balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106459
    balev
    Felhasználó
      bacsi2 wrote:
      Hali!

      Untam a fejem, rajzoltam egy logo-t.
      Ha tetszik, használjátok fel nyugodtan, ha nem akkor ne. 🙂

      Szerk.: PNG-be mentettem, bármilyen színű / mintájú háttére szépen illeszkedik, lévén átlátszó.

      Szeretjük az IE-t:
      http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=19725.0

      A trükközéssel valóban meg lehet oldani, hogy az IE is kezelje a PNG-t, viszont elem háttereként (pl. div background-image) nekem nem működött.
      Úgyhogy mindent ki kellett szineznem, amit muszáj volt átlátszóra hagynom, az meg ment GIF-be. Ez van.
      Új IE már támogatja, de mivel nagyon sokan használnak 6-osat, így egy darabig még szenvedhetünk a „szemellenzős” MS hozzáállás miatt.

      Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105227
      balev
      Felhasználó

        Wait: már eleve az is gáz volt, hogy láncokat tettek fel. Mondjuk kora tavaszi időben, mikor ott még hó és jég van, nem árt ha meg tudsz kapaszkodni valamiben, csak ez így nem természetes.
        Viszont mivel népszerű a hely a túrázók körében, jobbnak látták kitenni.
        Ezt a lépcső dolgot még nem hallottam, de ha tényleg így van az elég nagy baj. Majd meglátjuk, lehet másfelé is menni, szerzünk addig egy Budai-hg. Pilis térképet (az pont nincs meg)

        Feltéve ha aki szeretne jönni, annak megfelel mondjuk egy ilyen túra.
        De ha van más ötlet, mondjátok! Ill. időpontot is.

        Habár szerintem minél hamarabb le kellene fixálni, és akkor mindenki tudja, mihez alkalmazkodjon.

        Jó a 26. hét? (jún. 30. – júl. 01.)

        Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105228
        balev
        Felhasználó

          Wait: már eleve az is gáz volt, hogy láncokat tettek fel. Mondjuk kora tavaszi időben, mikor ott még hó és jég van, nem árt ha meg tudsz kapaszkodni valamiben, csak ez így nem természetes.
          Viszont mivel népszerű a hely a túrázók körében, jobbnak látták kitenni.
          Ezt a lépcső dolgot még nem hallottam, de ha tényleg így van az elég nagy baj. Majd meglátjuk, lehet másfelé is menni, szerzünk addig egy Budai-hg. Pilis térképet (az pont nincs meg)

          Feltéve ha aki szeretne jönni, annak megfelel mondjuk egy ilyen túra.
          De ha van más ötlet, mondjátok! Ill. időpontot is.

          Habár szerintem minél hamarabb le kellene fixálni, és akkor mindenki tudja, mihez alkalmazkodjon.

          Jó a 26. hét? (jún. 30. – júl. 01.)

          Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105215
          balev
          Felhasználó

            Semennyire, ha van lábad és tudod használni 🙂

            (majd átküldöm…)

            Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105216
            balev
            Felhasználó

              Semennyire, ha van lábad és tudod használni 🙂

              (majd átküldöm…)

              Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105201
              balev
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                Húúú, én most jól be vagyok táblázva, de ha jó az időpont (tehát nem június, amikor egész 28-ig érettségiztetek+bankettek, nem július, akkor egész végig dolgozok, és nem augusztus 11-19, akkor meg CERN-ben leszek), akkor lehet számítani rám, és persze egy pesti szállás kérésében is 😉

                Megmászandó helyszín: nekem mindegy.

                Akkor a 26. hét vége lenne ideális (jún. 30. szombat és júl. 01. vasárnap). Persze másoktól is függ. De talán nincs már akkor vizsga, ilyesmi.

                Nálam tudsz aludni, nem gond.

                Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105202
                balev
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Húúú, én most jól be vagyok táblázva, de ha jó az időpont (tehát nem június, amikor egész 28-ig érettségiztetek+bankettek, nem július, akkor egész végig dolgozok, és nem augusztus 11-19, akkor meg CERN-ben leszek), akkor lehet számítani rám, és persze egy pesti szállás kérésében is 😉

                  Megmászandó helyszín: nekem mindegy.

                  Akkor a 26. hét vége lenne ideális (jún. 30. szombat és júl. 01. vasárnap). Persze másoktól is függ. De talán nincs már akkor vizsga, ilyesmi.

                  Nálam tudsz aludni, nem gond.

                  Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105195
                  balev
                  Felhasználó

                    No, nem lett elfelejtve a téma és a nyár is közeleg, szóval.

                    Akik eddig jelezték a részvételt, ill. akiktől visszaigazolást várunk(?):
                    uzsolt, bacsi2, kisbetu(?), nastjakam, majorlacko, Wait, Vector (+lánya?), vetye66(?), csaba(?).

                    További jelentkezőket várjuk, ill. ötleteket, ki hova menne szívesen.
                    Az biztos, hogy mindenféleképp gyalogtúrára alkalmas útvonal kell.

                    Kaját-piát viszünk magunkkal, mi kell még? Ja, fényképezőgép (mint a japán turista, amiről nincs fénykép, ott nem is járt).

                    Én személy szerint Dobogó-kőre szavazok (a Magyarországra látogató Dalai Láma kérte, hogy vigyék el oda, mert állítólag ott dobog a világ szíve, nagyon nagy…)
                    http://www.frigoriakiado.hu/files/bet_terkep.jpg

                    Mehetnénk hajóval Pestről Visegrádra, onnan pedig a Rám-szakadékon keresztül fel Dobogó-kőre.
                    Hajó a Vigadó tértől indul minden nap nyáron, reggel 09:00-kor és 12:30-ra van Visegrádon.
                    http://www.mahartpassnave.hu/webset32.cgi?MAHART@@HU@@113@@313124859
                    Ott szét lehetne nézni egy kicsit, aztán irány a hegynek.

                    Dobogó-kőről busszal tudnánk visszajönni. A buszok óránként indulnak 17:00-tól egész 20:00-ig (addig csak felérünk) és kb. 1h 15′ alatt érnek be Szentendrére, ahonnan HÉV-vel tudnánk visszajönni Pestre.

                    Utazási költség tekintetében szerintem felnőttnek kb. 2000Ft-ból kijön (hajó+busz), többit magunk megoldjuk.

                    Egész napos program lenne, reggel 9től este 10ig kb. (attól függ, melyik busszal tudnánk visszajönni).
                    Ittalvás nálam megoldott max. 2-3 fő erejéig. Szerintem más pesti is szívesen besegít, úgyhogy nem lehet akadály, ha valaki vidékről jön.

                    Időpont pedig nyilván hétvége, szombati nap mondjuk, és akkor megoldott a vasárnapi hazaút is.
                    Pl. 25. vagy 26. hét vége?

                    Hozzászólás: Linuxfórum túra 2007 (jún. 30.) #2105196
                    balev
                    Felhasználó

                      No, nem lett elfelejtve a téma és a nyár is közeleg, szóval.

                      Akik eddig jelezték a részvételt, ill. akiktől visszaigazolást várunk(?):
                      uzsolt, bacsi2, kisbetu(?), nastjakam, majorlacko, Wait, Vector (+lánya?), vetye66(?), csaba(?).

                      További jelentkezőket várjuk, ill. ötleteket, ki hova menne szívesen.
                      Az biztos, hogy mindenféleképp gyalogtúrára alkalmas útvonal kell.

                      Kaját-piát viszünk magunkkal, mi kell még? Ja, fényképezőgép (mint a japán turista, amiről nincs fénykép, ott nem is járt).

                      Én személy szerint Dobogó-kőre szavazok (a Magyarországra látogató Dalai Láma kérte, hogy vigyék el oda, mert állítólag ott dobog a világ szíve, nagyon nagy…)
                      http://www.frigoriakiado.hu/files/bet_terkep.jpg

                      Mehetnénk hajóval Pestről Visegrádra, onnan pedig a Rám-szakadékon keresztül fel Dobogó-kőre.
                      Hajó a Vigadó tértől indul minden nap nyáron, reggel 09:00-kor és 12:30-ra van Visegrádon.
                      http://www.mahartpassnave.hu/webset32.cgi?MAHART@@HU@@113@@313124859
                      Ott szét lehetne nézni egy kicsit, aztán irány a hegynek.

                      Dobogó-kőről busszal tudnánk visszajönni. A buszok óránként indulnak 17:00-tól egész 20:00-ig (addig csak felérünk) és kb. 1h 15′ alatt érnek be Szentendrére, ahonnan HÉV-vel tudnánk visszajönni Pestre.

                      Utazási költség tekintetében szerintem felnőttnek kb. 2000Ft-ból kijön (hajó+busz), többit magunk megoldjuk.

                      Egész napos program lenne, reggel 9től este 10ig kb. (attól függ, melyik busszal tudnánk visszajönni).
                      Ittalvás nálam megoldott max. 2-3 fő erejéig. Szerintem más pesti is szívesen besegít, úgyhogy nem lehet akadály, ha valaki vidékről jön.

                      Időpont pedig nyilván hétvége, szombati nap mondjuk, és akkor megoldott a vasárnapi hazaút is.
                      Pl. 25. vagy 26. hét vége?

                      Hozzászólás: vicc #1923660
                      balev
                      Felhasználó

                        Nagyon benne vagyok itthon a munkában(PHP, stb.)

                        Éppen Suede-t hallgattam és énekeltem közben… „She’s in session”
                        Röhögtem nagyot magamon, mikor rájöttem mit énekelek 🙂
                        (orig: She’s in fashion)

                      10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,997