balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,301-2,310 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mi is az a Slackware #2051174
    balev
    Felhasználó

      Akkor neked elég az elsõ cd tartalma. A másodikon úgyis csak szinte kde-s cuccok vannak. A Windowmaker alapból rajta van.

      Linuxpackages.net -en rengeteg csomag hozzá, ha nem találsz máshol, pl. packages.slackware.hu

      Nagyon jól használható rendszer, én kb. egy éve használom, átlátható. Csomagtelepítés, frissítések itt is megoldottak, max. nem olyan csillivilli grafikus módon.

      Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042217
      balev
      Felhasználó

        Nem saját szerver:

        http://cjb.hu

        Hozzászólás: csatorna váltás #2051211
        balev
        Felhasználó

          Most hogy így mondod, nem véletlenül bt chipset-es a pinnacle kártya? Már csak azért, mert saa modult töltöttél be hozzá. Lspci mit mond?

          Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042215
          balev
          Felhasználó

            balról – jobbra:

            kesigomu, wait, kovi, csaba, macskajancsi, cicamica, aty, bunya, strogg
            http://www.balev.cjb.hu/p1000210.jpg

            razoli, nastjakam, kelemengabor, bbt, zmarton
            http://www.balev.cjb.hu/p1000211.jpg

            vector, zmarton
            http://www.balev.cjb.hu/p1000219.jpg

            Ott volt még csablak és gyuszk, valamint az ismerõseik, de róluk nincs képem – majd a többiek.
            Ha nem jól informálódtam valaki személye felõl, akkor elnézést és kérem helyesbíteni 🙂

            Hozzászólás: csatorna váltás #2051209
            balev
            Felhasználó
              kistucsok wrote:
              végre sikerült elinditani uhu 1.2 alatt a pinnacle pctv pro kártyát
              saa7134 modul
              de 2.6.15.4 es kernel ( kernel.org)
              igy müködik
              van kép és hang
              de ne mtudok csatornát váltani semmi sem
              se tvtime
              se xawtv
              se kdetv
              pedig kézzel irtma meg hozzá

              és ha win alatt leállitom a gépet a legutolso csatornát tudom linux alatt nézni
              érdekes:)
              olyan mintha nem kezelné jol
              pedig ez a modul kel lhozzá

              valaki hasonlo probléma?
              esetleg segitö ötlet?
              google-t már átnéztem

              Mivel nem tudsz csatornát váltani? Kézzel vagy távirányítóval? Mit írtál meg kézzel?
              Nem mindegy.

              Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042211
              balev
              Felhasználó
                nastjakam wrote:
                Balev, nem jon be a linked.

                Pedig de… 🙂
                Most néztem.

                Hozzászólás: Grub hiba #2051108
                balev
                Felhasználó

                  Most az UHU-s lemez MBR-jébe van telepítve a GRUB. Ha nincs benn az elsõ lemez, akkor indul a rendszer? Az elsõ lemezt rack-nek használod, hogy kiveszed? Hogy akarod indítani a rendszert? Ha benn van, vagy ha nincs benn az elsõ merevlemez? Ha kiveszed, változik az eszköz címzése, ezért nem indul.

                  GRUB menu.lst hogy néz ki most? (szúrd be)

                  Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042192
                  balev
                  Felhasználó

                    A hely és kaja jó volt, a találkozó pedig még jobb lett volna, ha jobb az elrendezés. Bár ahogyan beszéltük is, 10 fõ felett már hiába ülünk egy asztalnál, úgysem megvalósítható, hogy mindenki tudjon mindenkivel kommunikálni. Legközelebb rotációs ülésrend lesz 🙂

                    Képek itt.

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047394
                    balev
                    Felhasználó

                      Nem teljesen tudom követni, hogy mit csinált a driver, és te mit mahináltál bele, de xorg.conf2 fájl az, ami az aticonfig –initial parancs után generálódott (illetve a megfelelõ részek benne). Ezt kell használnod, mert ez tölti be az fglrx drivert. Nem a glxinfo, inkább az fglrxinfo parancs kimenete érdekel, és az, hogy be van-e töltve a modul.

                      Tehát nevezd át az xorg.conf2 fájlt xorg.conf-ra (az eredetit mentsd le valahova), aztán indítsd újra az X-et. Utána fentieket leellenõrzöd és beírod ide. Ha nem indul az X, akkor xorg.log és dmesg beszúr.

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047385
                      balev
                      Felhasználó

                        Nálam nem mûködött a grafikus telepítõ, úgyhogy a hagyományos módon telepítettem. A lényeg, hogy az Ati résznél nem fglrx driver van megadva, hanem ati, amit nem értek, mert az aticonfig-nak azt kellett volna beírnia. Csatold be a kimeneteket, valószínûleg Mesa-t használ a kártya most. Ha így van, írd át a driver részt fglrx-re, majd indítsd újra az X-et (CTRL-ALT-backspace) és nézd meg újra az hogy be van-e töltve a modul és hogy azt használja-e. (fenti parancsok)

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,301-2,310 / 2,997