Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nézd már meg a privát üzeneteidet légyszi…
Az eredetivel azt írtad elindult. Ez nem az eredeti, ez már az aticonfig által módosított. Az eredeti ott van /etc/X11/Xf86Config-4~ néven.
Miért törölted ki a default monitor részt? Nem mondta senki.
Undefined Monitor „DXS:1313” referenced by Screen „Default Screen”.
Hol van az aticonfig screen? Azt is vissza kéne tenni.
Szerk.: sõt, az ati server layout is hiányzik. A default-ot duplikáld, és írd át így:
Identifier „Ati Layout”
Screen 0 „aticonfig Screen 0” 0 0Ha lehet, inkább töltsd fel valahova a konfigot/logot és linkeld be.
Mikor nem indul el, gondolom kiír valami hibaüzenetet. Szúrd be ide azt, plusz az Xfree logját (/var/log/).
Egészítsd ki a konfigot:
Section „Monitor”
Identifier „aticonfig Monitor 0”
HorizSync 28.0 – 50.0
VertRefresh 43.0 – 75.0
Option „DPMS”
EndSectionValamint az aticonfig screen részt az alap felbontásokkal:
Section „Screen”
Identifier „aticonfig Screen 0”
Device „ATI Graphics Adapter 0”
Monitor „aticonfig Monitor 0”
DefaultDepth 24
SubSection „Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes „800×600” „640×480”
EndSubSection
EndSectionaticonfig –initial –input=/etc/X11/XF86Config-4
zentus wrote:Ez egy jó kérdés most néztem át keresõvel a gépet és sehol. Síkerült a kdet újból elindítani 🙂Akkor hogy indult el a grafikus felület, ha nincs xorg.conf? Ezt én már végképp nem értem.
Szerk.: Debian xf86-al van szerelve?
Akkor aticonfig –initial –input=/etc/X11/xfree86.confzentus wrote:Ok elindítottam a aticonfig -initial -t a köv hiba üzenetet írja ki a gép:Warning: Could not find configuration file
Please copy configuration file template to /etc/X11Hova lett az xorg.conf-od? Ott kellene lennie /etc/X11/xorg.conf néven.
H Miki wrote:Boccs, hogy megint írok…Na szóval, most is csak azért nem lynx-bõl írok, mert nem tudom átállítani magyarra a karaktereket. Illetve átállítottam (iso-8859-2), csak õ nem bírja felfogni…
A külföldi betûk meg kicsit zavarnak a tájékozódásban…Te most mirõl beszélsz? Milyen betûk zavarnak? Attól még, hogy a karakter-kódolást iso-8859-2-re állítod, nem lesz magyar a lynx. Ez csak a kódolás, nem a nyelv. Vagy én nem értem mit nem értesz.
Olvasd el a lynx manuálját, ha nem megy a navigáció. Egyébként space vagy TAB a következõ link vagy ûrlapelem. CTRL+P és CTRL+N a navigálás le-fel a lapon belül. Jobbra nyíl a link követése, bal a vissza. Ha a cookie-ra kérdez, akkor meg A-t (always) nyomsz és kész. Vagy miért nem tudsz bejelentkezni?
Egyébként miért jó az önsanyargatás, ha ma már van grafikus böngészõ?
Igen, valóban igazad van. Módosítani kellene az hupwikis leírást. Ugyanis a 8.21.7 driver-ig fglrxconfig, onnantól aticonfig paranccsal lehet beállítani az xorg.conf-ot.
Nemhiába linkeltem be az új telepítési útmutató hivatalos ATI linket. De csak nem olvastad el. Ha megnézed, a harmadik feljegyzés pont errõl szól.
-
SzerzőBejegyzés