Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-05-21-23:06 Hozzászólás: „Where is it” .ctf-et valaki meg tud nyitni linux alatt? Hogyan? #2053637
Nem a probléma megoldásaként, inkább alternatívaként:
1. ls -lRh /mnt/dvd > dvd01.txt
…
…
…n. fgrep -i „amit keresek” dvd*.txt
És még lehet kombinálni sokféleképp. Legalábbis ehhez semmi „program” nem kell.
Jó az LILO-val is, nincs vele gond. De minek kettő?
Szerkeszteni meg parancssorból egyszerűbb, mint KDE-ből.xorg.conf?
Jó az LILO-val is, nincs vele gond. De minek kettő?
Szerkeszteni meg parancssorból egyszerűbb, mint KDE-ből.xorg.conf?
Nem is kell a sör…
http://www.indavideo.hu/video/_Illuzio_-_nem_ijesztgetos_ne_feljSlackware alapból nem kezel függőségeket.
http://www.slackwarehelp.org/post-4230.html&sid=f4966def3e8fadda9754d666d13737e3Visztont slapt-get-et rá lehet venni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Slapt-get#Dependenciesvasy05 wrote:Ez így nem nagyon szeretne működni 😉
Inkább használjon Ubuntu-t?Faistyt?Mi lenne, ha inkább arra koncentrálnál, hogy miért nem működik?
Leírnád, mit csináltál, tanácsot kérnél, utánaolvasnál, problémamegoldanál.
Ahelyett, hogy rögtön máshoz nyúlnál.vasy05 wrote:Ez így nem nagyon szeretne működni 😉
Inkább használjon Ubuntu-t?Faistyt?Mi lenne, ha inkább arra koncentrálnál, hogy miért nem működik?
Leírnád, mit csináltál, tanácsot kérnél, utánaolvasnál, problémamegoldanál.
Ahelyett, hogy rögtön máshoz nyúlnál.ELaci wrote:Biztosan sok okos ember összehord itt sok okosságot, de számomra ez az összehordott sok okosság csak az ő zavarodottságukat jelenti.
Ugyanis:
Ha az a sok okos ember aki összedobálja azt a nagyon sok okosságot, mégsem tudja hogy mi a legokosabb megoldás, akkor én magam vagyok kénytelen eldönteni hogy számomra az lesz a legjobb amit default a rendszertelepítő ajánl.
Tehát:
Bármit is összehord az a sok okos ember itt, én ezen túl is azt az fs-t fogom telepíteni, amit a telepítő ajánl.Pontosan!
Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
És? Kinek, milyen célra, stb.Megmondom őszintén, nem nagyon jártam utána mikor telepítettem. Csak annyit tudtam, hogy az ext3 az ext2 naplózott változata, ergo biztonságosabb. Ennyi. És meg vagyok elégedve, problémám még nem volt vele.
Ki tud erről egyáltalán használható véleményt nyújtani? Ki próbált már 3-4 féle fájlrendszert akár? Nem sokan szerintem.
Ez kb. egyenértékű az olyan jellegű amatőr kérdéssel, mint „mitől jobb a linux, mint a windows”. Nem.
A kérdés, ill. feltevés alapvetően helytelen.Nem jobb… más. Alternatíva. Tudja ugyanazokat a funkciókat, ellátja ugyanazokat a feladatokat, mint más rendszerek, csak épp más módon. Kinek mi felel meg, ennyi.
ELaci wrote:Biztosan sok okos ember összehord itt sok okosságot, de számomra ez az összehordott sok okosság csak az ő zavarodottságukat jelenti.
Ugyanis:
Ha az a sok okos ember aki összedobálja azt a nagyon sok okosságot, mégsem tudja hogy mi a legokosabb megoldás, akkor én magam vagyok kénytelen eldönteni hogy számomra az lesz a legjobb amit default a rendszertelepítő ajánl.
Tehát:
Bármit is összehord az a sok okos ember itt, én ezen túl is azt az fs-t fogom telepíteni, amit a telepítő ajánl.Pontosan!
Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
És? Kinek, milyen célra, stb.Megmondom őszintén, nem nagyon jártam utána mikor telepítettem. Csak annyit tudtam, hogy az ext3 az ext2 naplózott változata, ergo biztonságosabb. Ennyi. És meg vagyok elégedve, problémám még nem volt vele.
Ki tud erről egyáltalán használható véleményt nyújtani? Ki próbált már 3-4 féle fájlrendszert akár? Nem sokan szerintem.
Ez kb. egyenértékű az olyan jellegű amatőr kérdéssel, mint „mitől jobb a linux, mint a windows”. Nem.
A kérdés, ill. feltevés alapvetően helytelen.Nem jobb… más. Alternatíva. Tudja ugyanazokat a funkciókat, ellátja ugyanazokat a feladatokat, mint más rendszerek, csak épp más módon. Kinek mi felel meg, ennyi.
-
SzerzőBejegyzés