balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Karakteres Live-Linux #2054528
    balev
    Felhasználó

      Szintén kislemezes, anno a fõsulin használtunk ilyeneket egy ideig.

      http://pocket-linux.sourceforge.net/

      balev
      Felhasználó
        Morzel wrote:
        Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054285
        balev
        Felhasználó

          Tehát akkor nem az apache-al (és egyéb más webszerverekkel) van a gond, mint ahogyan a hibaüzenetbõl is sejthetõ volt. Hogy mi foglalja a 80-as portot, jó kérdés. Nmap-ot próbáld egy kicsit bõbeszédûbbre fogni a -v és -sV kapcsolókkal, hátha többet megtudunk annál, hogy valamilyen http. Magát a portot nem tudod felszabadítani, csak úgy, ha az azt használó szolgáltatást kilövöd.

          Hozzászólás: Coyote Linux kérdés.. #2054414
          balev
          Felhasználó

            Nem tudom, melyik verziót töltötted le, de próbaképp leszedtem ezt:
            http://www.ibiblio.org/pub/Linux/utils/file/managers/mc/mc-4.6.1.tar.gz

            Hozzászólás: Coyote Linux kérdés.. #2054412
            balev
            Felhasználó

              Nem kell semmilyen chmod. Felhasználóként telepíted csak magadnak, vagy /usr-be valahova, ha globálisan akarod. Ha erre nincs jogosultságod, akkor make install rootként.
              Konfig, fordítás user-ként. Elképzelhetõ, hogy nem kell ./configure, mert van egy alap konfig, amit be kell állítani. Ekkor csak make és make install kell. De ez mind le van írva, ebben biztos vagyok.

              Hozzászólás: Felbontas probléma! #1962416
              balev
              Felhasználó
                KOXX wrote:

                Section „Screen”
                Identifier „Default Screen”
                Device „Generic Video Card”
                Monitor „Generic Monitor”
                DefaultDepth 24
                SubSection „Display”
                Depth 1
                Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
                Depth 4
                Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
                Depth 8
                Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
                Depth 15
                Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
                Depth 16
                Modes „1280×960” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                SubSection „Display”
                Depth 24
                Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
                EndSubSection
                EndSection

                Szerk.: ha átírod 1280×960-ra, akkor 1024×768-ban indul el?
                Mennyit bír a monitor 1280×960-on? Próbálj meg egy modeline-t generálni annak megfelelõen és indítsd azzal. Bár a vesa-val nekem is voltak gondjaim. Se a hsync és vsync, se modeline-nal nem akart 1024×768-on 85Hz-en frissíteni. ATI driverrel simán mûködik a modeline.

                Hozzászólás: Felbontas probléma! #1962413
                balev
                Felhasználó
                  KOXX wrote:
                  kösz de ezt már próbáltam, én nem fejtettem ki eléggé a dolgot.
                  szal ha átírom 1280×960-ra a felbontást automatikusan 1024×768-on indul az X. egyébként xorg 6.9-et használok. megoldás az lenne ha az nvidia drivert felnyomnám, de egyellõre a vesa alatt szeretném megoldani ezt.

                  ötletek?

                  Linkeld be az xorg.conf-ot és a logját.
                  Sany által írt verzió is oké, de ha nem megy, megoldható modeline-nal is, de akkor a hsync és vsync sorokat kell kikommentezni.

                  http://www.dkfz-heidelberg.de/spec/linux/modeline/

                  Hozzászólás: Felbontas probléma! #1962412
                  balev
                  Felhasználó
                    nanobit wrote:
                    Ha már itt van ez a téma segítenétek? A következõ a problémám. Van nekem egy LG Flatron T710B monitorom. Szeretném használni 1200x..-os felbontást, de akkor csak a 60Hz-t engedi.
                    Hozzászólás: Kocsma topik #1949377
                    balev
                    Felhasználó
                      saynos wrote:
                      Saynos egyetertek. A videot ish megneztetek?

                      Szerinted miért írom? Abba nem is akarok belegondolni, hogy ez az ember otthon mit csinálhat, ha munkahelyen nem tudja legalább tûrtõztetni magát, ha már ilyen beteg.

                      Hozzászólás: Felbontas probléma! #1962408
                      balev
                      Felhasználó
                        KOXX wrote:
                        hy!
                        a vesa driver alatt szeretném a felbontást 1280×960-ra állítani, de nem engedi. van rá mód, hogy használni tudjam ezen a felbontáson? jelenleg 1280×1024-en megy, de nekem az nem jó, mert aránytalan pl a 1024×768-hoz képest és 1 pixel így nem ad szabályos négyzetet…

                        A konfig fájlban screen section-ben a MODES sorban írd át az 1280×1024-et 1280×960-ra.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 2,997