Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A dpkg-nak is van force kapcsolója, de ne kérdezd, hogy mi, mert nem használom. Nézd meg a manual-ját és tedd fel úgy.
Azért nem engedi betölteni a modult, mert a dri-s van betöltve – modprobe fglrx-re gondolom hasonló hibát kapsz. Lsmod milyen modulokat listáz? Init 3-ban be tudod tölteni az fglrx-et? Most milyen kernelt használsz – gyári, vagy te forgattad?
Nyafogni fog, de akkor vfat-tal kéne befûzni szerintem.
Szedd le a grafikus telepítõt. Aztán tedd fel rpm-bõl a követekezõk szerint:
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16979.msg178817#msg178817
Nos, elõször is töltsd le a legújabb driver RPM-et az ATI honlapjáról (azért írom, hogy a legújabbat, mert amit te töltöttél, az még fglrxconfig-gal szerelt, egyébként mindegy). Mielõtt feltennéd, szedd le az elõzõt, aztán rpm -i –force –nodeps kapcsolókkal tedd fel. Ha hibaüzenet van, szúrd be ide. Ha nem, akkor nézd meg, betöltött-e a modul (lsmod | grep fglrx). Ha nem, akkor próbáld meg betölteni (modprobe fglrx). Ha megvan, akkor másold vissza az eredeti xorg.conf-ot (gondolom csináltál róla mentést) a helyére, aztán aticonfig –initial parancsot kiadva a driver megszerkeszti az xorg.conf-od. Elég egyenlõre az is, amit az belerak. Ha megvan, akkor indítsd újra az X-et, majd fglrxinfo megmondja, hogy az ATI fglrx driver megy-e, avagy a MESA. Ha nem indul be a grafikus felület, akkor mentsd el valahova txt-ként az xorg.log-ot, másold vissza az eredeti xorg.conf-ot a helyére, indítsd újra az X-et és ha bejött, linkeld be ide a logot.
Kétlem, hogy a grafikus telepítõ minden olyan jól csinált volna, ha utána nem lett jó a rendszered. Egyáltalán mi történt, miután feltetted?
Az rpm-bõl való telepítésnél legalább látod mi a bibi. Egyébként mindössze annyi, hogy nem force kapcsolóval indítottad, így figyelmeztetett, hogy a MESA-s libGL-t lecserélné az fgrlx-ére. Enélkül és a modul feltelepülése nélkül nyilván nem is lesz jó.Mit értesz az alatt, hogy az glxinfo és glxgears jól mûködött? Mikor nem mûködik jól?
A kártyáddal kapcsolatos információkat, – miszerint 8500-tól felfelé jó az fglrx driver, alatta pedig sourceforge.dri-t kell használni, – nem én találtam ki. Az ATI honlapján írják, de egyéb dokumentációkban is ez szerepel. Ettõl függetlenül, ha megy a DRI-s driverrel, ennek csak örülök. Csak akkor azt nem értem, minek írtad, hogy problémád van a 3d-vel.
kisbetu wrote:Ezzel számomra azt üzented, hogy az üdvözítõ megoldás az XP nevû disztribúció használata lenne.
Ezt akartad sugallni?//Na, közben beleeditál a koma. Szóval jól olvastam. Köszi.//
A nagy hévben elõször elküldtem a hozzászólást. Aztán rájöttem, hogy nem írtam hozzá. 🙂
Egyébként ezt akartam sugallni, igen.KAndras wrote:Igen látom, hogy az nvidia részletezi, hogy mely gpu-kat támogat, de az a fõbb problémám, hogy nem igazán értek a driver linux alá való telepítéséhez, mint ez az ati esetében kiderült. Ezért vágyom olyan hardverre, amit a RedHat, önnálóan képes bekonfigolni helyesen. Ezt az infot az nvidia, nem bocsátja rendelkezésemre.
Neked nvidiád van? Mennyire nehéz beállítani a helyes mûködését a 3D-s támogatással? Elég az nvidia oldaláról letölthetõ tar.gz állományt ./configure, make, make install -al telepíteni, vagy xorg.confot stb is baszogatni kell. Mee én ahhoz gyenge vagyok ám!Hogy szopsz az ATIval, az nem azért van, mert szar a kártya, hanem azért, mert nem tudsz olvasni. Ha arra vágysz, hogy a rendszer állítsa be helyetted a dolgokat, akkor nem jó helyen jársz; ergo NE használj linuxot.
Az ati topikban belinkeltem neked, hogy a kártyádhoz NEM a DRI driver kell, hanem az ATI fglrx driver-e.
Mért kell huszonnyolc hasonszõrû topikot nyitni? Már van ilyen, vagy én tévedek? Egyébként meg letöltesz 2-3 install cd-t, felrakod, majd konstatálod, hogy megfelelõ-e neked, avagy nem.
Xorg.log?
Elvileg csak 6.8-hoz van egyenlõre fglrx driver, ez lehet gond. Bár nekem megy 6.9-el is. Mindenesetre a log nélkül nem tudunk meg sokat, tehát linkeld be az xorg.conf-ot, xorg.logot, fglrxinfo kimenetét. Biztos, hogy rendben felment a driver? (ha be tudod, vagy be van töltve az fglrx modul, akkor igen)
-
SzerzőBejegyzés