Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ne mondjunk már örök közhelyeket! Fikázni könnyű, alkotni nehéz.
Ezt már másik topikban is elmondtam/elmondtuk páran. Pont ezért felejtsétek már el a más rendszerekkel való foglalkozást.
A sok energiát fektetnétek inkább abba, hogy ennek a rendszernek az ügyét segítenétek. Legyen az saját linuxos oldal, vagy egy arra érdemes projekt bármilyen módon való segítése.Ezzel lehet nyújtani, segíteni, különbözni, alternatívát nyújtani, nem az állandó szapulással.
Ne mondjunk már örök közhelyeket! Fikázni könnyű, alkotni nehéz.
Ezt már másik topikban is elmondtam/elmondtuk páran. Pont ezért felejtsétek már el a más rendszerekkel való foglalkozást.
A sok energiát fektetnétek inkább abba, hogy ennek a rendszernek az ügyét segítenétek. Legyen az saját linuxos oldal, vagy egy arra érdemes projekt bármilyen módon való segítése.Ezzel lehet nyújtani, segíteni, különbözni, alternatívát nyújtani, nem az állandó szapulással.
Programozás semmi, ha valamilyen API-n keresztül lehet mindent állítani.
De arra most nincs idő – és szükség sem, amint látom, – hogy saját programozású oldalt hozzanak létre.Nem is ez a cél.
Programozás semmi, ha valamilyen API-n keresztül lehet mindent állítani.
De arra most nincs idő – és szükség sem, amint látom, – hogy saját programozású oldalt hozzanak létre.Nem is ez a cél.
A Microsoft Utáló Fickók Fóruma – http://birodalom.net/forum/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewforum.php?f=1.0
A helyetekben ezt a topikot úgy ahogy van, törölném.
Semmi szükség más rendszerek fikázására. Nem hiszem, hogy ezzel kellene felhívni magunkra a figyelmet.Inkább azzal, hogy jó alternatívát tudunk nyújtani.
A Microsoft Utáló Fickók Fóruma – http://birodalom.net/forum/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewforum.php?f=1.0
A helyetekben ezt a topikot úgy ahogy van, törölném.
Semmi szükség más rendszerek fikázására. Nem hiszem, hogy ezzel kellene felhívni magunkra a figyelmet.Inkább azzal, hogy jó alternatívát tudunk nyújtani.
Az ALSA driver és >2.6.19 kernel összeférhetetlensége:
http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=507533&referrerid=195877Namost:
– kernelben lévő nem jó, mert nem tudom patch-elni
– 1.0.14rc4-et fordítanám, de nem fordulErgo vagy várom, hogy kijöjjön egy újabb, ami lefordul 2.6.21-en,
vagy leszedem a HG snapshot-ot, amiről fogalmam sincs, hogy mit tesz.Kösz az ötletet!
Tettem az 543. sor elé és mögé egy sort, így az 544.-ben talál hibát:
pci.hint pci_set_dma_mask(struct pci_dev *dev, u64 mask);
int pci_set_consistent_dma_mask(struct pci_dev *dev, u64 mask);
void pci_update_resource(struct pci_dev *dev, struct resource *res, int resno);
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.21.1′
CC [M] /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/memalloc.o
CC [M] /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.o
In file included from /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/include/adriver.h:926,
from /home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.c:13:
include/linux/pci.h:544: error: syntax error before numeric constant
make[4]: *** [/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore/sgbuf.o] Error 1
make[3]: *** [/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4/acore] Error 2
make[2]: *** [_module_/home/balev/install/alsa-driver-1.0.14rc4] Error 2
make[1]: *** [modules] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.21.1′
make: *** [compile] Error 2
balev@lenovo:~/install/alsa-driver-1.0.14rc4$Milyen parancsot futtassak -E kapcsolóval?
Egyébként az adriver.h tartalma a kérdéses résznél:
#if LINUX_VERSION_CODE >= KERNEL_VERSION(2, 4, 0)
#ifdef CONFIG_PCI
#ifndef CONFIG_HAVE_NEW_PCI_SAVE_STATE
void snd_pci_compat_save_state(struct pci_dev *pci);
void snd_pci_compat_restore_state(struct pci_dev *pci);
static inline void snd_pci_orig_save_state(struct pci_dev *pci, u32 *buffer)
{
pci_save_state(pci, buffer);
}
static inline void snd_pci_orig_restore_state(struct pci_dev *pci, u32 *buffer)
{
pci_restore_state(pci, buffer);
}#undef pci_save_state
#define pci_save_state snd_pci_compat_save_state
#undef pci_restore_state
#define pci_restore_state snd_pci_compat_restore_state
#endif /* !CONFIG_HAVE_NEW_PCI_SAVE_STATE */
#endif /* CONFIG_PCI */
#endif /* >= 2.4.0 *//* pci_get_device() and pci_dev_put() wrappers */
#if LINUX_VERSION_CODE < KERNEL_VERSION(2, 6, 0)
#ifdef CONFIG_PCI
#define pci_get_device pci_find_device
#define pci_dev_put(x)
#endif
#endifItt a pirosakat szedtem ki, mivel azt írta az API changelog, hogy ezekre már nincs szükség. Így nem is kaptam „too many arguments” hibát, viszont a ‘pci.h’ fájlban szintén ilyen bufferes résznél van hiba. A kettő gyanítom összefügg.
The prototypes to pci_save_state() and pci_restore_state() have changed: the buffer argument is no longer needed (the space has been allocated in struct pci_dev instead). [GKH]
Nem értem egyébként, hogy ha változnak a kernelben használt függvények, akkor ALSA-ék mért nem figyelnek pl. ilyenre.
Lehet a pci.h-ban is ki kéne szedni a buffer argumentumokat? Ezért akad össze a kettő?Igen, az a baj, hogy én se értem a felét se annak, amit mondasz.
Egyébként mért lenne kötelező minden linuxos oldalon regisztrálni? Ha valami érdekel, rákeresek a fórumon. Ha ott nincs, akkor külföldi fórumok és Google, ennyi.
Egyszerűen nincs szükség arra, amibe belekezdenél. Hogy legyen egy 28. linux-os portál. És nem bántásból mondjuk.Ha tudsz és akarsz is szánni arra időt, munkát, hogy segítsd ezt a kommunát, akkor inkább fektesd ezt az energiát olyan dologba, ahol hasznos lehetsz! Lásd előttem szólók. Sok olyan létező kezdeményezés, projekt, akármi van, ahol nagy szükség van a segítségre. Legyen az akár csak fordítás, vagy akármilyen háttérmunka.
Ennyi erővel olvashatnám az összes online hírportált, de nem teszem. Nem „regisztrálok” mindenhova.
De ez, hogy szinte számonkéred, hogy miért nem regelünk oda? És ez most így hogy? (by TA)Igen, az a baj, hogy én se értem a felét se annak, amit mondasz.
Egyébként mért lenne kötelező minden linuxos oldalon regisztrálni? Ha valami érdekel, rákeresek a fórumon. Ha ott nincs, akkor külföldi fórumok és Google, ennyi.
Egyszerűen nincs szükség arra, amibe belekezdenél. Hogy legyen egy 28. linux-os portál. És nem bántásból mondjuk.Ha tudsz és akarsz is szánni arra időt, munkát, hogy segítsd ezt a kommunát, akkor inkább fektesd ezt az energiát olyan dologba, ahol hasznos lehetsz! Lásd előttem szólók. Sok olyan létező kezdeményezés, projekt, akármi van, ahol nagy szükség van a segítségre. Legyen az akár csak fordítás, vagy akármilyen háttérmunka.
Ennyi erővel olvashatnám az összes online hírportált, de nem teszem. Nem „regisztrálok” mindenhova.
De ez, hogy szinte számonkéred, hogy miért nem regelünk oda? És ez most így hogy? (by TA) -
SzerzőBejegyzés