Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha xorg-ja van, mért keresne xf86conf-ot? Nem tudja módosítani, mert nincs is. Egyébként meg teljesen mindegy, a beállítások ugyanazok.
Zeix wrote:attila1964 wrote:Bocs, csak most jártam erre:Description:
Location: /dev/lp0
Printer State: idle, accepting jobs.
Device URI: parallel:/dev/lp0Ennek ellenére nem nyomtat a drága… 😡
Nem USB a nyomtató? Mert akkor a /dev/usb/-ben keress lp0-t. Azon fog csücsülni szerintem.
elnoyle wrote:ha apachon keresztl meg akarok nyitni egy php filet kiirja az egészforráskodot. ezt lehet vhogy orvosolni? kösziA webszerver betölti a php modult?
/etc/apache/httpd.conf fájlban megkeresed és kikommenteled, majd újraindítod az apache-ot.
Vagy ha be van töltve a modul, akkor meg a az értelmezett kiterjesztések nincsenek jól beállítva, de nem hinném, hogy alapból a .php-t ne értelmezné.Online szövegszerkesztõ alkalmazás a Google-tõl, kontra Microsoft online office.
ttoth wrote:Ok, de amikor azt írtam, hogy lefagy, akkor kajakra le van fagyva, nincs ilyen, hogy alt+f(1..6), sõt még a num lock sem játszik. A másik meg, a logból hogy derül ki, hogy milyen egeret kéne használnom?Akkor a /dev/input/mice-ot póbáljam még ki? az ugye mindent visz? Na majd szólok, mi lett. Köszi!
CTRL+ALT+F1
Egyébként az a legegyszerûbb ha init3-al indítasz, mint ahogy kovi is írta. Belépsz karakteres felületen, megszerkeszted a fentiek szerint az xorg.conf-ot. Ha megvan startx, vagy rootként gdm vagy /opt/kde/bin/kdm.
Mondjuk bemész a /dev könyvtárba és megkeresed, hogy az egered mire van linkelve. Valószínûleg /dev/mouse vagy /dev/mice. Ezt írd be az xorg.conf-ba a /dev/psaux helyett.
gabriel08 wrote:kipróbáltam az összes lehetséges felbontást mind 75Hz-en, mind 60Hz-en. egyedül az 1024×768@60Hz 16 bit hozza be az X felületet (gnome)Modeline-nal? Elõször a vsync és hsync értékeket állítsd be a laptop képernyõjének megfelelõen (laptop manual, google), mint ahogyan AMD486 is írta. Hogy néz ki a xorg.conf-od? Linkeld be!
kisbetu wrote:balev wrote:MódosítomMilyen fálylt mivel módosítasz?
jpico, kwrite. Közben kwrite-ban már megtaláltam az opciót, mcedit meg nem csinálja. Ezek szerint nem globális a dolog. Bocs a kérdésért ebben az esetben.
Van egy fájlom -> fajl. Módosítom, és generálódik egy fajl~. De nem minden esetben, szóval nem találok benne rendszert, hogy mikor és miért. Erre nincs szükségem, mert marha idegesítõ mindig törölgetni a biztonsági másolatokat (pláne ha egy egyszerû szkriptet módosítok). Ha fontos konfigfájlt módosítok, akkor elõtte úgyis csinálok magamnak mentést róla.
Szóval a kérdés az, hol lehet ezt beállítani, kikapcsolni?
-
SzerzőBejegyzés