balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Vista 2 perc alatti instalálás #2107014
    balev
    Felhasználó

      Ne mondjunk már örök közhelyeket! Fikázni könnyű, alkotni nehéz.
      Ezt már másik topikban is elmondtam/elmondtuk páran. Pont ezért felejtsétek már el a más rendszerekkel való foglalkozást.
      A sok energiát fektetnétek inkább abba, hogy ennek a rendszernek az ügyét segítenétek. Legyen az saját linuxos oldal, vagy egy arra érdemes projekt bármilyen módon való segítése.

      Ezzel lehet nyújtani, segíteni, különbözni, alternatívát nyújtani, nem az állandó szapulással.

      Hozzászólás: Vista 2 perc alatti instalálás #2107015
      balev
      Felhasználó

        Ne mondjunk már örök közhelyeket! Fikázni könnyű, alkotni nehéz.
        Ezt már másik topikban is elmondtam/elmondtuk páran. Pont ezért felejtsétek már el a más rendszerekkel való foglalkozást.
        A sok energiát fektetnétek inkább abba, hogy ennek a rendszernek az ügyét segítenétek. Legyen az saját linuxos oldal, vagy egy arra érdemes projekt bármilyen módon való segítése.

        Ezzel lehet nyújtani, segíteni, különbözni, alternatívát nyújtani, nem az állandó szapulással.

        Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106392
        balev
        Felhasználó

          Programozás semmi, ha valamilyen API-n keresztül lehet mindent állítani.
          De arra most nincs idő – és szükség sem, amint látom, – hogy saját programozású oldalt hozzanak létre.

          Nem is ez a cél.

          Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106393
          balev
          Felhasználó

            Programozás semmi, ha valamilyen API-n keresztül lehet mindent állítani.
            De arra most nincs idő – és szükség sem, amint látom, – hogy saját programozású oldalt hozzanak létre.

            Nem is ez a cél.

            Hozzászólás: Linux oldalt indítottam… #2106056
            balev
            Felhasználó

              A Microsoft Utáló Fickók Fóruma – http://birodalom.net/forum/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewforum.php?f=1.0

              A helyetekben ezt a topikot úgy ahogy van, törölném.
              Semmi szükség más rendszerek fikázására. Nem hiszem, hogy ezzel kellene felhívni magunkra a figyelmet.

              Inkább azzal, hogy jó alternatívát tudunk nyújtani.

              Hozzászólás: Linux oldalt indítottam… #2106057
              balev
              Felhasználó

                A Microsoft Utáló Fickók Fóruma – http://birodalom.net/forum/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewforum.php?f=1.0

                A helyetekben ezt a topikot úgy ahogy van, törölném.
                Semmi szükség más rendszerek fikázására. Nem hiszem, hogy ezzel kellene felhívni magunkra a figyelmet.

                Inkább azzal, hogy jó alternatívát tudunk nyújtani.

                balev
                Felhasználó

                  Az ALSA driver és >2.6.19 kernel összeférhetetlensége:
                  http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=507533&referrerid=195877

                  Namost:
                  – kernelben lévő nem jó, mert nem tudom patch-elni
                  – 1.0.14rc4-et fordítanám, de nem fordul

                  Ergo vagy várom, hogy kijöjjön egy újabb, ami lefordul 2.6.21-en,
                  vagy leszedem a HG snapshot-ot, amiről fogalmam sincs, hogy mit tesz.

                  balev
                  Felhasználó

                    Kösz az ötletet!
                    Tettem az 543. sor elé és mögé egy sort, így az 544.-ben talál hibát:
                    pci.h

                    int pci_set_dma_mask(struct pci_dev *dev, u64 mask);

                    int pci_set_consistent_dma_mask(struct pci_dev *dev, u64 mask);

                    void pci_update_resource(struct pci_dev *dev, struct resource *res, int resno);

                    make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.21.1′
                      CC [M]  /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/memalloc.o
                      CC [M]  /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.o
                    In file included from /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/include/adriver.h:926,
                                    from /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.c:13:
                    include/linux/pci.h:544: error: syntax error before numeric constant
                    make[4]: *** [/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.o] Error 1
                    make[3]: *** [/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore] Error 2
                    make[2]: *** [_module_/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4] Error 2
                    make[1]: *** [modules] Error 2
                    make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.21.1′
                    make: *** [compile] Error 2
                    balev@lenovo:~/install/alsa-driver-1.0.14rc4$   

                    Milyen parancsot futtassak -E kapcsolóval?

                    Egyébként az adriver.h tartalma a kérdéses résznél:

                    #if LINUX_VERSION_CODE >= KERNEL_VERSION(2, 4, 0)
                    #ifdef CONFIG_PCI
                    #ifndef CONFIG_HAVE_NEW_PCI_SAVE_STATE
                    void snd_pci_compat_save_state(struct pci_dev *pci);
                    void snd_pci_compat_restore_state(struct pci_dev *pci);
                    static inline void snd_pci_orig_save_state(struct pci_dev *pci, u32 *buffer)
                    {
                            pci_save_state(pci, buffer);
                    }
                    static inline void snd_pci_orig_restore_state(struct pci_dev *pci, u32 *buffer)
                    {
                            pci_restore_state(pci, buffer);
                    }

                    #undef pci_save_state
                    #define pci_save_state          snd_pci_compat_save_state
                    #undef pci_restore_state
                    #define pci_restore_state      snd_pci_compat_restore_state
                    #endif /* !CONFIG_HAVE_NEW_PCI_SAVE_STATE */
                    #endif /* CONFIG_PCI */
                    #endif /* >= 2.4.0 */

                    /* pci_get_device() and pci_dev_put() wrappers */
                    #if LINUX_VERSION_CODE < KERNEL_VERSION(2, 6, 0)
                    #ifdef CONFIG_PCI
                    #define pci_get_device  pci_find_device
                    #define pci_dev_put(x)
                    #endif
                    #endif

                    Itt a pirosakat szedtem ki, mivel azt írta az API changelog, hogy ezekre már nincs szükség. Így nem is kaptam „too many arguments” hibát, viszont a ‘pci.h’ fájlban szintén ilyen bufferes résznél van hiba. A kettő gyanítom összefügg.

                    The prototypes to pci_save_state() and pci_restore_state() have changed: the buffer  argument is no longer needed (the space has been allocated in struct pci_dev instead). [GKH]

                    Nem értem egyébként, hogy ha változnak a kernelben használt függvények, akkor ALSA-ék mért nem figyelnek pl. ilyenre.
                    Lehet a pci.h-ban is ki kéne szedni a buffer argumentumokat? Ezért akad össze a kettő?

                    Hozzászólás: Linux oldalt indítottam… #2105968
                    balev
                    Felhasználó

                      Igen, az a baj, hogy én se értem a felét se annak, amit mondasz.

                      Egyébként mért lenne kötelező minden linuxos oldalon regisztrálni? Ha valami érdekel, rákeresek a fórumon. Ha ott nincs, akkor külföldi fórumok és Google, ennyi.
                      Egyszerűen nincs szükség arra, amibe belekezdenél. Hogy legyen egy 28. linux-os portál. És nem bántásból mondjuk.

                      Ha tudsz és akarsz is szánni arra időt, munkát, hogy segítsd ezt a kommunát, akkor inkább fektesd ezt az energiát olyan dologba, ahol hasznos lehetsz! Lásd előttem szólók. Sok olyan létező kezdeményezés, projekt, akármi van, ahol nagy szükség van a segítségre. Legyen az akár csak fordítás, vagy akármilyen háttérmunka.

                      Ennyi erővel olvashatnám az összes online hírportált, de nem teszem. Nem „regisztrálok” mindenhova.
                      De ez, hogy szinte számonkéred, hogy miért nem regelünk oda? És ez most így hogy? (by TA)

                      Hozzászólás: Linux oldalt indítottam… #2105969
                      balev
                      Felhasználó

                        Igen, az a baj, hogy én se értem a felét se annak, amit mondasz.

                        Egyébként mért lenne kötelező minden linuxos oldalon regisztrálni? Ha valami érdekel, rákeresek a fórumon. Ha ott nincs, akkor külföldi fórumok és Google, ennyi.
                        Egyszerűen nincs szükség arra, amibe belekezdenél. Hogy legyen egy 28. linux-os portál. És nem bántásból mondjuk.

                        Ha tudsz és akarsz is szánni arra időt, munkát, hogy segítsd ezt a kommunát, akkor inkább fektesd ezt az energiát olyan dologba, ahol hasznos lehetsz! Lásd előttem szólók. Sok olyan létező kezdeményezés, projekt, akármi van, ahol nagy szükség van a segítségre. Legyen az akár csak fordítás, vagy akármilyen háttérmunka.

                        Ennyi erővel olvashatnám az összes online hírportált, de nem teszem. Nem „regisztrálok” mindenhova.
                        De ez, hogy szinte számonkéred, hogy miért nem regelünk oda? És ez most így hogy? (by TA)

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,997