balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,271-2,280 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csak 1 egyszerû kérdés… #2050471
    balev
    Felhasználó

      Hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne készüljön automatikusan a fájlokról módosítás esetén biztonsági másolat? Ha valamirõl kell, akkor csinálok manuálisan. Egyébként a logikát sem értem, hogy mikor és mely fájlokról készít a rendszer másolatot.

      Hozzászólás: SMTP beállítás #2014724
      balev
      Felhasználó

        Szerintetek mit lehet tenni, ha (anno úgy kép hónapja) pine beállítása miatt egymás után sok levelet küldtem el a saját címemre (c2.mail.hu), csak hogy lássam is, amit csinálok. De jól megszívattam magam, a c2.mail szerver berakott a spamlistára. Levélküldés esetén úgy néz ki, mint ha elmenne a levél, azonban a root-nak jön is válasz localhost-ról rögtön:

        Code:
        The original message was received at Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100
        from localhost
        with id k2ANB0FL002990

          —– The following addresses had permanent fatal errors —–

            (reason: 550 Your IP is listed in RBL database!)

          —– Transcript of session follows —–
        554 5.0.0 Service unavailable

            [ Part 2: „Delivery Status” ]

        Reporting-MTA: dns; slack.linux
        Received-From-MTA: DNS; localhost
        Arrival-Date: Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100

        Final-Recipient: RFC822; [email protected]
        Action: failed
        Status: 5.5.0
        Diagnostic-Code: SMTP; 550 Your IP is listed in RBL database!
        Last-Attempt-Date: Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100

        Amit nem értek egyébként: ha nem megy el a user levele, mért a root kap értesítést róla? Nem nekem kéne tudni, hogy gáz van?
        Ha a netszolgáltató smtp-jét használom nincs gond. De ha már egyszer van helyi levelezõszerver.

        Hozzászólás: Minden indításkor reinstall alsa driver #2052372
        balev
        Felhasználó
          garamik wrote:
          Csak halkan jegyzem meg hogy nem oldja meg a problémát.
          Minden indításkor installálnom kell külömben a keverõeszköz nem érhetõ el,és hiába írom be ilyenkor hogy
          alsamixer hibaüzenettel tér vissza

          alsamixer : function snd_ctl_open failed for default : No such file or directory

          modprobe snd-hda-intel;modprobe snd-pcm-oss;modprobe snd-mixer-oss;modprobe snd-seq-oss

          Ezek a modulok betöltõdnek automatikusan rendszerindításkor? Betetted õket az /etc/rc.d/rc.modules fájlba (vagy a rendszereden lévõ modulbetöltõ fájlba) <= /etc/modules/autoload?

          /sbin/modprobe snd-hda-intel
          /sbin/modprobe snd-pcm-oss
          /sbin/modprobe snd-mixer-oss
          /sbin/modprobe snd-seq-oss

          Hozzászólás: Minden indításkor reinstall alsa driver #2052370
          balev
          Felhasználó
            garamik wrote:
            Hello!

            Tudja valaki miért kell minden indításkor lefuttatnom az alsaconf -ot és az alsamixert hogy legyen hangom?

            Valaki segítsen plíz!!

            Mért kell ezért külön topikot nyitni, mikor már tegnap nyitottál egyet a hangkártyád miatt?

            Le is írtam mit kellene csinálni, csak úgy néz ki, nem olvasol. Márpedig ha nem olvasol, akkor minek kérdezel?
            http://www.linuxforum.hu/smf/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=175794#p175794

            Egyébként /etc/asound.state

            Hozzászólás: Slackware 10.2 vs. lp0 #2050415
            balev
            Felhasználó

              Nem lehet, hogy leállítottad a nyomtatót véletlenül? CUPS felületen printer state mit ír?Ha idle, accepting jobs, akkor jónak kéne lenni elvileg, mivel van lp0 és CUPS is látja.

              Hozzászólás: P1 120MHz 90RAM 2GB HDD milyen Linux? #2051367
              balev
              Felhasználó

                Mi lenne, ha nem érzelem alapján gondolkodnátok? Esetleg mondjuk használhatóság szempontjából? Lehet, hogy ami neked megfelelõ, az másnak nem. Elõfordulhat nem?

                bucko: akkor tegyél fel debiant, ha kezdõként elég kitartónak érzed magad, és szeretnél sokat konfigurálni, a rendszert jobban megérteni, testreszabni. Ha ezekkel nem akarsz sokat törõdni, inkább egy használatra kész, könnyebb kezelhetõségû disztribúciót szeretnél, a Davinor által felsoroltak bármelyike megfelelõ lehet számodra.

                Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037983
                balev
                Felhasználó
                  Morzel wrote:
                  Szerintem ez nem segit a sebessegen.

                  Morzel

                  Pedig kisebb erõforrás igénye van, mint a gnome-nak. A gépe nem lesz gyorsabb tõle az biztos, de az ablakozója igen.

                  Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037981
                  balev
                  Felhasználó

                    Mielõtt mégegyszer beposztolsz,
                    valaki: xfce.org
                    hogyan: xfce.org
                    honnan: xfce.org

                    Még csak forrást se kell konfigolni és fordítani, van grafikus telepítõje is. Mi ebben a bonyolult?

                    Hozzászólás: vicc #1922953
                    balev
                    Felhasználó
                      balev
                      Felhasználó

                        Writer-ben meg tudja jeleníteni az ékezeteket, de pdf export-nál elveszik?
                        Próbáld Luxi Sans-t esetleg.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,271-2,280 / 2,997