Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szintén kislemezes, anno a fõsulin használtunk ilyeneket egy ideig.
Morzel wrote:Tehát akkor nem az apache-al (és egyéb más webszerverekkel) van a gond, mint ahogyan a hibaüzenetbõl is sejthetõ volt. Hogy mi foglalja a 80-as portot, jó kérdés. Nmap-ot próbáld egy kicsit bõbeszédûbbre fogni a -v és -sV kapcsolókkal, hátha többet megtudunk annál, hogy valamilyen http. Magát a portot nem tudod felszabadítani, csak úgy, ha az azt használó szolgáltatást kilövöd.
Nem tudom, melyik verziót töltötted le, de próbaképp leszedtem ezt:
http://www.ibiblio.org/pub/Linux/utils/file/managers/mc/mc-4.6.1.tar.gzNem kell semmilyen chmod. Felhasználóként telepíted csak magadnak, vagy /usr-be valahova, ha globálisan akarod. Ha erre nincs jogosultságod, akkor make install rootként.
Konfig, fordítás user-ként. Elképzelhetõ, hogy nem kell ./configure, mert van egy alap konfig, amit be kell állítani. Ekkor csak make és make install kell. De ez mind le van írva, ebben biztos vagyok.KOXX wrote:Section „Screen”
Identifier „Default Screen”
Device „Generic Video Card”
Monitor „Generic Monitor”
DefaultDepth 24
SubSection „Display”
Depth 1
Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 4
Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 8
Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 15
Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 16
Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 24
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
EndSectionSzerk.: ha átírod 1280×960-ra, akkor 1024×768-ban indul el?
Mennyit bír a monitor 1280×960-on? Próbálj meg egy modeline-t generálni annak megfelelõen és indítsd azzal. Bár a vesa-val nekem is voltak gondjaim. Se a hsync és vsync, se modeline-nal nem akart 1024×768-on 85Hz-en frissíteni. ATI driverrel simán mûködik a modeline.KOXX wrote:kösz de ezt már próbáltam, én nem fejtettem ki eléggé a dolgot.
szal ha átírom 1280×960-ra a felbontást automatikusan 1024×768-on indul az X. egyébként xorg 6.9-et használok. megoldás az lenne ha az nvidia drivert felnyomnám, de egyellõre a vesa alatt szeretném megoldani ezt.ötletek?
Linkeld be az xorg.conf-ot és a logját.
Sany által írt verzió is oké, de ha nem megy, megoldható modeline-nal is, de akkor a hsync és vsync sorokat kell kikommentezni.nanobit wrote:Ha már itt van ez a téma segítenétek? A következõ a problémám. Van nekem egy LG Flatron T710B monitorom. Szeretném használni 1200x..-os felbontást, de akkor csak a 60Hz-t engedi.saynos wrote:Saynos egyetertek. A videot ish megneztetek?Szerinted miért írom? Abba nem is akarok belegondolni, hogy ez az ember otthon mit csinálhat, ha munkahelyen nem tudja legalább tûrtõztetni magát, ha már ilyen beteg.
KOXX wrote:hy!
a vesa driver alatt szeretném a felbontást 1280×960-ra állítani, de nem engedi. van rá mód, hogy használni tudjam ezen a felbontáson? jelenleg 1280×1024-en megy, de nekem az nem jó, mert aránytalan pl a 1024×768-hoz képest és 1 pixel így nem ad szabályos négyzetet…A konfig fájlban screen section-ben a MODES sorban írd át az 1280×1024-et 1280×960-ra.
-
SzerzőBejegyzés