Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Most nem azért, de mi köze a csomagkezelõnek az apache-hoz? Nem az apt fogja helyetted beállítani a konfigot.
elnoyle wrote:már csa ez az egy gáz van:$ sudo /etc/init.d/apache2 start
* Starting web server (Apache2)… (98)Address already in use: make_sock: could not bind to address [::]:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logsGondolom be van téve valamelyik init szkriptbe a httpd démon.
Miért akarod elindítani, ha már fut a szerver?Sikerült ezzel beindítani az X-et, vagy a 3d is megy mostmár? (glxinfo, fglrxinfo, glxgears)
Ennyi is elég, a többit szedd ki egyenlõre. Mondom, ha a noAccel be van kapcsolva, akkor miért várod, hogy legyen 3d gyorsítás? Töröld ki a sort, vagy rakd „off”-ra.
Section „Device”
Identifier „ATI Graphics Adapter 0”
Driver „fglrx”
BusID „PCI:1:0:0”
EndSectionHa csak így indítod be, akkor mi a jelenség? Akkor csatold a logot. Biztos, hogy bírja ezt a monitorod?
Próbáld meg, hogy kiveszed egyenlõre az 1280×960 és 1152×864 felbontásokat. 1024×768 legyen a legnagyobb. A hsync és vsync sorokat kommentezd ki, tedd be ezt a sort:
ModeLine „1024×768” 97.4 1024 1072 1192 1416 768 768 771 809A DRI section-ben meg írtam már szerintem, hogy 0666-ra állítsd a jogot.
De egyébként meg nem kell leszednie az apache-t, mert nem azzal van a gond szerintem, hanem valami beállítással.
Listen paszuj.no-ip.info:80
Ez a sor nem volt kikommentezve? Enélkül indítva localhost-ra mit mond?
Az ATI hivatalos oldaláról:
Q2: Which ATI graphics cards can use this driver?
A2:The ATI Proprietary Linux driver currently supports Radeon 8500 and later AGP or PCI Express graphics products, as well as FireGL 8700 and later products. We do not currently plan to include support for any products earlier than this. Drivers for earlier products should already be available from the DRI Project or Utah-GLX project.
Máskor inkább töltsd fel valahova a konfokat, logokat, ha lehet.
Na közbe kettõt írtál, most nézem csak. Tehát akkor mégiscsak fut a szerver. Konfot légyszi.
elnoyle wrote:127.0.0.1 – 404es hiba: Dokumentum nem található$ ps -aux | grep http*
Warning: bad ps syntax, perhaps a bogus ‘-‘? See http://procps.sf.net/faq.html
server 19496 0.0 0.0 3668 744 pts/3 R+ 16:02 0:00 grep httpd-2.2.0Ezt mondjuk nem teljesen értem, mert a grepnek külön folyamatként kellene megjelennie, de ez határozottan egy webszerver futását mutatja (lehet, hogy nincs igazam). Linkeld már be a httpd.conf-odat. Mit szerkesztettél benne?
Nézd már meg, hogy ha kilövöd ezt a folyamatot, utána tudod-e indítani a szervert? Ha nem, akkor ez nem az volt, csak a grep, vagy nem értem.
$ nmap -A -p 100 127.0.0.1
-bash: nmap: command not foundNincs telepítve ez a program. De mással is lehet biztos portokat szkennelni. Google.
-
SzerzőBejegyzés