Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A monitor section-ben kommentezd a Hsync és Vsync sorokat, valamint a modelineokat és csak azt hagyd benn, amit generáltál. Mindamellett csatold be légyszíves az xorg.conf-od.
kaai wrote:Nem nem. Ext2-es, de mar irtam az elejen is…/dev/hdd1 /mnt/G ext2 defaults,user,iocharset=iso8859-2,umask=000 1 0
Teati wrote:De most már mûködik! ntfs-nek nézte a butus :blink:.rudika55 wrote:SziasztokAz xorg.conf már be van lõve, csak alapból 85hz -en jelentkezik be a felhasználó felület.
Gnome alatt át tudom állítani 100hz -re mert ott van képernyõ beállító és ott betudom állítani.
Nincs valami beállítási lehetõség vagy parancssor vagy esetleg az epplets-ek között?
A segítséget elõre is köszönöm.Sziasztok
Ahogy kisbetu is mondja, nincs beallitva az xorg.conf-od. Modeline segitsegevel olyan felbontast es frissitest allitasz be, amilyet akarsz (no meg persze amit tud a monitorod).
http://www.dkfz-heidelberg.de/spec/linux/modeline/
Ezt beszurod az monitor section-be, a screen section-be meg beallitod a felbontasokat, amiket hasznalni akarsz. Valtani koztuk a CTRL-ALT-NUMPAD+ ill. CTRL-ALT-NUMPAD- -al tudsz.
Hát ez így nem jött össze. Mi az ami kezeli ezeket a libeket és a linkeket a programok között? ldconfig? vagy valahol máshol lehet ezt állítani. Eddig nem volt ilyen probléma, pedig nem volt fenn az a lib, amit most hiányol. Egy éve van fenn a slacki, azóta egyszer lett frissítve swaret-tel, mint ahogyan ajánlottátok és nem is volt gond.
Az a durva, hogy egymással (látszólag) semmilyen kapcsolatban nem lévõ programok szarakodnak most.
Amiket észrevettem, teljesen véletlenül, pl. skype például nem indul, de nem ír semmi hibaüzenetet parancssorba. Eddig nem volt semmi baja.
userinfo a libwnck-t követeli, ami a gnome-nak kell valamihez. Az xscreensaver-demo nem indul el, mert a libpangocairo kell neki, ami a pango része, és fenn is van a csomag. Kmail behal pop3 lekérdezés közben, bár ez inkább valami kde globális probléma.Azért mert a 10.1-hez még a 2.6-os gnome volt. Garnome-mal és függõségekkel nem volt kedvem szórakozni, így mivel 10.2-höz van kde csomag, telepítettem azt.
Ok, de nem akarok feltenni gnome-ot, megtetszett a kde. Viszont csak lehet állítani valahol, hogy egy program milyen megosztott libeket keressen induláskor, nem?
Leszedtem a dropline gnome-ot, majd felraktam 10.1-hez tartozó 2.6-os gnome-ot ismét és pango csomag telepítésével sikerült megoldani a dolgot. De mivel az egy elég õs verzió, slackihez meg ugye mostmár kde van csak fordítva, gondoltam felteszem azt. Leszedtem a feltelepített gnome csomagokat meg a dropline-t még elõtte ugye. Felment a kde, nagyon szép és jó minden, azért sokat fejlõdtek 1 év alatt; rég nem használtam, de meggyõzõ a használhatósága nagyon sok szempontból. Ami idegesítõ, hogy nem tudom az automatikus spell check-et kikapcsolni Konqueror-ban. De ami a lényeg, hogy nem tudom biztosra, de valószínûleg a dropline installere megbolygatta a megosztott libeket. Egyszerû szkriptek és alkalmazások, mint userinfo, xscreensaver-demo, vagy az amarok, amit most tettem fel, nem indul, mert nem talál valami számára tuti nem igényelt libet. Pláne azért mert azelõtt sem kellett neki. No most ilyenkor mit lehet tenni? Avagy hogyan lehet helyreállítani a shared library linkeket?
Minden tanácsot jó szívvel várok. Kivéve azt, hogy ez gnome 2.6 topik, és akkor miért írok ide kde témát.
bguszti wrote:Kösz a segítséget, bár mindkét lehetõség kissé bonyolultnak tûnik :tellme: számomra.
guszti
Hm, jó linuxos könyvet ismertek? Már olyat, ami tartalmas, s nem feltétlenül csak a kiválasztottaknak szól.
Azaz emberi nyelven fogalmazódott.Mi a bonyolult az elõzõ két hozzászólásban? A kérdésedre – miszerint hogyan kell telepíteni – választ adnak.
-
SzerzőBejegyzés