balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,291-2,300 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Azért mondtam az NTFS-t, mert azon nem lehet semmit elrontani

      Miért, egy ext2-õn mit lehet elrontani? Azért linux alatt szerintem célszerûbb és ellenõrizhetõbb is, ha nem NTFS-re formázod a partíciót. Mondom nekem is volt ilyen partícióméret fixálási probléma fdisk-kel. Ettõl függetlenül lehet a winyó is szar.

      balev
      Felhasználó

        Próbáld meg parted-dal. Anno fdisk-kel én is méreteztem át partíciót, és nem jól látta a méretét utána. Parted-ban van egy opció, ami fixálja ezt, utána létrehozol rajta fájlrendszert.

        Hozzászólás: Mi is az a Slackware #2051185
        balev
        Felhasználó
          jzombi wrote:
          Telepítésnél igen, utána be tudod állítani, hogy magyar legyen. De magyar fontokból hiány van, és emiatt pl. KDE-ben téglalapokat rajzol ki ékezetes karakterek helyett (10.1-ben alapból legalábbis így van).

          Luxi Sans

          Hozzászólás: Linuxforum Piac #1971828
          balev
          Felhasználó

            1 napos Vitamax SIM-kártya 500Ft lebeszélhetõséggel gazdára vár.
            Irányár: 1500Ft

            Boltban 2500Ft hasonló feltételek mellett.

            Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047404
            balev
            Felhasználó
              gefi wrote:
              Ezt a sort tartom fõleg hibásnak (mert a többi hiba is erre épülne, mintha):  (WW) RADEON: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found

              Ez csak figyelmeztetés, nálam is ugyanígy néz ki az xorg.log, tehát nem ez a gond. Viszont a log és az xorg.conf-od alapján:
              – az xorg.conf2-ben a monitor résznél (aticonfig monitor) nincs megadva a vízszintes-függõleges érték. Ide szúrd be a sima Uhu-monitor rész két sorát (horisync-vertsync). Mindamellett a modeline sorokat kommentezd ki (# a sor elejére). Utána próbáld meg. A logban nyoma sincs az fglrx driver betöltésének, valószínûleg nem is próbálkozik vele, mert már hamarabb elakad.

              balev
              Felhasználó

                Mivel csináltad a partíciót? Hogy néz ki most a partíciós tábla azon a winyón?

                Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047400
                balev
                Felhasználó
                  gefi wrote:
                  Lenne egy kis problémám. (lehet, hogy én csináltam valamit rosszul)
                  1. lemásoltam az a mostani xorg. conf-ot
                  2. xorg. conf-ot felülírtam az xorg. conf2-vel
                  3. terminálba beírtam a következõt:
                  gefi:~$ modprobe fglrx
                  bash: modprobe: command not found
                  gefi:~$ su
                  Jelszó:
                  root:/home/gefi# modprobe fglrx
                  bash: modprobe: command not found
                  root:/home/gefi#

                  1. csak root-ként tudod futtatni
                  2. nincs benne a root $PATH-ban az /sbin gondolom, tehát:
                  /sbin/modprobe fglrx

                  Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047398
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem valószínû, hanem biztos, mivel a gyári beépített ATI driver van betöltve, nem az fglrx, így nyilván MESA-t használ. Ahhoz, hogy az fglrx meghajtó vezérelje a monitorkártyád, elõbb be kell tölteni az fglrx modult. Aztán újraindítani az X-et úgy, hogy az xorg.conf2-t használod (amit az aticonfig –initial parancs segítségével módosítottál). Tehát:

                    1. az eredeti xorg.conf-od mentsd el valahova.
                    2. az xorg.conf2-t nevezd át xorg.conf-ra
                    3. töltsd be a modult:

                    Code:
                    modprobe fglrx

                    Ha visszaadja a promtot, akkor betöltötte, de

                    Code:
                    lsmod | grep fglrx

                    paranccsal ellenõrizheted.
                    4. indítsd újra az X-et (CTRL-ALT- Backspace)
                    5. ha beindul, akkor ellenõrizd, hogy valóban az fglrx driver vezérli-e a kártyát:

                    Code:
                    fglrxinfo
                    glxinfo
                    glxgears

                    6. annak érdekében, hogy a modul minden indításkor betöltõdjön, helyezd el a következõ sort az /etc/rc.d/rc.modules, vagy az /etc/rc.d/rc.local (vagy a rendszereden lévõ modulbetöltõ fájlba)

                    Code:
                    /sbin modprobe fglrx

                    7. ha nem indul be, akkor mielõtt újraindítanád a gépet, az eredeti xorg.conf-oddal, mentsd le az xorg.log-ot és szúrd be.

                    Természetesen ennek mind feltétele, hogy a grafikus telepítõ valóban mindent jól végzett, bár én nem igazán bízom benne. Nálam legalábbis kapásból elszállt, sõt, rpm-bõl se készítette el a modul magától soha, nekem kell mindig kézzel létrehozni. De errõl majd késõbb, ha ezek alapján sem akar mûködni a dolog.

                    Mindezek tükrében várom kimerítõ válaszod, pontról pontra, mit csináltál, mi volt az eredménye.

                    Hozzászólás: Linuxforum Piac #1971827
                    balev
                    Felhasználó

                      Ha nem akarsz 80GB-os lemezt rack-nek használni, de szükséged van egy kisebb kapacitású, megbízható winyóra, akkor rád vár egy 6,45GB / 5400RPM Seagate ST36421A merevlemez.

                      http://www.seagate.com/support/disc/ata/st36421a.html

                      Irányár: 4,5eFt (alkudni kötelezõ)

                      Hozzászólás: csatorna váltás #2051216
                      balev
                      Felhasználó

                        Ok. Nem kell háromszor leírni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,291-2,300 / 2,997