balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,281-2,290 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Ha egyedül használod a gépet nem. Egyébként se, csak akkor mások nem érik el, ha nem adsz hozzáférést külön.

      Hozzászólás: Azaila hangkártya #2052283
      balev
      Felhasználó

        Baki, azért én nem teljesen értek egyet veled. Inkább azért nem válaszolnak, mert nem tudják rá a választ, vagy nem olvasta a megfelelõ ember a kérdést, de olyan is elõfordulhat, hogy olvasta, csak most nincs ideje válaszolni. Ez nem gyorsreagálású hadtest. Vagy igen. Attól függ.

        Hangkártyával kapcsolatban:
        alsamixer segítségével állítsd be a szinteket. majd rootként
        alsactl store
        parancs segítségével letárolja a szinteket, amit minden rendszerinduláskor betölt majd.

        Hozzászólás: csatorna váltás #2051218
        balev
        Felhasználó
          kistucsok wrote:
          de még nem adtam fel a másikat sem:)
          az a nagy helyzet h ha win alat nézek tv t vele akkor a linuxnál csak azt a csatornát látom(saa7134) és nem tudok váltani és a keresés se megy seho lsem semelyik programmal sem

          Nem értem a logikát, vagy az összefüggést. Tuner beállítás nem megfelelõ. Próbálgatni kell több tuner-t is. Ez ilyen játék. Bár nekem könnyû dolgom volt – a BT chipset-es kártya a 2-3 tunerpróba után megtalálta magát (az más kérdés, hogy maga a kártya hibás volt).
          Miben nem tudsz csatornát váltani? Tvtime biztosan nem enged váltani, ha nincs más csatorna beállítva (nincs más jel), ez normális. De hogy-hogy nem tudsz keresni? tvtime-scanner mit csinál?

          Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052165
          balev
          Felhasználó

            Szerinted megy? Szerintem elég jól megy. Legalábbis az én kártyámhoz képest. Mielõtt valamit nagyon elírnál, mentsd le a konfigot valahova, hogy vissza tudd állítani, ha valami gond van. De nem nagyon kell hozzányúlni, max ha a felbontásokat akarod birizgálni, ha még nem megfelelõek.

            Hangkártyával kapcsolatban: milyen hang/alkalmazás nem megy?
            lspci | grep Multimedia
            és a SUSE topik.

            Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052163
            balev
            Felhasználó

              Ok, ezek szerint úgy csinálták meg a telepítõt, hogy X nélkül is megy. Viszont, az nem igaz, hogy azt írta ki, hogy még nincs konfig fájl, maximum azt, hogy még nincs benne ati bejegyzés. Még mindig nem írtad, hogy az xorg.conf-ban beírtad-e a módokat, illetve beállítottad-e a hsync, vsync értéket és ezek után tudtad-e állítani a munkaasztal felbontását (egyébként CTRL-ALT + és – is tudod cserélgetni a felbontásokat). Valamint azt sem írtad, mi a helyzet a 3d-vel.

              balev
              Felhasználó

                Senki nem mondja, hogy nincs köze, mert köze van hozzá, sõt egyenesen emiatt nem indul az Ooo. Ez nem újkeletû probléma, fórumban való keresés segítségével találsz róla anyagot (hacsak nem veszett el a süllyesztõben). Melyik UHU, melyik Ooo? 2.0 Ooo-ban már nincs ilyen probléma. Nálam legalábbis nem volt.

                Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047411
                balev
                Felhasználó

                  Nem értem hogy keveritek be ide az nvidia driver telepítést, de az ATI-hoz se kell külön script a varázslathoz.

                  Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052161
                  balev
                  Felhasználó
                    garamik wrote:
                    Köszönöm igen sikerült megcsinálnom mostmár ugy látom hogy jó lessz ,ja amugy nem X alól telepítettem mivel telepítés után nekem soha nem sikerült rafikus módon elindítanom.De hogy tudnám legegyszerübben kipróbálni a 3d-t hogy mûködik e tényleg merrt win alatt elég szépen teljesített COD2 1024×768 táp nélkül nem szaggatott.

                    Esetleg, ha a többiek okulása érdekében leírnád, mit csináltál, mit módosítottál hogy végül jó lett, megköszönnénk. A „köszönöm igen sikerült megcsinálnom”-ból senki nem fog megtudni semmit sem. Az, hogy „jó”, relatív – ezt is kifejthetnéd bõvebben.

                    Javíts ki, ha tévedek, de az ati-driver-installer.run tudtommal grafikus telepítõ. Vagy készítettek belõle konzolos telepítõt is (a run-os csomagból).

                    Kicsit fogalmazz érthetõbben és minden esetben oszd meg a tapasztalataidat (akár sikerrel jártál, akár nem) annak érdekében, hogy mindenki tanulhasson az esetbõl. Akák egy év múlva is. Ezért fórum a fórum.

                    A 3d mûködését leginkább egy 3d-t igénylõ alkalmazással tudod tesztelni (mielõtt még megkapom a magamét), pl. egy tuxracer. Vagy egyszerûbb esetben kipróbálsz egy 3d-s képernyõvédõt. Még egyszerûbb esetben:
                    – glxinfo, fglrxinfo és glxgears parancsok.

                    szerk.: mi az, hogy COD2 1024×768 táp nélkül nem szaggatott. Milyen táp?

                    Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052159
                    balev
                    Felhasználó
                      garamik wrote:
                      Kipróbáltam amit írtál xorg.conf-ban már benne volt az fglrx nem kellett kijavítanom

                      Persze, hogy nem kellett, mivel az aticonfig –initial parancs írja meg az xorg.conf-od ati-ra vonatkozó részeit.

                      Modprobe fglrx-et végrehajtja de a startx-et már nem.Ezt írja vissza:

                      garami@linux:~> startx
                      xauth:  creating new authority file /home/garami/.serverauth.6525

                      Fatal server error:
                      Server is already active for display 0
                              If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
                              and start again.

                      Please consult the The X.Org Foundation support
                              at http://wiki.X.Org
                      for help.

                      Couldnt get a file descriptor referring to the console

                      Miután betöltötted a modult újra kell indítani az X szervert. Ezt CTRL-ALT-Backspace segítségével tudod rövid úton megtenni, ha grafikus bejelentkezõvel indul a rendszered (kdm, gdm, xdm).
                      Startx-szel csak akkor kell, ha X nélkül indítod a rendszert és ha nem grafikus driver telepítõt használsz. Mivel grafikus telepítõvel raktad fel az ATI driver-t, ezt nyilván grafikus környezetben tetted, tehát nyilván nem tudsz még egy X-et indítani ugyanarra a képernyõre. Ezt mondjuk Gyuszk kollegának is illett volna észrevenni 🙂

                      Az ilyen grafikus csillivilli cuccok, mint ATI control panel, nem minden esetben mûködik maradéktalanul. Ajánlanám az xorg.conf-od kézzel való szerkesztését. Elõször is próbáld meg a fentieket módosítás nélkül. Ha bejön az X, akkor szerkeszd a konfigod, mégpedig úgy, hogy:

                      1. A monitor eszköznél (Device „monitor”, amit az ATI használ) a hsync és vsync értékét a monitorodnak megfelelõen állítod be. Ezt a monitor dobozán vagy kézikönyvében, nem utolsósorban a neten is megtalálod (valószínû).
                      2. A képernyõ beállításoknál (Screen Section, amit az ATI használ) a Modes sorba tedd be a kívánt legnagyobb felbontást, majd ezt kövesse még egy-két kisebb is – ezek közül tudsz majd X alatt választani.

                      Hogy érthetõbb legyen amit írtam:
                      1.
                      Section „Monitor”

                          HorizSync    30.0 – 71.0                                               
                          VertRefresh  50.0 – 160.0
                            Identifier  „aticonfig Monitor 0”
                         
                      EndSection

                      2.
                      Section „Screen”
                              Identifier „aticonfig Screen 0”
                              Device    „ATI Graphics Adapter 0”
                              Monitor    „aticonfig Monitor 0”
                              DefaultDepth    24
                              SubSection „Display”
                                      Viewport  0 0
                                      Depth    24
                                      Modes    „1280×1024” „1024×768” „800×600”
                              EndSubSection
                      EndSection

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047406
                      balev
                      Felhasználó

                        Csatoltam az én xorg.conf-om. Teljesen mindegy, hogy UHU vagy akármi más, a lényeg, hogy a device, a monitor, a screen és a server layout szekciók hivatkozásai megegyezzenek (lásd konfig). A modul és a dri szekció is szükséges, de ezek meg is vannak neked. Nálam most ki van kommentezve a hsync és vsync opció, helyette modeline-nal van megadva a képfrissítés 1024×786@85Hz-re. Akárhogy is nézem az xorg.conf-od (akár az 1., akár az ati által módosított), nem látok benne olyat, ami ne lenne jó. A modul is létrejött, mivel be tudod tölteni, csak nem használja az fglrx-et, még csak nem is próbálja betölteni. Próbáld meg ezzel a modeline-nal az xorg.conf2-vel elindítani az X szervert. <- Csak akkor, ha a lenti megoldás után se indul be normálisan.

                        Szerk.: észrevettem valamit:
                        a Screen szekció Display alszekciójában (az aticonfig monitoréban) nincs megadva a default felbontás. Tedd bele a Modes sort és utána indítsd.

                        Section „Screen”
                        Identifier „aticonfig Screen 0”
                        Device    „ATI Graphics Adapter 0”
                        Monitor    „aticonfig Monitor 0”
                        DefaultDepth    24
                        SubSection „Display”
                        Viewport  0 0
                        Depth    24
                        Modes    „1024×768” „800×600”
                        EndSubSection

                        A DRI szekcióban a mode-ot pedig írd át 0666-ra és kommentezd ki a group sort.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,281-2,290 / 2,997