balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,231-2,240 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053870
    balev
    Felhasználó
      kovi wrote:
      kétségtelen. de kérlek ajánlj valami olyan orvosságot erre a betegségre, ami mindenkit gyógyít- mellékhatások nélkül.

      Max. 3 szóbeli figyelmeztetés, aztán ideiglenes ban. Végsõ esetben végleges ban. Régen volt ilyenre lehetõség. De gondolom az SMF-ben is megoldott.

      Hangsúlyozom, nem azzal van bajom (mint ahogyan másnak sem szerintem), ha valaki néha elír valamit, és nem veszi észre. Elõfordul.
      Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a szándékos csetes stílus erõltetése nem idevaló. Aki így ír, az vagy nem olvasta el a netikettet (amit jó esetben el sem kéne olvasni, ha kicsit is értelmesek vagyunk), vagy magasról tesz rá. 

      Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992284
      balev
      Felhasználó

        Windows alatt nincs grafikus böngészõ? Vagy én nem értem mit akarsz.
        Világosíts már fel, lehet én vagyok a hülye. Most akkor otthon mûködik a lynx. De otthon nincs neted. Ezért bemész a könyvtárba, ahol windows alá erõltetsz egy lynx-et, ami nem akar helyesen mûködni?

        Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992282
        balev
        Felhasználó
          H Miki wrote:
          Ez érthetetlen… Bármit is csinálok, nem ismeri fel a magyar karaktereket…

          Most ha tényleg windows alatt szenvedsz egy lnyx beüzemelésével, akkor meg is érdemled. Ennek a kérdésnek egy másik fórumon lenne a helye, nem? Vagy az én megítélésem rossz?

          Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053868
          balev
          Felhasználó
            kovi wrote:
            a linuxfórumnak manapság sajnos nincs akkora forgalma, hogy ez a most felvetett helyesírási téma aktualitást jelentene. sajnos. szerintem inkább azt találjátok ki, hogy az off és flame és „1-2 szót beszólok” + egyéb dolgokat hogyan lehetne mérhetõen redukálni úgy, hogy abból ne legyen sértõdés. biztosan visszaesne (még a mostanihoz mérten is) egy kicsit a forgalom, de hosszú távon kifizetõdne szerintem. aztán majd ha lesz (hasznos) forgalom, akkor ráértek forogni a helyesíráson. szerintem.

            Szándékos szlengelést, húdelazavagyok általánosiskolás stílust pedig tényleg (akkor is ideírom, hogy) k.u.r.v.a idegesítõ olvasgatni. Nem beszélve az offolásról.

            Sértõdés nélkül pedig úgyse lehet megoldani a kérdést. Vagy hagyjuk elburjánzani, vagy szigorúan vesszük.
            A fórum külsõ (elsõ) megítélése múlik rajta. Szerintem.

            Hozzászólás: SuSe 10, telepítés után nem indul #2052668
            balev
            Felhasználó
              Pityuka198 wrote:
              Bár ez sem ide tartozik, de van vhol a heten magyarnyelvû linuxos játékoldal?
              Mert akár van akár nincs akkor is csinálok egyet.
              Ami sztem nemárt, mert kell vmi info a linuxos játékokról is, nehogy az angol oldalakra korlátozódjunk ebben a kategóriában.

              Ha már regisztráltál a fórumon, illõ lenne szétnézni egy kicsit. De felõlem csinálhatsz is játékoldalt, én nem gátollak meg benne.

              Hozzászólás: PHP #2024535
              balev
              Felhasználó

                DBM hívásnál a következõ hibaüzenetet kapom. Tudom, hogy teli van vele a net, de nem értem. Nem tudom az alábbiak a DBM-re vonatkoznak-e.

                Code:
                Call to undefined function: dbmopen()

                phpinfo() szerint a PHP a következõképp lett konfigurálva:
                –with-gdbm

                Loaded modules:
                mod_auth_dbm

                Supported handlers:
                gdbm

                Az apache/php/mysql slackware .tgz csomagból van fenn.

                Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053856
                balev
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Ezt nem értem. Csak neki más jelenik meg, a többiek meg jól látnak?

                  Igen, csak neki, mint ahogy felül írtam.

                  A belepofázáson és a felesleges irkálásokon kívül még törölni is tudunk.
                  A júzerekre semmi ráhatási lehetõségünk.

                  Miért, nem lehet a moderátoroknak speciális admin jogokat adni?

                  De lehet, hogy az SMF alapból nem alkalmas ilyenre, vagy nagyon bonyolult lenne a kivitelezése. Akkor viszont szigorúan törölni kell a hozzászólást, ha figyelmeztetés ellenére sem javítja ki az illetõ. Ha meg valaki ezek után szándékosan csinálja a fesztivált – mint ahogyan erre is volt már példa – ignore, ban, stb.

                  Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053854
                  balev
                  Felhasználó

                    Akkor lehetne manuálisan is ráereszteni a delikvensre a szkriptet. Ha a moderátor észreveszi, hogy valaki összevissza ír, elõször figyelmezteti, hogy javítsa ki. Ha nem teszi, vagy késõbb ugyanúgy sárba tiporja a netikettet, ráküldi. A tag kénytelen lesz javítani, mert különben semmit se fog látni a fórumból. Végül is van annyi moderátor, és rendszerint észre is veszik az ilyet. Tehát a helyesírás-ellenõrzõ probléma megoldva. Már csak szkriptet kell írni. Az se egyszerû azért, tudom. De elsõsorban most az ötleteket kell számba venni.

                    Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956500
                    balev
                    Felhasználó
                      juuzer wrote:
                      Sima vesa-s driver-el megy az X? Esetleg régebbi fglrx? (másik kernel alatt is ilyent csinál?)

                      Eredeti xf86conf-fal megy, nyilván. Nem hinném, hogy az fglrx-nek lenne gondja. A driver felmegy, modul is megvan. Viszont a kernel beállítások, vagy újabb kernel, amire én is gondolok. Google-n is kerestem erre a hibaüzenetre, de nem találtam használhatót. Egy-két helyen írták, hogy újabb kernel megoldotta. De neki 2.6.8 van, nem egy régi darab. Abban minden támogatás benne kell, hogy legyen már elvileg. /dev/agpgart és via_agp támogatás be van kapcsolva, DRM is (ami gond lehet Nforce chipset-nél, de az övé VIA-s alaplap).

                      Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053852
                      balev
                      Felhasználó

                        Ha valaki nagyon ráér, írhatna egy szkriptet erre.
                        A helyesírás vizsgálata valamilyen spell függvénnyel. Ha valakinek mondjuk százalékos arányban több, mint 2-3% a hibája az adott hozzászólásban, annak a fórum anyaga megkavarva jelenne meg. A random, és különféle string függvények segítségével módosított hozzászólások futásidõben kerülnének egy ideiglenes tárolóba, amit csak az adott felhasználó látna. Errõl kapna egy figyelmeztetést privátban egy linkkel, ahonna elérné a bizonyos hozzászólást, és módosíthatja. Ha megtette és a hibaszázalék adott érték alá csökken, újból megfelelõ formájában látná a topikokat.

                        Mondjuk itt a leggyengébb láncszem a helyesírás ellenõrzés.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,231-2,240 / 2,997