Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A másik fele a menünek a menu2.lang-ban van, nem? A kettőből csinálj egyet!
Elvileg azokat kellene szerkeszteni, amit beinklúdol ugyebár, de ezt megcsináltad, ahogy nézem. Azt a részt viszont csak máshonnan hívja meg, de ezt csak te tudod megkeresni.
A helyedben a saját menüdből kiszedném az include-ot és beleraknám a teljes tartalmat. Így egy helyen lenne meg minden és biztos nem lenne kavar. Nálam legalábbis így volt.
Úgy értem, indítsd el az xscreensaver-demo -t, ott válaszd ki az adott képernyővédőt és akkor nézd meg, mit ír parancssoron.
Be is fűzted a /dev/shm-et? (cat /etc/fstab, cat /etc/mtab)
Ember embernek farkasa… mennyire igaz ez a mai világban. Nem kell messzire menni.
ssgabee wrote:„Leteszteltem” a 3d-t de nem megy normálisan. Beakadozik elég rendesen, a tigger nevű játékkal. Az fglrxinfo pedig egy idő után, vagy 3d-s alkamazás után ezt a kimenetet adja:
fglrxinfo
Xlib: connection to „:0.0” refused by server
Xlib: No protocol specifiedError: unable to open display :0
Ezt azért írja, mert rootként futtatod.
Csak nem írod be, hiába kérlek, hogy mit ad a képernyővédő futtatásakor… Próbáld meg még a tmpfs használatát:
http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_ati_driver (lap alján)De ha elolvasnád a parancs kimenetét (és a helpjét), akkor látnád, hogy azért nem csinál semmit, mert talált fglrx-es bejegyzést az xorg.conf-ban.
ssgabee wrote:Sikerült minden opengl-es képernyőkímélőt elindítani. De vannak akadások. Bizonyos időközönkéntAzért írtam, hogy xscreensaver-demo -val nézd meg és látod a kimenetét is az adott képernyővédőnek.
Nem hinném, hogy ez kis FPS érték, de nem is a glx/fgl_glxgears számít, hanem egy teljesképernyős alkalmazás, pl. vmi játék.
Azt nem tudom. Ami fontos log többek között (/var/log/): dmesg, messages, syslog, secure, Xorg.log, de a top-ot is lehet logolni. De a legátfogóbb logolásra talán a syslogd konfigurálásával lehet bírni a rendszert.
Viszont ha konzolra se tudtál átváltani, akkor nem valószínű, hogy X jellegű probléma volt. Azért egy memtest-is csinálj. Hogy mennyi ideig? A tapasztaltabb fórumozók szerint minél többször hajtja végre a teszteket, annál jobb.
De még mindig nem logoltál.
Nem sok 🙂
Ettől legalábbis biztos nem javult meg.Úgy értem futtasd a képernyővédőt az xscreensaver-demo segítségével. Akkor látod is, hogy mit üzen.
-
SzerzőBejegyzés