Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csocsoi wrote:zolnagy wrote:balev wrote:Fstab-od hogy áll most?
Csatoltam.
Melyiket csatolja a rendszered automatikusan? Nem kell megadni az fstab-nak, hogy melyik eszközt csatolja supermount-tal? Mert egyiknél se látom.
Próbáld talán így:
/dev/sda1 /home/zozi/PEN supermount fs=vfat,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852,umask=000 0 0A szükséges modulok bent vannak (bttv, i2c), de látszik is, hogy a tunerrel van a gond:
bttv0: using tuner=2
bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0… not found
bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a… not found
bttv0: i2c: checking for TDA9887 @ 0x86… not foundA kártyád 37-es, de nem azzal van betöltve, valamint a tuner-t is ki kell találni a chip gyártója szerint. A lényeg, hogy PAL legyen.
Szedd ki a betöltött modult rmmod-dal. Majd töltsd be manuálisan megadott kártya és tunerszámmal. Utána dmesg-t és tv progidat megnézed, mit reagált.modprobe bttv card=37 tuner=?
Fstab-od hogy áll most?
ds wrote:root ként „beleesik”
su -l
vagy „rendes” root loginEzért ne kelljen már neki rootként bejelentkezni.
sajnos root ként is csak akkor indúl el a program ha teljes úttal hivatkozok rá. pl: ./sbin/modprobe, hiába vagyok bejelentkezve a gyökér könyvtárból simán modprobe-val nem megy
mi lehet az oka?
Nincs benne az elérési útban, bár nem tudom miért; alapból benne kéne lennie.
echo $PATH
Ez valószínûleg nem tartalmazza.
csaba wrote:Hát kit ? :rolleyes:Amint lesz idõm megnézem.
Más nem segít neked php/mysql? Van itt több szakértõ is állítólag…
Nem csak Csabát szeretném nyösztetni, úgyhogy aki még kompetens a témában, kérem jelezzen vissza, hogy egyáltalán van-e esély arra belátható idõn belül, hogy lesz egy menüpont, aminek a segítségével menedzselhetõk a csatolt fájlok. Elõzmények feljebb.
Kösz elõre is!
aty wrote:kaai wrote:SziasztokMegint van egy kis gondom 🙂
Feltettem a 2.6.8-as kernelt, es most nem igazan szeretne a rendszer csatolni a 60 es a 80Gb-s vinyomat.
Mikor kezzel szeretnem csatolni root-kent, akkor azt irja ki, hogy „a ket meghajto mar csatolva van vagy foglal”, pedig csatolva nincs, szoval csak foglalt lehet, bar akkot meg azt nem ertem hogy mitol…
Legyszi segitsetek, mert nekem otletem nincs.
fstab beallitasok annyiban valtoztak, hogy mindent auto-ra allitottam.
A poen az, hogy a ro*adt win-nek a particiojat siman felismeri es csatolja is (igaz ez ugyanazon a vinyon van mint amin a linux).
Elore is koszi mindent.Nos, ha auto-ra állítottad, akkor mint ahogyan már írták, még a rendszerindítás közben becsatolódnak, vagyis kézzel nyilván nem engedi, ha már be van csatolva. De
cat /etc/mtab
és megmondja, hogy most akkor mi is a helyzet. Mindamellett tényleg nem ártana egy fstab.
Mi csinál újat? Ez most komoly?
Nem egyszerûbb szerkeszteni egyébként? -
SzerzőBejegyzés