Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
oldfirehand wrote:Balev, én egyetlen barátom! Ez a képes dolog nagyon ésszerû!athom(uhu) wrote:balev wrote:
Sziasztok,
Nemrég tértem át debianra, mert uhu alatt nem sikerült teljesen az ati driver telepítése, megpróbáltam hát debian alatt.
Feltelepült, fglrxconfig, hupwikis írás minden megvolt, van is 3d támogatás, az OpenGL képernyõvédõk mennek is.Egyetlen gondom, hogy nem túl sokáig. Szépen csillog-villog, és utána vagy lefagy a debian vagy összemosódik a kép.
Ha valakinek volt már hasonló problémája, esetleg volt már fórumtéma, akkor segítsetek
Konfig: Amd 2400+, Abit KD7-Raid, Ati Radeon 9600, Debian 3.1 r1 _sarge_athom
tmpfs meg van adva /etc/fstab-ban?
Nincsen benne tmpfs rész, milyen formában illesszem bele?
Esetleg ki tudnád másolni a tiedbõl azt a részt?A hupwikis írás nem tér ki mindenre, ezért jobb, ha az ATI driver beállításhoz ezt használjátok. Itt megtalálod a tmpfs részt is.
oldfirehand wrote:Ha nem megy, akkor megnézed, hogy be van-e töltve az lsmod paranccsal. Ha nincs akkor betöltöd modprobe fglrx paranccsal. Utána megnézed az fglrxinfo-t. Ha minden ok, akkor tedd be az /etc/rc.d/rc.modules fájlba, vagy az /etc/rc.d/rc.local-ba emígyen:
/sbin/modprobe fglrx
Lsmod-nál az USED BY=0 | Modprobe kiadva | Fglrxinfo MESA | Nálam az /etc/rc.d könyvtárban nincsen sem rc.modules, sem rc.local Olyan van, hogy rcAkkor kezdjük elõlrõl:
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16641.msg166916#msg166916
Ebben a hozzászólásodban még azt írtad, valami hiba van. Erre írtam, hogy a kerneledben a /dev/agpgart-ot és az alaplapi chipset támogatást be kell kapcsolni, a drm-et meg ki. Ezek megtörténtek-e? Ha nem, akkor most tedd meg. Kernelben a Device drivers -> Character devices alatt találod õket. Képeket csatoltam. Ha ez megvan, akkor utána manuálisan létrehozzuk a modult. De elõbb csináld meg ezt.
http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel1.png
http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel2.png
http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel3.pngoldfirehand wrote:Nem, mivel nem tudom hogy kell. Egyébként elindul, mert az Xorg log tele van fglrx-re vonatkozó bejegyzésekkel, amik nem voltak benne akkor, amikor még nem indult el. Meg aztán néha elindul. Sajnos a dri-rõl nem találok semmit, hogy az mi lenne.Ha nem megy, akkor megnézed, hogy be van-e töltve az lsmod paranccsal. Ha nincs akkor betöltöd modprobe fglrx paranccsal. Utána megnézed az fglrxinfo-t. Ha minden ok, akkor tedd be az /etc/rc.d/rc.modules fájlba, vagy az /etc/rc.d/rc.local-ba emígyen:
/sbin/modprobe fglrxoldfirehand wrote:Ezen kérdésem a közeljövõben telepítendõ SuSE 10 rendszerem távlati lehetõségeit firtatta, ki fogom próbálni és majd megírom, hogy miért nem sikerült.(Eddigi tapasztalataim szerint ezt az eshetõséget prognosztizálom.) Viszont, ha ez tényleg mûködõképes, akkor miért mindenhol az rpm-es technológiát vergõdi mindenki?
Telepítheted grafikus installerrel is, ha úgy tetszik. De az is ugyanazt csinálja. Szíved joga, mit választasz.
Ha nem konfiguráljátok be az xorg-ot, mégis hogyan induljon el az X?
Pedig ott kell lennie az fglrxconfignak, csak max. nem a root elérési útjában.which fglrxconfig megmondja hol van.
Nem lesz ez így jó. Mért kell három topikban ugyanazt feltenni? Várd meg, amíg válaszolnak és addig olvasd el a netikettet légyszíves.
amatour wrote:OK letöltöm. Sikerült amúgy a háttérképet megoldanomA style fájlba írtam be:
rootCommand: fbsetbg /elérési/ut/hatter.kit
amatour wrote:Töltöttem le egy témát háttérképpel, meg minden, de a háttérkép nem változik meg (vagyis egyáltalán nem jelenít meg háttérképet). Lehetséges hogy ez a verzió még nem tudja a háttérképeket megjeleníteni? (fluxbox-0.9.9)Egyébként mért nem töltöd le a legújabb fluxbox-ot?
http://fluxbox.org/zoom.php?shots-dev/majes_fluxbox.jpg
http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2240863/com/fluxbox-0.9.14-1.i586.rpm.html -
SzerzőBejegyzés