balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047383
    balev
    Felhasználó

      Azt, hogy nyitsz egy terminált, beírod a parancsot, nyomsz egy enter-t és a parancs generálni fog egy kimenetet. 🙂

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047381
      balev
      Felhasználó

        A log alapján elvileg nincs nagy gond, a driver felment, a modul betölt és a 3d támogatás is megvan. Csak nem az fglrx-et használja, hanem a Mesa-t szerintem. De mi lenne ha xorg.conf-od és következõ parancsok kimenetét beszúrnád:

        lsmod | grep fglrx
        fglrxinfo

        Hozzászólás: Apache2 hogyan vegyem rá hogy mûködjön? #2050189
        balev
        Felhasználó
          colt wrote:
          1. Jol van megadva, mindig az ahova az aktualis telepites a doksijait teszi (azaz az index.html)

          2. Van, azaz most nincs, mert leszedtem a csomagot es felraktam forrasbol, es most nem is fut. Megnezem meg es csinalok, de az az igazi baj hogy amikor elindult a szerver, akkor is csak a 403 hibat adta vissza. Listen be volt allitva, stb. Sajnos most ertemaz idom vegere, igy aztan mara ennyi 🙁
          Azert koszi mindent!

          A Documentroot az a a webszervered által érzékelt root könyvtár. Magyarán ez lesz a localhost, és csak azokat a fájlokat látja a webszerver, ami ez alatt van. Ha beírod a böngészõbe, hogy localhost és hibát dob ki, nem megy az apache szervered. Tedd vissza a suse csomagolt apache-ot, nem hinném, hogy azzal lenne a gond. A httpd démon indítja a szervert, de kézzel az apachectl start paranccsal indíthatod. Visszajelzésként kiírja, hogy a szerver elindult és a localhost-ra már be kell jönni a root könyvtáradnak.

          Hozzászólás: #2050710
          balev
          Felhasználó

            Leírtam.

            aticonfig –initial

            Elõtte csinálj egy biztonsági másolatot az xorg.conf-ról.

            Hozzászólás: #2050708
            balev
            Felhasználó

              Emberek. Legújabb fglrx már aticonfig szkripttel jön, úgyhogy ne is keressetek fglrxconfig-ot. Beírod parancsértelmezõbe:

              aticonfig –help

              és kiírja a lehetséges paramétereket. Elõször is egy aticonfig –initial kell. Ez a driver használatához szükséges alapvetõ beállításokat írja be az xorg.conf-odba. Utána, ha nem megy, még paraméterezheted ami kellenek. De a hupwikis leírásban benne van, mik kellenek, illetve mik azok az opciók, amik nem ajánlattok.

              Szubjektív vélemény, de nem értem az ATI-t. Az fglrxconfig használata sokkal egyszerûbb volt. Ráadásul ez a szkript nem teszi be (legalábbis nekem nem tette be) a DRI szekciót az xorg.conf-ba. Enélkül pedig a Mesa drivert fogja használni az X.

              Code:
              # **********************************************************************
              # DRI Section
              # **********************************************************************
              Section „dri”
              # Access to OpenGL ICD is allowed for all users:
                  Mode 0666
              # Access to OpenGL ICD is restricted to a specific user group:
              #    Group 100    # users
              #    Mode 0660
              EndSection
              Hozzászólás: vicc #1922924
              balev
              Felhasználó

                Remélem nem haragszik meg érte…

                Hozzászólás: PCI TvTuner nincs ado #2050368
                balev
                Felhasználó
                  saynos wrote:
                  Jogos. Linkeket koszi! mivel se dobozom se leirasom,
                  Probalt kartyak:
                  +card=16 – Prolink Pixelview PlayTV (bt878)
                  +card=37 – Prolink PixelView PlayTV pro
                  +card=50 – Prolink PV-BT878P+4E / PixelView PlayTV PAK / Lenco MXTV-9578 CP
                  +card=70 – Prolink Pixelview PV-BT878P+ (Rev.4C,8E)
                  +card=72 – Prolink Pixelview PV-BT878P+9B (PlayTV Pro rev.9B FM+NICAM)

                  Tunerek: (Phillips)
                  0 , 1 , 2 , 3 , 5 , 17 , 23 , 24 , 38 , 41 , 42 .

                  1etlen ado van. Csak. /hang sincs/

                  Mliyen progival használod most? Próbáld meg a tvtime-ot, csak azért, mert terminálban lehet vele jelet keresni a tvtime-scanner szkripttel. Próbálgatni kell a tunereket, illetve a frekvenciabeállításokat. Biztosan kelet-európai, PAL rendszeren keresel adót? Mindamellett a kábelnek is tökéletes csatlakozással és árnyékolással, megfelelõ jelerõsséggel kell rendelkeznie, az elosztóból lehetõleg aktív szûrõvel kivezetve.

                  Szerk.: ahogyan kisbetu is mondja, próbálj más kártyát is, ne csak tunert.

                  Hozzászólás: pen-drive supermount kikapcsolása #2050436
                  balev
                  Felhasználó
                    sany wrote:
                    Akkor kapcsold ki!
                    Tedd fel a „submount” kis csomagot!
                    Ezzel az fstabba bejegyzett módon csatolja, nem ész nélkül! 😀

                    Na de azért ez egy jó kérdés. Milyen egyéb beállító fájlja van a supermountnak? Ezt nem ártana kideríteni. Szerintem nem az a megoldás, hogy akkor submount. Mindamellett, nekem submount-tal nem akart a pendrive menni, de ezt már egyszer írtam neked Sany.

                    Hozzászólás: PCI TvTuner nincs ado #2050361
                    balev
                    Felhasználó

                      Akkor csináld azt, hogy az etc/modules.conf-ba beilleszted ezt:

                      # i2c
                      alias char-major-89 i2c-dev
                      options i2c-core i2c_debug=1
                      options i2c-algo-bitbit_test=1
                      # bttv
                      alias char-major-81 videodev
                      alias char-major-81-0 bttv
                      alias char-major-81-64 bttv ##radio loader (ez nem muszály)
                      alias char-major-81-224 bttv ## teletext loader (ez sem)
                      options bttv card=37 radio=1 tuner=?
                      options tuner debug=1

                      Itt van az összes tuner, ha nincs még kernelforrásod:
                      http://www.linux.org/docs/ldp/howto/BTTV/modprobe.html

                      Ha megvan, akkor rmmod bttv, majd modprobe bttv és megnéz megint dmesg és tv nézõ progi. Nem tudom miért, vagy mi írja felül.

                      Hozzászólás: GDM helyett KDM #2049983
                      balev
                      Felhasználó

                        A KDM beállításokon belül. De miért kell rootként belépni grafikus felületre?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 2,997