balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,341-2,350 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Enlighenment #1991194
    balev
    Felhasználó

      A monitor section-ben kommentezd a Hsync és Vsync sorokat, valamint a modelineokat és csak azt hagyd benn, amit generáltál. Mindamellett csatold be légyszíves az xorg.conf-od.

      Hozzászólás: fstab problema #2048823
      balev
      Felhasználó
        kaai wrote:
        Nem nem. Ext2-es, de mar irtam az elejen is…

        /dev/hdd1        /mnt/G        ext2        defaults,user,iocharset=iso8859-2,umask=000        1  0

        Hozzászólás: SUSE10 partició mountolás #2040679
        balev
        Felhasználó
          Teati wrote:
          De most már mûködik! ntfs-nek nézte a butus :blink:.
          Hozzászólás: Enlighenment #1991192
          balev
          Felhasználó
            rudika55 wrote:
            Sziasztok

            Az xorg.conf már be van lõve, csak alapból 85hz -en jelentkezik be a felhasználó felület.
            Gnome alatt át tudom állítani 100hz -re mert ott van képernyõ beállító és ott betudom állítani.
            Nincs valami beállítási lehetõség vagy parancssor vagy esetleg az epplets-ek között?
            A segítséget elõre is köszönöm.

            Sziasztok

            Ahogy kisbetu is mondja, nincs beallitva az xorg.conf-od. Modeline segitsegevel olyan felbontast es frissitest allitasz be, amilyet akarsz (no meg persze amit tud a monitorod).

            http://www.dkfz-heidelberg.de/spec/linux/modeline/

            Ezt beszurod az monitor section-be, a screen section-be meg beallitod a felbontasokat, amiket hasznalni akarsz. Valtani koztuk a CTRL-ALT-NUMPAD+ ill. CTRL-ALT-NUMPAD- -al tudsz.

            Hozzászólás: gnome 2.6 #1941372
            balev
            Felhasználó

              Hát ez így nem jött össze. Mi az ami kezeli ezeket a libeket és a linkeket a programok között? ldconfig? vagy valahol máshol lehet ezt állítani. Eddig nem volt ilyen probléma, pedig nem volt fenn az a lib, amit most hiányol. Egy éve van fenn a slacki, azóta egyszer lett frissítve swaret-tel, mint ahogyan ajánlottátok és nem is volt gond.

              Hozzászólás: gnome 2.6 #1941370
              balev
              Felhasználó

                Az a durva, hogy egymással (látszólag) semmilyen kapcsolatban nem lévõ programok szarakodnak most.

                Amiket észrevettem, teljesen véletlenül, pl. skype például nem indul, de nem ír semmi hibaüzenetet parancssorba. Eddig nem volt semmi baja.
                userinfo a libwnck-t követeli, ami a gnome-nak kell valamihez. Az xscreensaver-demo nem indul el, mert a libpangocairo kell neki, ami a pango része, és fenn is van a csomag. Kmail behal pop3 lekérdezés közben, bár ez inkább valami kde globális probléma.

                Hozzászólás: gnome 2.6 #1941369
                balev
                Felhasználó

                  Azért mert a 10.1-hez még a 2.6-os gnome volt. Garnome-mal és függõségekkel nem volt kedvem szórakozni, így mivel 10.2-höz van kde csomag, telepítettem azt.

                  Hozzászólás: gnome 2.6 #1941367
                  balev
                  Felhasználó

                    Ok, de nem akarok feltenni gnome-ot, megtetszett a kde. Viszont csak lehet állítani valahol, hogy egy program milyen megosztott libeket keressen induláskor, nem?

                    Hozzászólás: gnome 2.6 #1941365
                    balev
                    Felhasználó

                      Leszedtem a dropline gnome-ot, majd felraktam 10.1-hez tartozó 2.6-os gnome-ot ismét és pango csomag telepítésével sikerült megoldani a dolgot. De mivel az egy elég õs verzió, slackihez meg ugye mostmár kde van csak fordítva, gondoltam felteszem azt. Leszedtem a feltelepített gnome csomagokat meg a dropline-t még elõtte ugye. Felment a kde, nagyon szép és jó minden, azért sokat fejlõdtek 1 év alatt; rég nem használtam, de meggyõzõ a használhatósága nagyon sok szempontból. Ami idegesítõ, hogy nem tudom az automatikus spell check-et kikapcsolni Konqueror-ban. De ami a lényeg, hogy nem tudom biztosra, de valószínûleg a dropline installere megbolygatta a megosztott libeket. Egyszerû szkriptek és alkalmazások, mint userinfo, xscreensaver-demo, vagy az amarok, amit most tettem fel, nem indul, mert nem talál valami számára tuti nem igényelt libet. Pláne azért mert azelõtt sem kellett neki. No most ilyenkor mit lehet tenni? Avagy hogyan lehet helyreállítani a shared library linkeket?

                      Minden tanácsot jó szívvel várok. Kivéve azt, hogy ez gnome 2.6 topik, és akkor miért írok ide kde témát.

                      Hozzászólás: telepítés #2048649
                      balev
                      Felhasználó
                        bguszti wrote:
                        Kösz a segítséget, bár mindkét lehetõség kissé bonyolultnak tûnik :tellme: számomra.
                        guszti
                        Hm, jó linuxos könyvet ismertek? Már olyat, ami tartalmas, s nem feltétlenül csak a kiválasztottaknak szól.
                        Azaz emberi nyelven fogalmazódott.

                        Mi a bonyolult az elõzõ két hozzászólásban? A kérdésedre – miszerint hogyan kell telepíteni – választ adnak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,341-2,350 / 2,997