Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt, hogy nyitsz egy terminált, beírod a parancsot, nyomsz egy enter-t és a parancs generálni fog egy kimenetet. 🙂
A log alapján elvileg nincs nagy gond, a driver felment, a modul betölt és a 3d támogatás is megvan. Csak nem az fglrx-et használja, hanem a Mesa-t szerintem. De mi lenne ha xorg.conf-od és következõ parancsok kimenetét beszúrnád:
lsmod | grep fglrx
fglrxinfocolt wrote:1. Jol van megadva, mindig az ahova az aktualis telepites a doksijait teszi (azaz az index.html)2. Van, azaz most nincs, mert leszedtem a csomagot es felraktam forrasbol, es most nem is fut. Megnezem meg es csinalok, de az az igazi baj hogy amikor elindult a szerver, akkor is csak a 403 hibat adta vissza. Listen be volt allitva, stb. Sajnos most ertemaz idom vegere, igy aztan mara ennyi 🙁
Azert koszi mindent!A Documentroot az a a webszervered által érzékelt root könyvtár. Magyarán ez lesz a localhost, és csak azokat a fájlokat látja a webszerver, ami ez alatt van. Ha beírod a böngészõbe, hogy localhost és hibát dob ki, nem megy az apache szervered. Tedd vissza a suse csomagolt apache-ot, nem hinném, hogy azzal lenne a gond. A httpd démon indítja a szervert, de kézzel az apachectl start paranccsal indíthatod. Visszajelzésként kiírja, hogy a szerver elindult és a localhost-ra már be kell jönni a root könyvtáradnak.
Leírtam.
aticonfig –initial
Elõtte csinálj egy biztonsági másolatot az xorg.conf-ról.
Emberek. Legújabb fglrx már aticonfig szkripttel jön, úgyhogy ne is keressetek fglrxconfig-ot. Beírod parancsértelmezõbe:
aticonfig –help
és kiírja a lehetséges paramétereket. Elõször is egy aticonfig –initial kell. Ez a driver használatához szükséges alapvetõ beállításokat írja be az xorg.conf-odba. Utána, ha nem megy, még paraméterezheted ami kellenek. De a hupwikis leírásban benne van, mik kellenek, illetve mik azok az opciók, amik nem ajánlattok.
Szubjektív vélemény, de nem értem az ATI-t. Az fglrxconfig használata sokkal egyszerûbb volt. Ráadásul ez a szkript nem teszi be (legalábbis nekem nem tette be) a DRI szekciót az xorg.conf-ba. Enélkül pedig a Mesa drivert fogja használni az X.
Code:# **********************************************************************
# DRI Section
# **********************************************************************
Section „dri”
# Access to OpenGL ICD is allowed for all users:
Mode 0666
# Access to OpenGL ICD is restricted to a specific user group:
# Group 100 # users
# Mode 0660
EndSectionRemélem nem haragszik meg érte…
saynos wrote:Jogos. Linkeket koszi! mivel se dobozom se leirasom,
Probalt kartyak:
+card=16 – Prolink Pixelview PlayTV (bt878)
+card=37 – Prolink PixelView PlayTV pro
+card=50 – Prolink PV-BT878P+4E / PixelView PlayTV PAK / Lenco MXTV-9578 CP
+card=70 – Prolink Pixelview PV-BT878P+ (Rev.4C,8E)
+card=72 – Prolink Pixelview PV-BT878P+9B (PlayTV Pro rev.9B FM+NICAM)Tunerek: (Phillips)
0 , 1 , 2 , 3 , 5 , 17 , 23 , 24 , 38 , 41 , 42 .1etlen ado van. Csak. /hang sincs/
Mliyen progival használod most? Próbáld meg a tvtime-ot, csak azért, mert terminálban lehet vele jelet keresni a tvtime-scanner szkripttel. Próbálgatni kell a tunereket, illetve a frekvenciabeállításokat. Biztosan kelet-európai, PAL rendszeren keresel adót? Mindamellett a kábelnek is tökéletes csatlakozással és árnyékolással, megfelelõ jelerõsséggel kell rendelkeznie, az elosztóból lehetõleg aktív szûrõvel kivezetve.
Szerk.: ahogyan kisbetu is mondja, próbálj más kártyát is, ne csak tunert.
sany wrote:Akkor kapcsold ki!
Tedd fel a „submount” kis csomagot!
Ezzel az fstabba bejegyzett módon csatolja, nem ész nélkül! 😀Na de azért ez egy jó kérdés. Milyen egyéb beállító fájlja van a supermountnak? Ezt nem ártana kideríteni. Szerintem nem az a megoldás, hogy akkor submount. Mindamellett, nekem submount-tal nem akart a pendrive menni, de ezt már egyszer írtam neked Sany.
Akkor csináld azt, hogy az etc/modules.conf-ba beilleszted ezt:
# i2c
alias char-major-89 i2c-dev
options i2c-core i2c_debug=1
options i2c-algo-bitbit_test=1
# bttv
alias char-major-81 videodev
alias char-major-81-0 bttv
alias char-major-81-64 bttv ##radio loader (ez nem muszály)
alias char-major-81-224 bttv ## teletext loader (ez sem)
options bttv card=37 radio=1 tuner=?
options tuner debug=1Itt van az összes tuner, ha nincs még kernelforrásod:
http://www.linux.org/docs/ldp/howto/BTTV/modprobe.htmlHa megvan, akkor rmmod bttv, majd modprobe bttv és megnéz megint dmesg és tv nézõ progi. Nem tudom miért, vagy mi írja felül.
A KDM beállításokon belül. De miért kell rootként belépni grafikus felületre?
-
SzerzőBejegyzés