balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,361-2,370 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044064
    balev
    Felhasználó
      oldfirehand wrote:
      Balev, én egyetlen barátom! Ez a képes dolog nagyon ésszerû!
      Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044063
      balev
      Felhasználó
        athom(uhu) wrote:
        balev wrote:

        Sziasztok,

        Nemrég tértem át debianra, mert uhu alatt nem sikerült teljesen az ati driver telepítése, megpróbáltam hát debian alatt.
        Feltelepült, fglrxconfig, hupwikis írás minden megvolt, van is 3d támogatás, az OpenGL képernyõvédõk mennek is.

        Egyetlen gondom, hogy nem túl sokáig. Szépen csillog-villog, és utána vagy lefagy a debian vagy összemosódik a kép.

        Ha valakinek volt már hasonló problémája, esetleg volt már fórumtéma, akkor segítsetek
        Konfig: Amd 2400+, Abit KD7-Raid, Ati Radeon 9600, Debian 3.1 r1 _sarge_

        athom

        tmpfs meg van adva /etc/fstab-ban?

        Nincsen benne tmpfs rész, milyen formában illesszem bele?
        Esetleg ki tudnád másolni a tiedbõl azt a részt?

        A hupwikis írás nem tér ki mindenre, ezért jobb, ha az ATI driver beállításhoz ezt használjátok. Itt megtalálod a tmpfs részt is.

        http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ATI_Drivers

        Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044059
        balev
        Felhasználó
          oldfirehand wrote:
          Ha nem megy, akkor megnézed, hogy be van-e töltve az lsmod paranccsal. Ha nincs akkor betöltöd modprobe fglrx paranccsal. Utána megnézed az fglrxinfo-t. Ha minden ok, akkor tedd be az /etc/rc.d/rc.modules fájlba, vagy az /etc/rc.d/rc.local-ba emígyen:
          /sbin/modprobe fglrx
          Lsmod-nál az USED BY=0 | Modprobe kiadva | Fglrxinfo MESA | Nálam az /etc/rc.d könyvtárban nincsen sem rc.modules, sem rc.local Olyan van, hogy rc

          Akkor kezdjük elõlrõl:

          http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16641.msg166916#msg166916

          Ebben a hozzászólásodban még azt írtad, valami hiba van. Erre írtam, hogy a kerneledben a /dev/agpgart-ot és az alaplapi chipset támogatást be kell kapcsolni, a drm-et meg ki. Ezek megtörténtek-e? Ha nem, akkor most tedd meg. Kernelben a Device drivers -> Character devices alatt találod õket. Képeket csatoltam. Ha ez megvan, akkor utána manuálisan létrehozzuk a modult. De elõbb csináld meg ezt.

          http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel1.png
          http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel2.png
          http://balev.uw.hu/progs/linux/kernel3.png

          Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044057
          balev
          Felhasználó
            oldfirehand wrote:
            Nem, mivel nem tudom hogy kell. Egyébként elindul, mert az Xorg log tele van fglrx-re vonatkozó bejegyzésekkel, amik nem voltak benne akkor, amikor még nem indult el. Meg aztán néha elindul. Sajnos a dri-rõl nem találok semmit, hogy az mi lenne.

            Ha nem megy, akkor megnézed, hogy be van-e töltve az lsmod paranccsal. Ha nincs akkor betöltöd modprobe fglrx paranccsal. Utána megnézed az fglrxinfo-t. Ha minden ok, akkor tedd be az /etc/rc.d/rc.modules fájlba, vagy az /etc/rc.d/rc.local-ba emígyen:
            /sbin/modprobe fglrx

            Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044055
            balev
            Felhasználó
              oldfirehand wrote:
              Hozzászólás: ATI Driver Installer #2047316
              balev
              Felhasználó

                Ezen kérdésem a közeljövõben telepítendõ SuSE 10 rendszerem távlati lehetõségeit firtatta, ki fogom próbálni és majd megírom, hogy miért nem sikerült.(Eddigi tapasztalataim szerint ezt az eshetõséget prognosztizálom.) Viszont, ha ez tényleg mûködõképes, akkor miért mindenhol az rpm-es technológiát vergõdi mindenki?

                Telepítheted grafikus installerrel is, ha úgy tetszik. De az is ugyanazt csinálja. Szíved joga, mit választasz.

                Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047347
                balev
                Felhasználó

                  Ha nem konfiguráljátok be az xorg-ot, mégis hogyan induljon el az X?
                  Pedig ott kell lennie az fglrxconfignak, csak max. nem a root elérési útjában.

                  which fglrxconfig megmondja hol van.

                  Hozzászólás: A tmpfs módosítása, kikapcsolása? #2047690
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem lesz ez így jó. Mért kell három topikban ugyanazt feltenni? Várd meg, amíg válaszolnak és addig olvasd el a netikettet légyszíves.

                    Hozzászólás: SUSE10-re a Fluxboxot! #2047082
                    balev
                    Felhasználó
                      amatour wrote:
                      OK letöltöm. Sikerült amúgy a háttérképet megoldanom

                      A style fájlba írtam be:

                      rootCommand: fbsetbg /elérési/ut/hatter.kit

                      Hozzászólás: SUSE10-re a Fluxboxot! #2047080
                      balev
                      Felhasználó
                        amatour wrote:
                        Töltöttem le egy témát háttérképpel, meg minden, de a háttérkép nem változik meg (vagyis egyáltalán nem jelenít meg háttérképet). Lehetséges hogy ez a verzió még nem tudja a háttérképeket megjeleníteni? (fluxbox-0.9.9)

                        Egyébként mért nem töltöd le a legújabb fluxbox-ot?
                        http://fluxbox.org/zoom.php?shots-dev/majes_fluxbox.jpg
                        http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2240863/com/fluxbox-0.9.14-1.i586.rpm.html

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,361-2,370 / 2,997