balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Krusader és a „shift+del” #2103607
    balev
    Felhasználó

      Ablakozó alatt az ablakkezelőt értem, tehát GNOME, KDE, stb.
      Ezeknek általában van saját billentyű-kombináció kezelésük, én pl. a KDE-jét ismerem.
      Vagy ablakozótól független megoldás lehet pl. az xbindkeys.

      Hozzászólás: Debian telepítés, beállítás #2074536
      balev
      Felhasználó

        Karbantartó módban van parancssorod, igaz? Vagy CTRL-ALT-F*-el át tudsz váltani esetleg.
        Ha nem megoldható, akkor egy livecd segítségével is kapsz promptot.

        Ha az megvan, akkor befűzöd a root partíciót és telepíted a grub-ot a floppy-ra/pendrive-ra.
        Fórumon keress rá a „grub reinstall”-ra, sokszor le lett már írva. A különbség annyi, hogy nem a ‘hd0’-ra telepíted, hanem ‘fd0’ vagy ‘sd0’.

        Hozzászólás: Krusader és a „shift+del” #2103605
        balev
        Felhasználó

          Ja értem. Ez nem az UHU, hanem Krusader függő. Nézd meg annak, ill. az ablakozó billentyűzet-kombináció beállításait.

          Hozzászólás: Urban Terror 4 #2099804
          balev
          Felhasználó
            Hozzászólás: Urban Terror 4 #2099805
            balev
            Felhasználó
              Hozzászólás: ATI install hiba #2076422
              balev
              Felhasználó

                Nem környezeti változóként kell neki? Mert akkor:

                Code:
                export X_VERSION=x710
                ./ati-driver-installer
                Hozzászólás: Midnight Commander #2086908
                balev
                Felhasználó

                  Ez a szövegrész pl. 785 karakter hosszú. Nem kell valódi sortörés (csak nézet, hogy könnyebben lehessen olvasni, szerkeszteni).

                  Hozzászólás: Midnight Commander #2086905
                  balev
                  Felhasználó

                    Tegyük fel, hogy az adott szövegrész közepét szeretném módosítani. Legyen akkor kicsit hosszabb – 1000 karakter, tökmindegy. Kissé nehézkes egy ilyet szerkeszteni úgy, hogy egy sorban van az egész.

                    Nyílván, ha olyan szöveget szerkesztek, ahol fontos a sortörés (és valódi kell), akkor azt egy szövegszerkesztővel fogom végezni és nem az mcedit-tel.

                    Hozzászólás: Urban Terror 4 #2099796
                    balev
                    Felhasználó

                      Egyedül Half-Life-nál találtam Google-lel ilyesmi hibát, de ott a textúrák megjelenítésénél volt valami bug, amihez már jött ki patch. Tehát nem igazi hang probléma volt.
                      http://www.csnation.net/comments.php?id=7648

                      Viszont itt is határozottan recseg, dadog a hang. Urban Terror-nál viszont még nem találtam hasonló tapasztalatot.

                      Hozzászólás: Urban Terror 4 #2099797
                      balev
                      Felhasználó

                        Egyedül Half-Life-nál találtam Google-lel ilyesmi hibát, de ott a textúrák megjelenítésénél volt valami bug, amihez már jött ki patch. Tehát nem igazi hang probléma volt.
                        http://www.csnation.net/comments.php?id=7648

                        Viszont itt is határozottan recseg, dadog a hang. Urban Terror-nál viszont még nem találtam hasonló tapasztalatot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,997