balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Nem a probléma megoldásaként, inkább alternatívaként:

      1. ls -lRh /mnt/dvd > dvd01.txt


      n. fgrep -i „amit keresek” dvd*.txt

      És még lehet kombinálni sokféleképp. Legalábbis ehhez semmi „program” nem kell.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950796
      balev
      Felhasználó
        Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109192
        balev
        Felhasználó

          Jó az LILO-val is, nincs vele gond. De minek kettő?
          Szerkeszteni meg parancssorból egyszerűbb, mint KDE-ből.

          xorg.conf?

          Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109193
          balev
          Felhasználó

            Jó az LILO-val is, nincs vele gond. De minek kettő?
            Szerkeszteni meg parancssorból egyszerűbb, mint KDE-ből.

            xorg.conf?

            Hozzászólás: Kocsma topik #1950789
            balev
            Felhasználó
              Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072293
              balev
              Felhasználó

                Slackware alapból nem kezel függőségeket.
                http://www.slackwarehelp.org/post-4230.html&sid=f4966def3e8fadda9754d666d13737e3

                Visztont slapt-get-et rá lehet venni:
                http://en.wikipedia.org/wiki/Slapt-get#Dependencies

                Hozzászólás: Genius Webcam nem működik #2107034
                balev
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Ez így nem nagyon szeretne működni 😉
                  Inkább használjon Ubuntu-t?Faistyt?

                  Mi lenne, ha inkább arra koncentrálnál, hogy miért nem működik?
                  Leírnád, mit csináltál, tanácsot kérnél, utánaolvasnál, problémamegoldanál.
                  Ahelyett, hogy rögtön máshoz nyúlnál.

                  Hozzászólás: Genius Webcam nem működik #2107035
                  balev
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    Ez így nem nagyon szeretne működni 😉
                    Inkább használjon Ubuntu-t?Faistyt?

                    Mi lenne, ha inkább arra koncentrálnál, hogy miért nem működik?
                    Leírnád, mit csináltál, tanácsot kérnél, utánaolvasnál, problémamegoldanál.
                    Ahelyett, hogy rögtön máshoz nyúlnál.

                    Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106854
                    balev
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      Biztosan sok okos ember összehord itt sok okosságot, de számomra ez az összehordott sok okosság csak az ő zavarodottságukat jelenti.
                      Ugyanis:
                      Ha az a sok okos ember aki összedobálja azt a nagyon sok okosságot, mégsem tudja hogy mi a legokosabb megoldás, akkor én magam vagyok kénytelen eldönteni hogy számomra az lesz a legjobb amit default a rendszertelepítő ajánl.
                      Tehát:
                      Bármit is összehord az a sok okos ember itt, én ezen túl is azt az fs-t fogom telepíteni, amit a telepítő ajánl.

                      Pontosan!
                      Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
                      És? Kinek, milyen célra, stb.

                      Megmondom őszintén, nem nagyon jártam utána mikor telepítettem. Csak annyit tudtam, hogy az ext3 az ext2 naplózott változata, ergo biztonságosabb. Ennyi. És meg vagyok elégedve, problémám még nem volt vele.

                      Ki tud erről egyáltalán használható véleményt nyújtani? Ki próbált már 3-4 féle fájlrendszert akár? Nem sokan szerintem.

                      Ez kb. egyenértékű az olyan jellegű amatőr kérdéssel, mint „mitől jobb a linux, mint a windows”. Nem.
                      A kérdés, ill. feltevés alapvetően helytelen.

                      Nem jobb… más. Alternatíva. Tudja ugyanazokat a funkciókat, ellátja ugyanazokat a feladatokat, mint más rendszerek, csak épp más módon. Kinek mi felel meg, ennyi.

                      Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106855
                      balev
                      Felhasználó
                        ELaci wrote:
                        Biztosan sok okos ember összehord itt sok okosságot, de számomra ez az összehordott sok okosság csak az ő zavarodottságukat jelenti.
                        Ugyanis:
                        Ha az a sok okos ember aki összedobálja azt a nagyon sok okosságot, mégsem tudja hogy mi a legokosabb megoldás, akkor én magam vagyok kénytelen eldönteni hogy számomra az lesz a legjobb amit default a rendszertelepítő ajánl.
                        Tehát:
                        Bármit is összehord az a sok okos ember itt, én ezen túl is azt az fs-t fogom telepíteni, amit a telepítő ajánl.

                        Pontosan!
                        Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
                        És? Kinek, milyen célra, stb.

                        Megmondom őszintén, nem nagyon jártam utána mikor telepítettem. Csak annyit tudtam, hogy az ext3 az ext2 naplózott változata, ergo biztonságosabb. Ennyi. És meg vagyok elégedve, problémám még nem volt vele.

                        Ki tud erről egyáltalán használható véleményt nyújtani? Ki próbált már 3-4 féle fájlrendszert akár? Nem sokan szerintem.

                        Ez kb. egyenértékű az olyan jellegű amatőr kérdéssel, mint „mitől jobb a linux, mint a windows”. Nem.
                        A kérdés, ill. feltevés alapvetően helytelen.

                        Nem jobb… más. Alternatíva. Tudja ugyanazokat a funkciókat, ellátja ugyanazokat a feladatokat, mint más rendszerek, csak épp más módon. Kinek mi felel meg, ennyi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 2,997