Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem nem lehet vele gond. Az httpd.conf-ban beállítod, hogy melyiket töltse be.
fgrep -i szo *.odt *.rtf (vagy *.*)
A parancsok kézikönyvéből érdemes tájékozódni:
http://progkor.inf.elte.hu/MAN/HTML/grep.htmNa most, ha ezt állítottad be, akkor mi a gond? Nem működik? Csak mert nem írtad.
De tegnap már írtam, hogy melyek lehetnek fontosak.
attila1964 wrote:Hát, a kifagyás a Frugalware 6.0-nál is „bejött”, de az biztos, hogy valamelyik képernyővédő futása közben…
Letiltottam a kéernyővédőt, hátha „ő” az oka. (?)Nem lehet, hogy valami kernelgubanc okozza a kifagyást? Vagy mégis HW-gond lehet?
Milyen képernyővédő volt, GL?
Logokat néztél?Azt azért csak érzed, hogy Ubuntu-hoz képest változott-e a lefagyások gyakorisága, esetleg valami összefüggés, hasonló alkalmazások használata közben, stb.
Memória mennyi van benne, swap-ot használ? CPU mennyire leterhelt, stb.
BornToBePuli wrote:Próbáld esetleg az /etc/fstab fájlba az user-t lecserélni users-re. (A man oldal szerint nincs különbség a kettő között.)Annyi, hogy „users” esetén bárki leválaszthatja, „user” esetén csak az adott user (aki befűzte).
Mike65 wrote:/etc/rc.d/autofs itt zenwalknál ilyen nincs, automount az most tulajdonképpen a grafikus mountolót takarná, vagy azt hogy magától csatolja a betett dvd-t azonnal?
amennyiben én nem használom ezt akkor az általam létrehozott könyvtárak, umountnál megmaradnak vagy eltűnnek?
most egyébként mount /dev/srX -el működik a mountolás, ez akkor olyan mintha nem lenne automount ugye?A grafikus felület csak egy frontend, ugyanaz a démon vezérli a mountolást gondolom. Mivel nem használom, nem ismerem őket (egyszer használtam submount-ot).
Az általad létrehozottak megmaradnak, ha kikapcsolod a démon automatikus indulását (és ezzel a lehetőséget, hogy esetleg törölje a csatolási pontot ha az automount fűz be és választ le valamilyen eszközt)ssgabee wrote:Itt vannak glxinfo-m az nincs, az lsmod-ot is csatolom.Ezek alapján jónak kellene lennie. Kellene…
Mike65 wrote:linux-configure parancsra bejön egy menü, itt látom a nyomtatómat, other printers között, a linux printers alatt nincs semmi, se kitörölni, se újjat hozzáadni nem tudok, se tesztoldalt nyomtatni, se defaultként beállítani, se a jobs -t elindítani, mindig ez az üzenet fogad: client-error-not-authorized
az info fül alatt a location: után nincs semmi, itt kéne lennie az usb csatlakozónak amire rá van dugva (ezt hogy tudom ellenőrizni?) vagy magától fel kéne ismernie?Ájj… most akkor cupsd fut?
Nyomtató be van dugva, bekapcsolva: lsusb látja?
Mert akkor ott kell lennie a /dev/usb/lp0 alatt (vagy nem 🙂 )Ha ez megvan, akkor ezek szerint kell beállítani. És először rootként próbálj nyomtatni, aztán felhasználóként.
Could not init font path element unix/:-1, removing from list!
Hogy néz ki az xorg.conf? (font paths)
A composite-ot , AIGLX-et kapcsold ki, ahogy írták.
A CUPS böngészőbeni frontendjén el kell indítani a nyomtatót és a feladatok fogadását is. Tehát két dolgot is be kell kapcsolni. Azt hiszem nekem is volt hasonló hibaüzenetem.
-
SzerzőBejegyzés