balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Fluxbox menü magyarítása #2103447
    balev
    Felhasználó

      A másik fele a menünek a menu2.lang-ban van, nem? A kettőből csinálj egyet!

      Hozzászólás: Fluxbox menü magyarítása #2103443
      balev
      Felhasználó

        Elvileg azokat kellene szerkeszteni, amit beinklúdol ugyebár, de ezt megcsináltad, ahogy nézem. Azt a részt viszont csak máshonnan hívja meg, de ezt csak te tudod megkeresni.

        A helyedben a saját menüdből kiszedném az include-ot és beleraknám a teljes tartalmat. Így egy helyen lenne meg minden és biztos nem lenne kavar. Nálam legalábbis így volt.

        Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080437
        balev
        Felhasználó

          Úgy értem, indítsd el az xscreensaver-demo -t, ott válaszd ki az adott képernyővédőt és akkor nézd meg, mit ír parancssoron.

          Be is fűzted a /dev/shm-et? (cat /etc/fstab, cat /etc/mtab)

          Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043849
          balev
          Felhasználó

            Ember embernek farkasa… mennyire igaz ez a mai világban. Nem kell messzire menni.

            Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080435
            balev
            Felhasználó
              ssgabee wrote:
              „Leteszteltem” a 3d-t de nem megy normálisan. Beakadozik elég rendesen, a tigger nevű játékkal. Az fglrxinfo pedig egy idő után, vagy 3d-s alkamazás után ezt a kimenetet adja:
              fglrxinfo
              Xlib: connection to „:0.0” refused by server
              Xlib: No protocol specified

              Error: unable to open display :0

              Ezt azért írja, mert rootként futtatod.

              Csak nem írod be, hiába kérlek, hogy mit ad a képernyővédő futtatásakor… Próbáld meg még a tmpfs használatát:
              http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_ati_driver (lap alján)

              Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080433
              balev
              Felhasználó

                De ha elolvasnád a parancs kimenetét (és a helpjét), akkor látnád, hogy azért nem csinál semmit, mert talált fglrx-es bejegyzést az xorg.conf-ban.

                ssgabee wrote:
                Sikerült minden opengl-es képernyőkímélőt elindítani. De vannak akadások. Bizonyos időközönként

                Azért írtam, hogy xscreensaver-demo -val nézd meg és látod a kimenetét is az adott képernyővédőnek.

                Nem hinném, hogy ez kis FPS érték, de nem is a glx/fgl_glxgears számít, hanem egy teljesképernyős alkalmazás, pl. vmi játék.

                Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028354
                balev
                Felhasználó

                  Azt nem tudom. Ami fontos log többek között (/var/log/): dmesg, messages, syslog, secure, Xorg.log, de a top-ot is lehet logolni. De a legátfogóbb logolásra talán a syslogd konfigurálásával lehet bírni a rendszert.

                  Viszont ha konzolra se tudtál átváltani, akkor nem valószínű, hogy X jellegű probléma volt. Azért egy memtest-is csinálj. Hogy mennyi ideig? A tapasztaltabb fórumozók szerint minél többször hajtja végre a teszteket, annál jobb.

                  Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028352
                  balev
                  Felhasználó

                    De még mindig nem logoltál.

                    balev
                    Felhasználó

                      Nem sok 🙂
                      Ettől legalábbis biztos nem javult meg.

                      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080431
                      balev
                      Felhasználó

                        Úgy értem futtasd a képernyővédőt az xscreensaver-demo segítségével. Akkor látod is, hogy mit üzen.

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,997