Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha teljesen véletlenszerűen fagy, az lehet akár memória gond is – memtest nyugodtan.
Ettől függetlenül még a rendszerlogok is mondhatnak érdekeset (vagy nem), ill. amiket feljebb írtam.Azt írtad, hogy teljesen megfagy…de konzolra se tudsz átváltani?
Szerintem maradj a linuxdcpp-nél és nézd meg ezt: http://lwn.net/1998/1119/shaper.html
Akkor indítsd parancssorból a képernyővédőt és szúrd be ide amit kiír.
A control panel meg minek? aticonfig –help, ott van az összes opció. Egyébként meg csak nem jó helyen van az a libXmu, ha még mindig nem találja. A fireglcontrolpanel parancsot nézd meg, miket futtat, hol keresi ezt a libet.
lada2105 wrote:balev wrote:Hanggal mi a helyzet? Elég gánya ez az új intel hang (HDA).
http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=233678#p233678Okés, akkor finomítok: a régebbi thinkpad-ekben (t41, r50, r51,r52 stb…) szimpla ac97-es audióval megy minden gond nélkül. Gondolom a lenovo-k audioit is meg lehet hajtani valahogy ezzel a szimpla ac97-el vagy tévedek?
A HDA ennek az utódja (AC97 – intel8x0 / ICH INTEL HIGH DEFINITION AUDIO – snd-hda-intel). Nem működik intel8x0 modullal.
Nem tudom, nálam 2 óra után se ment passzív módban. A keresés igen, letöltés nem.
lada2105 wrote:Bezzeg egy Lenovo/IBM notira két katt és minden rendben megy rajta 🙂
Bár eddig inkább csak Thinkpad-ekkel volt dolgom, de nincs rájuk panasz. Minden megy a legtöbb linux alatt elsöre. Gondolom a Lenovo alsó kategóriás gépei is hasonlók, mivel nagyjából ugyanaz az alkatrész illetve ugyanaz a cég…Hanggal mi a helyzet? Elég gánya ez az új intel hang (HDA).
http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=233678#p233678Valknut-ot hagyd, én is rengeteget tököltem vele. Linuxdcpp nagyon jó, egyedül ezt nem tudtam én se beállítani. Programon belül nem is lehet valószínűleg, csak valami külső eszközzel (traffic shaper, van valami ilyesmi azt hiszem), de én még nem próbáltam.
Ja, hiába állítod be 0,005MiB-re, akkor is töltenek tőlem akár 200kB/s-mal is néha.
Na így már jó:
(II) fglrx(0): [DRI] installation complete
(II) fglrx(0): Direct rendering enabledMost próbáld a 3d alkalmazásokat.
ssgabee wrote:Azt hol tudom megnézni, hogy hol keresi libXmu.so.6-t?Ez előtt esetleg valahol írja, hogy melyik könyvtárban keresi:
fireglcontrolpanel: error while loading shared libraries: libXmu.so.6: cannot open shared object file: No such file or directoryssgabee wrote:AIGLX, Composite beírva, de még mindig nincs semmi javulás. Az FPS:360-410.
A libXmu.so.6, mint szimbolikus link megvan és a libXmu.so.6.2.0-ra mutat.Hogy néz ki most a log/konfig, hogy ezeket beírtad?
Szimlink megvan, és így se találja? Ott is van, ahol keresi? -
SzerzőBejegyzés