balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: lassú USB #2050506
    balev
    Felhasználó
      csocsoi wrote:
      Hozzászólás: pen-drive supermount kikapcsolása #2050431
      balev
      Felhasználó
        zolnagy wrote:
        balev wrote:
        Fstab-od hogy áll most?

        Csatoltam.

        Melyiket csatolja a rendszered automatikusan? Nem kell megadni az fstab-nak, hogy melyik eszközt csatolja supermount-tal? Mert egyiknél se látom.

        Próbáld talán így:
        /dev/sda1 /home/zozi/PEN supermount fs=vfat,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852,umask=000  0  0

        Hozzászólás: PCI TvTuner nincs ado #2050359
        balev
        Felhasználó

          A szükséges modulok bent vannak (bttv, i2c), de látszik is, hogy a tunerrel van a gond:

          bttv0: using tuner=2
          bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0… not found
          bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a… not found
          bttv0: i2c: checking for TDA9887 @ 0x86… not found

          A kártyád 37-es, de nem azzal van betöltve, valamint a tuner-t is ki kell találni a chip gyártója szerint. A lényeg, hogy PAL legyen.
          Szedd ki a betöltött modult rmmod-dal. Majd töltsd be manuálisan megadott kártya és tunerszámmal. Utána dmesg-t és tv progidat megnézed, mit reagált.

          modprobe bttv card=37 tuner=?

          Hozzászólás: pen-drive supermount kikapcsolása #2050427
          balev
          Felhasználó

            Fstab-od hogy áll most?

            Hozzászólás: modprobe, lsmod, insmod nem muxik #2049207
            balev
            Felhasználó
              ds wrote:
              root ként „beleesik”
              su -l
              vagy „rendes” root login

              Ezért ne kelljen már neki rootként bejelentkezni.

              sajnos root ként is csak akkor indúl el a program ha teljes úttal hivatkozok rá. pl: ./sbin/modprobe, hiába vagyok bejelentkezve a gyökér könyvtárból simán modprobe-val nem megy

              mi lehet az oka?

              Nincs benne az elérési útban, bár nem tudom miért; alapból benne kéne lennie.

              echo $PATH

              Ez valószínûleg nem tartalmazza.

              Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030653
              balev
              Felhasználó
                csaba wrote:
                Hát kit ? :rolleyes:

                Amint lesz idõm megnézem.

                Más nem segít neked php/mysql? Van itt több szakértõ is állítólag…

                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030651
                balev
                Felhasználó

                  Nem csak Csabát szeretném nyösztetni, úgyhogy aki még kompetens a témában, kérem jelezzen vissza, hogy egyáltalán van-e esély arra belátható idõn belül, hogy lesz egy menüpont, aminek a segítségével menedzselhetõk a csatolt fájlok. Elõzmények feljebb.

                  Kösz elõre is!

                  Hozzászólás: gnome 2.6 #1941375
                  balev
                  Felhasználó
                    aty wrote:
                    Hozzászólás: fstab problema #2048832
                    balev
                    Felhasználó
                      kaai wrote:
                      Sziasztok

                      Megint van egy kis gondom 🙂
                      Feltettem a 2.6.8-as kernelt, es most nem igazan szeretne a rendszer csatolni a 60 es a 80Gb-s vinyomat.
                      Mikor kezzel szeretnem csatolni root-kent, akkor azt irja ki, hogy „a ket meghajto mar csatolva van vagy foglal”, pedig csatolva nincs, szoval csak foglalt lehet, bar akkot meg azt nem ertem hogy mitol…
                      Legyszi segitsetek, mert nekem otletem nincs.
                      fstab beallitasok annyiban valtoztak, hogy mindent auto-ra allitottam.
                      A poen az, hogy a ro*adt win-nek a particiojat siman felismeri es csatolja is (igaz ez ugyanazon a vinyon van mint amin a linux).
                      Elore is koszi mindent.

                      Nos, ha auto-ra állítottad, akkor mint ahogyan már írták, még a rendszerindítás közben becsatolódnak, vagyis kézzel nyilván nem engedi, ha már be van csatolva. De

                      cat /etc/mtab

                      és megmondja, hogy most akkor mi is a helyzet. Mindamellett tényleg nem ártana egy fstab.

                      Hozzászólás: UHU ‘meghülyült’+felbontás #2049503
                      balev
                      Felhasználó

                        Mi csinál újat? Ez most komoly?
                        Nem egyszerûbb szerkeszteni egyébként?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 2,997