Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azért mondtam az NTFS-t, mert azon nem lehet semmit elrontani
Miért, egy ext2-õn mit lehet elrontani? Azért linux alatt szerintem célszerûbb és ellenõrizhetõbb is, ha nem NTFS-re formázod a partíciót. Mondom nekem is volt ilyen partícióméret fixálási probléma fdisk-kel. Ettõl függetlenül lehet a winyó is szar.
Próbáld meg parted-dal. Anno fdisk-kel én is méreteztem át partíciót, és nem jól látta a méretét utána. Parted-ban van egy opció, ami fixálja ezt, utána létrehozol rajta fájlrendszert.
jzombi wrote:Telepítésnél igen, utána be tudod állítani, hogy magyar legyen. De magyar fontokból hiány van, és emiatt pl. KDE-ben téglalapokat rajzol ki ékezetes karakterek helyett (10.1-ben alapból legalábbis így van).Luxi Sans
1 napos Vitamax SIM-kártya 500Ft lebeszélhetõséggel gazdára vár.
Irányár: 1500FtBoltban 2500Ft hasonló feltételek mellett.
gefi wrote:Ezt a sort tartom fõleg hibásnak (mert a többi hiba is erre épülne, mintha): (WW) RADEON: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) foundEz csak figyelmeztetés, nálam is ugyanígy néz ki az xorg.log, tehát nem ez a gond. Viszont a log és az xorg.conf-od alapján:
– az xorg.conf2-ben a monitor résznél (aticonfig monitor) nincs megadva a vízszintes-függõleges érték. Ide szúrd be a sima Uhu-monitor rész két sorát (horisync-vertsync). Mindamellett a modeline sorokat kommentezd ki (# a sor elejére). Utána próbáld meg. A logban nyoma sincs az fglrx driver betöltésének, valószínûleg nem is próbálkozik vele, mert már hamarabb elakad.Mivel csináltad a partíciót? Hogy néz ki most a partíciós tábla azon a winyón?
gefi wrote:Lenne egy kis problémám. (lehet, hogy én csináltam valamit rosszul)
1. lemásoltam az a mostani xorg. conf-ot
2. xorg. conf-ot felülírtam az xorg. conf2-vel
3. terminálba beírtam a következõt:
gefi:~$ modprobe fglrx
bash: modprobe: command not found
gefi:~$ su
Jelszó:
root:/home/gefi# modprobe fglrx
bash: modprobe: command not found
root:/home/gefi#1. csak root-ként tudod futtatni
2. nincs benne a root $PATH-ban az /sbin gondolom, tehát:
/sbin/modprobe fglrxNem valószínû, hanem biztos, mivel a gyári beépített ATI driver van betöltve, nem az fglrx, így nyilván MESA-t használ. Ahhoz, hogy az fglrx meghajtó vezérelje a monitorkártyád, elõbb be kell tölteni az fglrx modult. Aztán újraindítani az X-et úgy, hogy az xorg.conf2-t használod (amit az aticonfig –initial parancs segítségével módosítottál). Tehát:
1. az eredeti xorg.conf-od mentsd el valahova.
2. az xorg.conf2-t nevezd át xorg.conf-ra
3. töltsd be a modult:Code:modprobe fglrxHa visszaadja a promtot, akkor betöltötte, de
Code:lsmod | grep fglrxparanccsal ellenõrizheted.
4. indítsd újra az X-et (CTRL-ALT- Backspace)
5. ha beindul, akkor ellenõrizd, hogy valóban az fglrx driver vezérli-e a kártyát:Code:fglrxinfo
glxinfo
glxgears6. annak érdekében, hogy a modul minden indításkor betöltõdjön, helyezd el a következõ sort az /etc/rc.d/rc.modules, vagy az /etc/rc.d/rc.local (vagy a rendszereden lévõ modulbetöltõ fájlba)
Code:/sbin modprobe fglrx7. ha nem indul be, akkor mielõtt újraindítanád a gépet, az eredeti xorg.conf-oddal, mentsd le az xorg.log-ot és szúrd be.
Természetesen ennek mind feltétele, hogy a grafikus telepítõ valóban mindent jól végzett, bár én nem igazán bízom benne. Nálam legalábbis kapásból elszállt, sõt, rpm-bõl se készítette el a modul magától soha, nekem kell mindig kézzel létrehozni. De errõl majd késõbb, ha ezek alapján sem akar mûködni a dolog.
Mindezek tükrében várom kimerítõ válaszod, pontról pontra, mit csináltál, mi volt az eredménye.
Ha nem akarsz 80GB-os lemezt rack-nek használni, de szükséged van egy kisebb kapacitású, megbízható winyóra, akkor rád vár egy 6,45GB / 5400RPM Seagate ST36421A merevlemez.
http://www.seagate.com/support/disc/ata/st36421a.html
Irányár: 4,5eFt (alkudni kötelezõ)
Ok. Nem kell háromszor leírni.
-
SzerzőBejegyzés