Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kovi wrote:kétségtelen. de kérlek ajánlj valami olyan orvosságot erre a betegségre, ami mindenkit gyógyít- mellékhatások nélkül.
Max. 3 szóbeli figyelmeztetés, aztán ideiglenes ban. Végsõ esetben végleges ban. Régen volt ilyenre lehetõség. De gondolom az SMF-ben is megoldott.
Hangsúlyozom, nem azzal van bajom (mint ahogyan másnak sem szerintem), ha valaki néha elír valamit, és nem veszi észre. Elõfordul.
Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a szándékos csetes stílus erõltetése nem idevaló. Aki így ír, az vagy nem olvasta el a netikettet (amit jó esetben el sem kéne olvasni, ha kicsit is értelmesek vagyunk), vagy magasról tesz rá.Windows alatt nincs grafikus böngészõ? Vagy én nem értem mit akarsz.
Világosíts már fel, lehet én vagyok a hülye. Most akkor otthon mûködik a lynx. De otthon nincs neted. Ezért bemész a könyvtárba, ahol windows alá erõltetsz egy lynx-et, ami nem akar helyesen mûködni?H Miki wrote:Ez érthetetlen… Bármit is csinálok, nem ismeri fel a magyar karaktereket…Most ha tényleg windows alatt szenvedsz egy lnyx beüzemelésével, akkor meg is érdemled. Ennek a kérdésnek egy másik fórumon lenne a helye, nem? Vagy az én megítélésem rossz?
kovi wrote:a linuxfórumnak manapság sajnos nincs akkora forgalma, hogy ez a most felvetett helyesírási téma aktualitást jelentene. sajnos. szerintem inkább azt találjátok ki, hogy az off és flame és „1-2 szót beszólok” + egyéb dolgokat hogyan lehetne mérhetõen redukálni úgy, hogy abból ne legyen sértõdés. biztosan visszaesne (még a mostanihoz mérten is) egy kicsit a forgalom, de hosszú távon kifizetõdne szerintem. aztán majd ha lesz (hasznos) forgalom, akkor ráértek forogni a helyesíráson. szerintem.Szándékos szlengelést, húdelazavagyok általánosiskolás stílust pedig tényleg (akkor is ideírom, hogy) k.u.r.v.a idegesítõ olvasgatni. Nem beszélve az offolásról.
Sértõdés nélkül pedig úgyse lehet megoldani a kérdést. Vagy hagyjuk elburjánzani, vagy szigorúan vesszük.
A fórum külsõ (elsõ) megítélése múlik rajta. Szerintem.Pityuka198 wrote:Bár ez sem ide tartozik, de van vhol a heten magyarnyelvû linuxos játékoldal?
Mert akár van akár nincs akkor is csinálok egyet.
Ami sztem nemárt, mert kell vmi info a linuxos játékokról is, nehogy az angol oldalakra korlátozódjunk ebben a kategóriában.Ha már regisztráltál a fórumon, illõ lenne szétnézni egy kicsit. De felõlem csinálhatsz is játékoldalt, én nem gátollak meg benne.
DBM hívásnál a következõ hibaüzenetet kapom. Tudom, hogy teli van vele a net, de nem értem. Nem tudom az alábbiak a DBM-re vonatkoznak-e.
Code:Call to undefined function: dbmopen()phpinfo() szerint a PHP a következõképp lett konfigurálva:
–with-gdbmLoaded modules:
mod_auth_dbmSupported handlers:
gdbmAz apache/php/mysql slackware .tgz csomagból van fenn.
kisbetu wrote:Ezt nem értem. Csak neki más jelenik meg, a többiek meg jól látnak?Igen, csak neki, mint ahogy felül írtam.
A belepofázáson és a felesleges irkálásokon kívül még törölni is tudunk.
A júzerekre semmi ráhatási lehetõségünk.Miért, nem lehet a moderátoroknak speciális admin jogokat adni?
De lehet, hogy az SMF alapból nem alkalmas ilyenre, vagy nagyon bonyolult lenne a kivitelezése. Akkor viszont szigorúan törölni kell a hozzászólást, ha figyelmeztetés ellenére sem javítja ki az illetõ. Ha meg valaki ezek után szándékosan csinálja a fesztivált – mint ahogyan erre is volt már példa – ignore, ban, stb.
Akkor lehetne manuálisan is ráereszteni a delikvensre a szkriptet. Ha a moderátor észreveszi, hogy valaki összevissza ír, elõször figyelmezteti, hogy javítsa ki. Ha nem teszi, vagy késõbb ugyanúgy sárba tiporja a netikettet, ráküldi. A tag kénytelen lesz javítani, mert különben semmit se fog látni a fórumból. Végül is van annyi moderátor, és rendszerint észre is veszik az ilyet. Tehát a helyesírás-ellenõrzõ probléma megoldva. Már csak szkriptet kell írni. Az se egyszerû azért, tudom. De elsõsorban most az ötleteket kell számba venni.
juuzer wrote:Sima vesa-s driver-el megy az X? Esetleg régebbi fglrx? (másik kernel alatt is ilyent csinál?)Eredeti xf86conf-fal megy, nyilván. Nem hinném, hogy az fglrx-nek lenne gondja. A driver felmegy, modul is megvan. Viszont a kernel beállítások, vagy újabb kernel, amire én is gondolok. Google-n is kerestem erre a hibaüzenetre, de nem találtam használhatót. Egy-két helyen írták, hogy újabb kernel megoldotta. De neki 2.6.8 van, nem egy régi darab. Abban minden támogatás benne kell, hogy legyen már elvileg. /dev/agpgart és via_agp támogatás be van kapcsolva, DRM is (ami gond lehet Nforce chipset-nél, de az övé VIA-s alaplap).
Ha valaki nagyon ráér, írhatna egy szkriptet erre.
A helyesírás vizsgálata valamilyen spell függvénnyel. Ha valakinek mondjuk százalékos arányban több, mint 2-3% a hibája az adott hozzászólásban, annak a fórum anyaga megkavarva jelenne meg. A random, és különféle string függvények segítségével módosított hozzászólások futásidõben kerülnének egy ideiglenes tárolóba, amit csak az adott felhasználó látna. Errõl kapna egy figyelmeztetést privátban egy linkkel, ahonna elérné a bizonyos hozzászólást, és módosíthatja. Ha megtette és a hibaszázalék adott érték alá csökken, újból megfelelõ formájában látná a topikokat.Mondjuk itt a leggyengébb láncszem a helyesírás ellenõrzés.
-
SzerzőBejegyzés