Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor neked elég az elsõ cd tartalma. A másodikon úgyis csak szinte kde-s cuccok vannak. A Windowmaker alapból rajta van.
Linuxpackages.net -en rengeteg csomag hozzá, ha nem találsz máshol, pl. packages.slackware.hu
Nagyon jól használható rendszer, én kb. egy éve használom, átlátható. Csomagtelepítés, frissítések itt is megoldottak, max. nem olyan csillivilli grafikus módon.
Nem saját szerver:
Most hogy így mondod, nem véletlenül bt chipset-es a pinnacle kártya? Már csak azért, mert saa modult töltöttél be hozzá. Lspci mit mond?
balról – jobbra:
kesigomu, wait, kovi, csaba, macskajancsi, cicamica, aty, bunya, strogg
http://www.balev.cjb.hu/p1000210.jpgrazoli, nastjakam, kelemengabor, bbt, zmarton
http://www.balev.cjb.hu/p1000211.jpgvector, zmarton
http://www.balev.cjb.hu/p1000219.jpgOtt volt még csablak és gyuszk, valamint az ismerõseik, de róluk nincs képem – majd a többiek.
Ha nem jól informálódtam valaki személye felõl, akkor elnézést és kérem helyesbíteni 🙂kistucsok wrote:végre sikerült elinditani uhu 1.2 alatt a pinnacle pctv pro kártyát
saa7134 modul
de 2.6.15.4 es kernel ( kernel.org)
igy müködik
van kép és hang
de ne mtudok csatornát váltani semmi sem
se tvtime
se xawtv
se kdetv
pedig kézzel irtma meg hozzáés ha win alatt leállitom a gépet a legutolso csatornát tudom linux alatt nézni
érdekes:)
olyan mintha nem kezelné jol
pedig ez a modul kel lhozzávalaki hasonlo probléma?
esetleg segitö ötlet?
google-t már átnéztemMivel nem tudsz csatornát váltani? Kézzel vagy távirányítóval? Mit írtál meg kézzel?
Nem mindegy.nastjakam wrote:Balev, nem jon be a linked.Pedig de… 🙂
Most néztem.Most az UHU-s lemez MBR-jébe van telepítve a GRUB. Ha nincs benn az elsõ lemez, akkor indul a rendszer? Az elsõ lemezt rack-nek használod, hogy kiveszed? Hogy akarod indítani a rendszert? Ha benn van, vagy ha nincs benn az elsõ merevlemez? Ha kiveszed, változik az eszköz címzése, ezért nem indul.
GRUB menu.lst hogy néz ki most? (szúrd be)
A hely és kaja jó volt, a találkozó pedig még jobb lett volna, ha jobb az elrendezés. Bár ahogyan beszéltük is, 10 fõ felett már hiába ülünk egy asztalnál, úgysem megvalósítható, hogy mindenki tudjon mindenkivel kommunikálni. Legközelebb rotációs ülésrend lesz 🙂
Képek itt.
Nem teljesen tudom követni, hogy mit csinált a driver, és te mit mahináltál bele, de xorg.conf2 fájl az, ami az aticonfig –initial parancs után generálódott (illetve a megfelelõ részek benne). Ezt kell használnod, mert ez tölti be az fglrx drivert. Nem a glxinfo, inkább az fglrxinfo parancs kimenete érdekel, és az, hogy be van-e töltve a modul.
Tehát nevezd át az xorg.conf2 fájlt xorg.conf-ra (az eredetit mentsd le valahova), aztán indítsd újra az X-et. Utána fentieket leellenõrzöd és beírod ide. Ha nem indul az X, akkor xorg.log és dmesg beszúr.
Nálam nem mûködött a grafikus telepítõ, úgyhogy a hagyományos módon telepítettem. A lényeg, hogy az Ati résznél nem fglrx driver van megadva, hanem ati, amit nem értek, mert az aticonfig-nak azt kellett volna beírnia. Csatold be a kimeneteket, valószínûleg Mesa-t használ a kártya most. Ha így van, írd át a driver részt fglrx-re, majd indítsd újra az X-et (CTRL-ALT-backspace) és nézd meg újra az hogy be van-e töltve a modul és hogy azt használja-e. (fenti parancsok)
-
SzerzőBejegyzés