balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,211-2,220 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: apt-get nem muxik #2054295
    balev
    Felhasználó

      Most nem azért, de mi köze a csomagkezelõnek az apache-hoz? Nem az apt fogja helyetted beállítani a konfigot.

      Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054280
      balev
      Felhasználó
        elnoyle wrote:
        már csa ez az egy gáz van:

        $ sudo /etc/init.d/apache2 start
        * Starting web server (Apache2)…                                                                                          (98)Address already in use: make_sock: could not bind to address [::]:80
        no listening sockets available, shutting down
        Unable to open logs

        Gondolom be van téve valamelyik init szkriptbe a httpd démon.
        Miért akarod elindítani, ha már fut a szerver?

        Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047418
        balev
        Felhasználó

          Sikerült ezzel beindítani az X-et, vagy a 3d is megy mostmár? (glxinfo, fglrxinfo, glxgears)

          Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047416
          balev
          Felhasználó

            Ennyi is elég, a többit szedd ki egyenlõre. Mondom, ha a noAccel be van kapcsolva, akkor miért várod, hogy legyen 3d gyorsítás? Töröld ki a sort, vagy rakd „off”-ra.

            Section „Device”
              Identifier „ATI Graphics Adapter 0”
              Driver „fglrx”
              BusID „PCI:1:0:0”
            EndSection

            Ha csak így indítod be, akkor mi a jelenség? Akkor csatold a logot. Biztos, hogy bírja ezt a monitorod?

            Próbáld meg, hogy kiveszed egyenlõre az 1280×960 és 1152×864 felbontásokat. 1024×768 legyen a legnagyobb. A hsync és vsync sorokat kommentezd ki, tedd be ezt a sort:
            ModeLine    „1024×768” 97.4 1024 1072 1192 1416 768 768 771 809

            A DRI section-ben meg írtam már szerintem, hogy 0666-ra állítsd a jogot.

            Hozzászólás: apt-get nem muxik #2054292
            balev
            Felhasználó

              De egyébként meg nem kell leszednie az apache-t, mert nem azzal van a gond szerintem, hanem valami beállítással.

              Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047414
              balev
              Felhasználó
                Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054278
                balev
                Felhasználó

                  Listen paszuj.no-ip.info:80

                  Ez a sor nem volt kikommentezve? Enélkül indítva localhost-ra mit mond?

                  Hozzászólás: dri modul betöltési probléma #2054305
                  balev
                  Felhasználó

                    Az ATI hivatalos oldaláról:

                    Q2:    Which ATI graphics cards can use this driver?
                    A2:

                    The ATI Proprietary Linux driver currently supports Radeon 8500 and later AGP or PCI Express graphics products, as well as FireGL 8700 and later products. We do not currently plan to include support for any products earlier than this. Drivers for earlier products should already be available from the DRI Project or Utah-GLX project.

                    Máskor inkább töltsd fel valahova a konfokat, logokat, ha lehet.

                    Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054276
                    balev
                    Felhasználó

                      Na közbe kettõt írtál, most nézem csak. Tehát akkor mégiscsak fut a szerver. Konfot légyszi.

                      Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054275
                      balev
                      Felhasználó
                        elnoyle wrote:
                        127.0.0.1 – 404es hiba: Dokumentum nem található

                        $ ps -aux | grep http*
                        Warning: bad ps syntax, perhaps a bogus ‘-‘? See http://procps.sf.net/faq.html
                        server  19496  0.0  0.0  3668  744 pts/3    R+  16:02  0:00 grep httpd-2.2.0

                        Ezt mondjuk nem teljesen értem, mert a grepnek külön folyamatként kellene megjelennie, de ez határozottan egy webszerver futását mutatja (lehet, hogy nincs igazam). Linkeld már be a httpd.conf-odat. Mit szerkesztettél benne?

                        Nézd már meg, hogy ha kilövöd ezt a folyamatot, utána tudod-e indítani a szervert? Ha nem, akkor ez nem az volt, csak a grep, vagy nem értem.

                        $ nmap -A -p 100 127.0.0.1
                        -bash: nmap: command not found

                        Nincs telepítve ez a program. De mással is lehet biztos portokat szkennelni. Google.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,211-2,220 / 2,997