Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne készüljön automatikusan a fájlokról módosítás esetén biztonsági másolat? Ha valamirõl kell, akkor csinálok manuálisan. Egyébként a logikát sem értem, hogy mikor és mely fájlokról készít a rendszer másolatot.
Szerintetek mit lehet tenni, ha (anno úgy kép hónapja) pine beállítása miatt egymás után sok levelet küldtem el a saját címemre (c2.mail.hu), csak hogy lássam is, amit csinálok. De jól megszívattam magam, a c2.mail szerver berakott a spamlistára. Levélküldés esetén úgy néz ki, mint ha elmenne a levél, azonban a root-nak jön is válasz localhost-ról rögtön:
Code:The original message was received at Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100
from localhost
with id k2ANB0FL002990—– The following addresses had permanent fatal errors —–
(reason: 550 Your IP is listed in RBL database!)—– Transcript of session follows —–
554 5.0.0 Service unavailable[ Part 2: „Delivery Status” ]
Reporting-MTA: dns; slack.linux
Received-From-MTA: DNS; localhost
Arrival-Date: Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100Final-Recipient: RFC822; [email protected]
Action: failed
Status: 5.5.0
Diagnostic-Code: SMTP; 550 Your IP is listed in RBL database!
Last-Attempt-Date: Sat, 11 Mar 2006 00:11:00 +0100Amit nem értek egyébként: ha nem megy el a user levele, mért a root kap értesítést róla? Nem nekem kéne tudni, hogy gáz van?
Ha a netszolgáltató smtp-jét használom nincs gond. De ha már egyszer van helyi levelezõszerver.garamik wrote:Csak halkan jegyzem meg hogy nem oldja meg a problémát.
Minden indításkor installálnom kell külömben a keverõeszköz nem érhetõ el,és hiába írom be ilyenkor hogy
alsamixer hibaüzenettel tér visszaalsamixer : function snd_ctl_open failed for default : No such file or directory
modprobe snd-hda-intel;modprobe snd-pcm-oss;modprobe snd-mixer-oss;modprobe snd-seq-oss
Ezek a modulok betöltõdnek automatikusan rendszerindításkor? Betetted õket az /etc/rc.d/rc.modules fájlba (vagy a rendszereden lévõ modulbetöltõ fájlba) <= /etc/modules/autoload?
/sbin/modprobe snd-hda-intel
/sbin/modprobe snd-pcm-oss
/sbin/modprobe snd-mixer-oss
/sbin/modprobe snd-seq-ossgaramik wrote:Hello!Tudja valaki miért kell minden indításkor lefuttatnom az alsaconf -ot és az alsamixert hogy legyen hangom?
Valaki segítsen plíz!!
Mért kell ezért külön topikot nyitni, mikor már tegnap nyitottál egyet a hangkártyád miatt?
Le is írtam mit kellene csinálni, csak úgy néz ki, nem olvasol. Márpedig ha nem olvasol, akkor minek kérdezel?
http://www.linuxforum.hu/smf/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=175794#p175794Egyébként /etc/asound.state
Nem lehet, hogy leállítottad a nyomtatót véletlenül? CUPS felületen printer state mit ír?Ha idle, accepting jobs, akkor jónak kéne lenni elvileg, mivel van lp0 és CUPS is látja.
Mi lenne, ha nem érzelem alapján gondolkodnátok? Esetleg mondjuk használhatóság szempontjából? Lehet, hogy ami neked megfelelõ, az másnak nem. Elõfordulhat nem?
bucko: akkor tegyél fel debiant, ha kezdõként elég kitartónak érzed magad, és szeretnél sokat konfigurálni, a rendszert jobban megérteni, testreszabni. Ha ezekkel nem akarsz sokat törõdni, inkább egy használatra kész, könnyebb kezelhetõségû disztribúciót szeretnél, a Davinor által felsoroltak bármelyike megfelelõ lehet számodra.
Morzel wrote:Szerintem ez nem segit a sebessegen.Morzel
Pedig kisebb erõforrás igénye van, mint a gnome-nak. A gépe nem lesz gyorsabb tõle az biztos, de az ablakozója igen.
Mielõtt mégegyszer beposztolsz,
valaki: xfce.org
hogyan: xfce.org
honnan: xfce.orgMég csak forrást se kell konfigolni és fordítani, van grafikus telepítõje is. Mi ebben a bonyolult?
2006-03-09-16:10 Hozzászólás: ATI driver kinyirja UHU-n az openoffice-t na (erre varjá gombot) #2052236Writer-ben meg tudja jeleníteni az ékezeteket, de pdf export-nál elveszik?
Próbáld Luxi Sans-t esetleg. -
SzerzőBejegyzés