balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,261-2,270 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052753
    balev
    Felhasználó

      Ha xorg-ja van, mért keresne xf86conf-ot? Nem tudja módosítani, mert nincs is. Egyébként meg teljesen mindegy, a beállítások ugyanazok.

      Hozzászólás: PHP-ban META tag-ok #2052930
      balev
      Felhasználó
        Zeix wrote:
        Hozzászólás: Slackware 10.2 vs. lp0 #2050421
        balev
        Felhasználó
          attila1964 wrote:
          Bocs, csak most jártam erre:

          Description:
          Location: /dev/lp0
          Printer State: idle, accepting jobs.
          Device URI: parallel:/dev/lp0

          Ennek ellenére nem nyomtat a drága…  😡

          Nem USB a nyomtató? Mert akkor a /dev/usb/-ben keress lp0-t. Azon fog csücsülni szerintem.

          Hozzászólás: apache-ban a php nem muxik #2052910
          balev
          Felhasználó
            elnoyle wrote:
            ha apachon keresztl meg akarok nyitni egy php filet kiirja az egészforráskodot. ezt lehet vhogy orvosolni? köszi

            A webszerver betölti a php modult?
            /etc/apache/httpd.conf fájlban megkeresed és kikommenteled, majd újraindítod az apache-ot.
            Vagy ha be van töltve a modul, akkor meg a az értelmezett kiterjesztések nincsenek jól beállítva, de nem hinném, hogy alapból a .php-t ne értelmezné.

            Hozzászólás: Kocsma topik #1949324
            balev
            Felhasználó

              Online szövegszerkesztõ alkalmazás a Google-tõl, kontra Microsoft online office.

              http://writely.com

              Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052750
              balev
              Felhasználó
                ttoth wrote:
                Ok, de amikor azt írtam, hogy lefagy, akkor kajakra le van fagyva, nincs ilyen, hogy alt+f(1..6), sõt még a num lock sem játszik. A másik meg, a logból hogy derül ki, hogy milyen egeret kéne használnom?

                Akkor a /dev/input/mice-ot póbáljam még ki? az ugye mindent visz? Na majd szólok, mi lett. Köszi!

                CTRL+ALT+F1

                Egyébként az a legegyszerûbb ha init3-al indítasz, mint ahogy kovi is írta. Belépsz karakteres felületen, megszerkeszted a fentiek szerint az xorg.conf-ot. Ha megvan startx, vagy rootként gdm vagy /opt/kde/bin/kdm.

                Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052743
                balev
                Felhasználó

                  Mondjuk bemész a /dev könyvtárba és megkeresed, hogy az egered mire van linkelve. Valószínûleg /dev/mouse vagy /dev/mice. Ezt írd be az xorg.conf-ba a /dev/psaux helyett.

                  Hozzászólás: X Felület nem lép be normálisan! #2052101
                  balev
                  Felhasználó
                    gabriel08 wrote:
                    kipróbáltam az összes lehetséges felbontást mind 75Hz-en, mind 60Hz-en. egyedül az 1024×768@60Hz 16 bit hozza be az X felületet (gnome)

                    Modeline-nal? Elõször a vsync és hsync értékeket állítsd be a laptop képernyõjének megfelelõen (laptop manual, google), mint ahogyan AMD486 is írta. Hogy néz ki a xorg.conf-od? Linkeld be!

                    Hozzászólás: Csak 1 egyszerû kérdés… #2050475
                    balev
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      balev wrote:
                      Módosítom

                      Milyen fálylt mivel módosítasz?

                      jpico, kwrite. Közben kwrite-ban már megtaláltam az opciót, mcedit meg nem csinálja. Ezek szerint nem globális a dolog. Bocs a kérdésért ebben az esetben.

                      Hozzászólás: Csak 1 egyszerû kérdés… #2050473
                      balev
                      Felhasználó

                        Van egy fájlom -> fajl. Módosítom, és generálódik egy fajl~. De nem minden esetben, szóval nem találok benne rendszert, hogy mikor és miért. Erre nincs szükségem, mert marha idegesítõ mindig törölgetni a biztonsági másolatokat (pláne ha egy egyszerû szkriptet módosítok). Ha fontos konfigfájlt módosítok, akkor elõtte úgyis csinálok magamnak mentést róla.

                        Szóval a kérdés az, hol lehet ezt beállítani, kikapcsolni?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,261-2,270 / 2,997