balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: slack problémák #2053154
    balev
    Felhasználó
      attila1964 wrote:
      Elfelejtettem az elõbb én is kérdezni:

      Alapból a Totem-et szeretném használni, de a DVD felcsatolása, majd a Totem elindítása után azt a hibaüzenetet kapom, hogy nem vagyok jogosult (?) a /dev/hdc használatára/olvasására… Pontosan nem emlékszem az üzenetre, mert most a Zenwalk 2.2 „alól írok. Amúgy érdekes, hogy a Zenwalk 2.2-vel semmi gondom nincs, olvassa és játsza a DVD-et…

      Ez érdekes, utolsó frissítés óta tettem fel a ripperX-et, 10.1-el még ment, most meg ugyanezt a hibát adja, hogy nézzem meg, van-e jogosultságom a hdc-hez. Ezek szerint itt nem egyedi esetrõl van szó. Na majd ha lesz idõm, utánanézek, mostanában mással vagyok elfoglalva, de idegesítõ a dolog, mert eddig nem volt ilyen.

      Még valami: Hogyan tudom automatikusan, már a bootoláskor indítani az ADSL-t? (Slackware 10.2 + Freerock Gnome)

      Lenne valakinek valamilyen ötlete, tanácsa?

      Elõre is kösz!

      Ez a pppoe, nem? Csak azért kérdezem, mert nekem kábelnetem van. Csinálsz neki egy pl. egy rc fájlt /etc/rc.d/-ben egy másik fájl mintájára. Aztán futtathatóvá teszed és beírod az /etc/rc.d/rc.M-be, szintén bármelyik másik mintájára.

      Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054271
      balev
      Felhasználó
        elnoyle wrote:
        nem megy semmilyen webszerver, és ez már vadiuj ubuntu, szal nincs köze a régihez

        Biztos, hogy nem indul el valamelyik init szinttel? 127.0.0.1-re mit ír a böngészõd?

        ps -aux | grep http*

        Ha tényleg nem, akkor meg valami más foglalja a 80-as portot. Azt kellene kideríteni, hogy mi.

        nmap -A -p 100 127.0.0.1

        Szerintem lehet másik porton is indítani, ha megnézed a httpd.conf-ot, le van benne írva.

        Hozzászólás: slack problémák #2053151
        balev
        Felhasználó
          n0gabor wrote:
          más téma: tervezem kiprobalni a slackware-t, es azt kerdeznem hogy hogy lehet a legkonyebben frissiteni a 10.2-t ami megvan ISO-ban slackware current-re.
          esetleg vannak snapshot iso-k slackware currentbol, vagy ti hogy csinaltatok?

          Van egy swaret nevû program, aminek a konfjában beállítod a letöltési helyeket plusz egyéb opciókat (pl. kizárások a frissítés alól). Aztán egy update és egy upgrade paranccsal meg van oldva a dolog.

          Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052760
          balev
          Felhasználó

            Section „InputDevice”
              Identifier  „Configured Mouse”
              Driver      „mouse”
              Option      „CorePointer”
              Option      „Device”      „/dev/input/mice
              Option      „Protocol”      „ImPS/2”
              Option      „Emulate3Buttons”  „true”
              Option      „ZAxisMapping”      „4 5”
            EndSection

            Ezt kellene átírni /dev/mouse-ra. Ha van is /dev/psaux, /dev/input/mice vagy akármi, azáltalában a /dev/mouse-ra van linkelve. Tehát azzal mennie kellene. Linkeld be a logot, ha így sem megy.

            Hozzászólás: némi probléma alsa #2052886
            balev
            Felhasználó
              penztar wrote:
              Hello!
              Hozzászólás: slack problémák #2053149
              balev
              Felhasználó
                aty wrote:
                Nah úgy tûnik megoldódott. A hotplug daemon nem indult el automatikusan.

                Nálad van valami submount vagy supermount beüzemelve? Nálam a submount a pendrive kivételével mindent csatolt, a supermount patch után meg nem akart lefordulni a kernel. Egyébként, most hogy már KDE-t használok annyira nem zavar, mert ha az eszközre kattintok, automatikusan becsatolja az fstab szerint.

                Hozzászólás: Nem Mûködik a Virtuális Terminál #2054268
                balev
                Felhasználó

                  Rendszerindítás közben látod az init folyamatokat? Nem raktál valami bootsplash-t, vagy nem állítottad a GRUB-ban a framebuffer felbontást?

                  Hozzászólás: Apache2 behal startnál #2054269
                  balev
                  Felhasználó

                    Látom már elõzõleg is megkavartad a dolgot. Nem lehet, hogy még mindig fut a régi webszerver? Csak mert ugye azt írja, hogy foglalt a port. Killall httpd, vagy apachectl stop és utána indítsd a 2-es apache-ot. Egyébként annak is van szerintem valami indító szkriptje.

                    Hozzászólás: Te milyen program lennél? #2046343
                    balev
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052758
                      balev
                      Felhasználó

                        Most tényleg nem értem, miért szúrtad ezt mind be ide. Már leírtuk vagy 4-en, mit és hogyan csinálj. Ha elolvasod a logot, te is látod, amit log nélkül is írtunk, miszerint nem jól van megadva az egered elérése. /dev/input/mice helyett azt kell beírni, ahol az eszközöd van. Ergo bemész a /dev könyvtárba és megnézed, hol van az egered. De nagy valószínûséggel /dev/mouse.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 2,997