balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,351-2,360 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: gnome 2.6 #1941364
    balev
    Felhasználó

      Nos lehet, hogy kissé elhamarkodott volt a dolog. Session kezelés nem jó alapból, X újraindításakor lefagy, menü szerkesztést nem aktiválja.

      Hozzászólás: gnome 2.6 #1941363
      balev
      Felhasználó

        Kösz a sok hozzászólást, végülis elõször is letöltöttem a swaret-et és frissítettem a rendszert. Eddig valahogy nem mertem hozzányúlni, de úgy látom elég jól lehet szûrõket beállítani, ill. telepítés közben is rákérdez minden csomagra, ha úgy állítom be, tehát ha tudom, mit nem akarok felülírni, akkor azt nem telepítem fel. Egyúttal le is szedtem egy pár felesleges cuccot.

        Node a lényeg, hogy letöltöttem a legújabb dropline-t, ami fel is ment és eddig (bár még nem régóta tesztelem) minden további nélkül szépen mûködik, hibaüzenetek nélkül.

        Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044076
        balev
        Felhasználó
          oldfirehand wrote:
          Jó, már gondolom suse… a kártyád meg nem fog menni a kernel driverével… onnan kiveheted a 3d támogatást.
          (Sõt a vesa, meg fb-t is, – ha benne van – mert az meg zavarni fogja az ati drivert.)

          Valahol (már meg nem mondom hol) olvastam olyat, hogy a kernel agpgart-ot kell használni, és ha a config-ban az ATI-ét választom, akkor megvizsgálja, hogy van-e a kernelben, és ha van, akkor felülbírálja a config-ot és a kernelét használja. Korábbi kisérleteimben saját szememmel láttam ilyet log-ban. (Vagyis kiírta, hogy én ugyan az ATI-t választottam, de ennek ellenére a kernelét fogja használni.)
          A sok M bejegyzés pedig gyárilag van a menuconfigban, én nem nyúltam semmihez.

          Hogy melyiket használja, az xorg.conf-odban tudod beállítani. De ugyanezt állítja be az aticonfig, vagy fglrxconfig. Ha mûködik, akkor használhatod a kernelét is, de alapesetben nem a beépítettet ajánlják használatra.

          Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044075
          balev
          Felhasználó
            szavay wrote:
            Sziasztok.

            Nekem ugyanaz a problémám, nevezetesen, hogy hiába telepítettem fel az ati új driverét, mégsincs 3d, csak a mesa glx
            A kernel beállításoknál pedig a
            Device Drivers -> Character Devices -en belül
            így jelenik meg a:
            —/dev/aggpart (Agp Support)

            Nem tudom kiválasztani az „”m” betûvel, meg semmire sem „reagál”.

            [root@localhost ~]# glxinfo | grep render
            direct rendering: No
            GLX_ATI_render_texture
            OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirec

            [root@localhost ~]# fglrxinfo
            display: :0.0 screen: 0
            OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
            OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
            OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)

            Tudtok segíteni, hpgy mûködjön az ati féle 3d gyorsítás?

            A /lib/modules/2.6.15-1.1830_FC4/kernel/drivers/char/drm könyvtárban benne van az fglrx.ko fájl.

            Fedora core 4-es a linuxom.
            Köszi.

            Az „m” betûvel nem is fogod tudni kiválasztani. Maximum a space segítségével.

            Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044074
            balev
            Felhasználó
              oldfirehand wrote:
              Vadonatúj 10.0 rendszeremen kipróbáltam a grafikus módú ATI-installert, természetesen nem csinált semmit. Rpm-bõl elvégeztem a mûveleteket, így sikerült a korábbi állapotot elõállítani.(Azaz a log szerint a dri miatt nincs 3D) A menuconfigot begerjesztettem, de nálam az agpgart-nál és a drm-nél is M betû van, akárcsak szinte az összes bejegyzésnél.
              Hozzászólás: ATI driver Gentoo alatt #2048129
              balev
              Felhasználó
                Cactus Johnny wrote:

                Kicsit fejtsd már ki bõvebben, mit értesz az alatt, hogy „feltettem”. Lépésenként – konklúzióval.

                – Beleforgatom a kernelbe a az említett oldalon leírt modulokat.
                – X kilõ
                – emerge ati-drivers
                – modprobe fglrx
                – eselect opengl set ati
                – aticonfig –initial –input=/etc/X11/xorg.conf
                – fglrxconfig (itt az a gond, hogy ilyen nincs, pedig kéne)

                Konklúzió: Nincs 3D támogatás, mert:

                Code:
                Xlib: extension „XFree86-DRI” missing on display „:0.0”.

                Beleforgattad, ok. Feltelepítetted az fglrx-t, ok. De addig ne akard betölteni, amíg nincs beállítva az xorg-od. Ezt az fglrxconfig script-tel tudod megtenni. Magyarán, miután feltetted a drivert, fglrxconfig-ot, vagy aticonfigot (nem ismerem ezt az új grafikus telepítõt, de ez is ugyanazt csinálja valószínûleg) futtatod, beállítasz mindent ahogy kell és menti az xorg.conf-odat a végén. Ha megvan utána indítsd az X-et és töltsd be a modult modprobe-bal. Ha ez megvan, akkor nézd meg mit ír az fglrxinfo, glxinfo, glxgears.

                Hozzászólás: ATI driver Gentoo alatt #2048126
                balev
                Felhasználó
                  Cactus Johnny wrote:
                  Hali!

                  A gentoo-wiki.com-on lévõ howto alapján felraktam az ati drivert (9700 Radeon) és a glxingo a következõt írja:

                  name of display: :0.0
                  Xlib: extension „XFree86-DRI” missing on display „:0.0”.
                  display: :0 screen: 0
                  direct rendering: No
                  server glx vendor string: SGI
                  server glx version string: 1.2

                  OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
                  OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
                  OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)

                  Mi lehet a gond?

                  Kicsit fejtsd már ki bõvebben, mit értesz az alatt, hogy „feltettem”. Lépésenként – konklúzióval.

                  Bepe: a gentoo wikis leírás részletesebb, mint a hup wikis. Pl. kernelkonfig (/dev/agpgart, DRM) és tmpfs beállítás. Szerintem célravezetõbb a jövõben ezt ajánlani azoknak, akik ATI-t akarnak beállítani. Persze érteni kell hozzá angolul.

                  Hozzászólás: gnome 2.6 #1941358
                  balev
                  Felhasználó

                    Vagy mégiscsak tegyem fel a dropline-t? Aty tanácsolta, hogy ne. Igazából nagyon vegyes tapasztalatokat olvastam mind az LFHU-n, mind más linuxos fórumokon.

                    Hozzászólás: gnome 2.6 #1941357
                    balev
                    Felhasználó

                      1 évnyi Slackware nyûzés után felvilágosítottak (köszönöm Aty és Gyuszk), mennyivel egyszerûbb a pkgtool, vagy az installpkg használata, mint mindent forrásból telepíteni. 🙂

                      No, ezen felbuzdulva gondoltam felteszem utólag a gnome-ot a slackire. Letöltöttem az összes gnome csomagot, fel is telepítettem mindet. Lett is gdm, szépen indul init 4-ben, csakhogy alighogy elindul a gnome-session, máris elszáll:

                      Code:
                      pango-warning: cannot open font file for font Verdana 10
                      pango-warning: cannot open fallback font

                      ha jól emlékszem. Nem nagyon találtam megoldást guglival. Valakinek esetleg ötlete van? Kösz elõre is.

                      Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042070
                      balev
                      Felhasználó

                        Olyan idõpontot úgyse találunk, ami mindenkinek jó. Akinek meg ütközik valamivel, az tegye azt arrébb. Ennyi 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,351-2,360 / 2,997