balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,171-2,180 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054767
    balev
    Felhasználó

      A modul automatikus betöltése már részletkérdés. Ez disztrónként változhat, ezért nem tudom megmondani, hogy nálad hova kell tenni. De a redhat dokumentációban biztos le van írva valahova. Vagy kérdezz errõl a redhat/fedora topikban.

      Hozzászólás: Chello vs. Mandriva 2006 Segítsetek plz. #2048427
      balev
      Felhasználó
        white_pony wrote:
        ugye Chello Calssic-os netem van, havonta nagyon soakt töltögetek le, szóval nekem nem elég a 30 giga havonta. Ugye a Chello adatmérõjét le leeht állítani 1 vagy 1,5 napra úgy, hogy csinálok egy MAC cím cserét. Naszóval Windowsban SMAC 1.1 nevû progival szinte majdnem minden nap lecserélem a MAC címet … ekkor újraindítom a gépet és a modemet, bejön a chello oldalregsiztrációs cucca, felhasználónév-jelszó megadása után „kidobom” a régi mac címet és érveénybe lép az új.
        Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054765
        balev
        Felhasználó
          KAndras wrote:
          Nem kell annak a radeon modulnak megakadályozni a betölõdését?

          Ha az fglrx betölt, a másik úgy se tud. Elvileg. Próbáld meg, aztán meglátjuk.

          Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054762
          balev
          Felhasználó

            Nem kell semmilyen útvonal, csak írtam oda valamit. Elvileg mindegy, ha jól értelmeztem a leírásokat. De ha így nem megy, keress rá valamilyen redhat dokumentációban, vagy google-lel, hogy melyik fájlba és hogyan kell beírni a boot során automatikusan indítandó modulokat.

            Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054759
            balev
            Felhasználó

              /etc/conf.modules, nem /etc/modules.conf (legalábbis google szerint így kéne lenni redhat-on). De ha nincs, akkor a modprobe.conf lesz az.

              Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054757
              balev
              Felhasználó

                Ok, frankón megy a driver.
                Nem az xorg.conf-ba kell beírni, hanem az /etc/conf.modules (ha jól sejtem redhat alatt itt kell lennie) fájlt kell szerkesztened. Ide kell alias-szal beírni az indítandó modul nevét. Pl. így.:
                alias ati_driverem fglrx

                Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054754
                balev
                Felhasználó
                  KAndras wrote:
                  Megtettem ahogy mondtad, Az X újraindításakor minden rendben volt a glxinfoban is yes volt a direcct rendering és a glxgears is szárnyalt eddig nem látott eredményekkel. Viszont egy teljes reboot után megint visszaállt az eredeti üzemállapot. Mit kell még tennem hogy így is maradjon?

                  Tedd automatikussá az fglrx modul betöltését. Redhat-on nem tudom hol van, talán /etc/modules vagy valahol a környékén keresd.
                  fglrxinfo, glxgears, glxinfo?

                  Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054752
                  balev
                  Felhasználó

                    Ha sikerült betölteni az fglrx modult, akkor mentsd el valahova az eredeti xorg.conf-od (ha vissza kell állítani), majd az aticonfig –initial parancsot engedd rá. Ha megvan, akkor indítsd az X-et. Ha nem indul, visszatöltöd az eredeti konfot és a radeon modult, így indítod és beszúrod ide az xorg.logot.

                    Hozzászólás: Kompatibilis hardverek listája Hol? #2054750
                    balev
                    Felhasználó

                      Próbáld úgy betölteni, hogy a radeon modult elõbb kiszeded. rmmod radeon, modprobe fglrx.

                      Hozzászólás: Az ATI driver fent van, mûxik, de… #2048208
                      balev
                      Felhasználó
                        zeerocool wrote:
                        Siker-lt dpkg vel felrakni de
                        debian:/home/zc9# modprobe fglrx
                        FATAL: Module fglrx not found.

                        aticonfig:
                        debian:/home/zc9# aticonfig –initial
                        Using /etc/X11/xorg.conf
                        Uninitialised file found, configuring.
                        debian:/home/zc9#

                        Nem jött létre a modul. A /lib/modules/fglrx/build_mod könyvtárban van egy make.sh szkript. Ezt futtasd le. Utána egy szinttel feljebb van make_install.sh. Ezt is lefuttatod. Ha minden ok, utána modprobe fglrx.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,171-2,180 / 2,997