux wrote:A gyártás jövõ héten kezdõdik, a kapacitás elõreláthatóan heti 25-30 db
Anyag ára: ~1700-2000 Ft + Postaköltség. vagy Budapesten személyesen átvehetõ tõlem.pluss_tux wrote:Sziasztok!EREDETI PL
/etc/modules/autoload van?
Jó, hát akkor szedd ki az rc.local-ból. Mondom kérdezd a Fedora topikban, ott biztos tudnak segítneni, hova van redhat alatt az autoload fájl.
Vagy beteszed az /etc/rc.d/rc.local-ba így:
/sbin/modprobe fglrx -
SzerzőBejegyzés