balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,241-2,250 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956498
    balev
    Felhasználó
      Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956496
      balev
      Felhasználó

        Nézd már meg a privát üzeneteidet légyszi…

        Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956494
        balev
        Felhasználó

          Az eredetivel azt írtad elindult. Ez nem az eredeti, ez már az aticonfig által módosított. Az eredeti ott van /etc/X11/Xf86Config-4~ néven.

          Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956492
          balev
          Felhasználó

            Miért törölted ki a default monitor részt? Nem mondta senki.

            Undefined Monitor „DXS:1313” referenced by Screen „Default Screen”.

            Hol van az aticonfig screen? Azt is vissza kéne tenni.

            Szerk.: sõt, az ati server layout is hiányzik. A default-ot duplikáld, és írd át így:
            Identifier    „Ati Layout”
              Screen      0  „aticonfig Screen 0” 0 0

            Ha lehet, inkább töltsd fel valahova a konfigot/logot és linkeld be.

            Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956490
            balev
            Felhasználó

              Mikor nem indul el, gondolom kiír valami hibaüzenetet. Szúrd be ide azt, plusz az Xfree logját (/var/log/).

              Egészítsd ki a konfigot:

              Section „Monitor”
                Identifier  „aticonfig Monitor 0”

                HorizSync    28.0 – 50.0
                VertRefresh  43.0 – 75.0
                Option      „DPMS”

              EndSection

              Valamint az aticonfig screen részt az alap felbontásokkal:

              Section „Screen”
                Identifier „aticonfig Screen 0”
                Device    „ATI Graphics Adapter 0”
                Monitor    „aticonfig Monitor 0”
                DefaultDepth    24
                SubSection „Display”
                    Viewport  0 0
                    Depth    24

                Modes    „800×600” „640×480”

                EndSubSection
              EndSection

              Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956488
              balev
              Felhasználó

                aticonfig –initial –input=/etc/X11/XF86Config-4

                Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956486
                balev
                Felhasználó
                  zentus wrote:
                  Ez egy jó kérdés most néztem át keresõvel a gépet és sehol. Síkerült a kdet újból elindítani 🙂

                  Akkor hogy indult el a grafikus felület, ha nincs xorg.conf? Ezt én már végképp nem értem.

                  Szerk.: Debian xf86-al van szerelve?
                  Akkor aticonfig –initial –input=/etc/X11/xfree86.conf

                  Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956484
                  balev
                  Felhasználó
                    zentus wrote:
                    Ok elindítottam a aticonfig -initial -t a köv hiba üzenetet írja ki a gép:

                    Warning: Could not find configuration file
                    Please copy configuration file template to /etc/X11

                    Hova lett az xorg.conf-od? Ott kellene lennie /etc/X11/xorg.conf néven.

                    Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992279
                    balev
                    Felhasználó
                      H Miki wrote:
                      Boccs, hogy megint írok…

                      Na szóval, most is csak azért nem lynx-bõl írok, mert nem tudom átállítani magyarra a karaktereket. Illetve átállítottam (iso-8859-2), csak õ nem bírja felfogni…
                      A külföldi betûk meg kicsit zavarnak a tájékozódásban…

                      Te most mirõl beszélsz? Milyen betûk zavarnak? Attól még, hogy a karakter-kódolást iso-8859-2-re állítod, nem lesz magyar a lynx. Ez csak a kódolás, nem a nyelv. Vagy én nem értem mit nem értesz.

                      Olvasd el a lynx manuálját, ha nem megy a navigáció. Egyébként space vagy TAB a következõ link vagy ûrlapelem. CTRL+P és CTRL+N a navigálás le-fel a lapon belül. Jobbra nyíl a link követése, bal a vissza. Ha a cookie-ra kérdez, akkor meg A-t (always) nyomsz és kész. Vagy miért nem tudsz bejelentkezni?

                      Egyébként miért jó az önsanyargatás, ha ma már van grafikus böngészõ?

                      Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956481
                      balev
                      Felhasználó

                        Igen, valóban igazad van. Módosítani kellene az hupwikis leírást. Ugyanis a 8.21.7 driver-ig fglrxconfig, onnantól aticonfig paranccsal lehet beállítani az xorg.conf-ot.

                        Nemhiába linkeltem be az új telepítési útmutató hivatalos ATI linket. De csak nem olvastad el. Ha megnézed, a harmadik feljegyzés pont errõl szól.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,241-2,250 / 2,997