balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028336
    balev
    Felhasználó

      Logok nem ártanának (mindenféle rendszerlog). Mit használsz mikor kifagy? Mindig ugyanolyan alkalmazásnál fagy ki, vagy vegyes? Milyen szolgáltatások/programok futnak a háttérben. Top-ot is lehetne logolni.

      Apropó, konzolra se tudsz átváltani? Tehát teljesen megfagy, vagy csak az X?

      Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080423
      balev
      Felhasználó

        Ha megnézed a logot, láthatod, hogy az AIGLX-szel van problémája. A konfigban nincs benne a composite disable és az AIGLX off, amiket bele kéne tenni.

        Ha libXmu fent van, akkor csak annyi a problémája, hogy nem pontosan ezen a néven van. Keress rá az Xmu-ra (valószínűleg /usr/lib-ben lesz) és készíts egy szimlinket rá azon a néven, ahogy keresi.

        Hozzászólás: Szégyen, de nem tudom … #2089781
        balev
        Felhasználó

          Megírod a szabályokat. Lefuttatod

          Code:
          iptables-restore < .iptables.txt

          Ha minden jó, beteszed rc.local-ba, pl.

          balev
          Felhasználó

            Nézd meg, hogy az új felhasználó milyen csoportok tagja. Valószínűleg hiányzik az audio.
            usermod -G segítségével be tudod állítani.

            balev
            Felhasználó

              Nézd meg, hogy az új felhasználó milyen csoportok tagja. Valószínűleg hiányzik az audio.
              usermod -G segítségével be tudod állítani.

              Hozzászólás: laptop vasarlas #2065638
              balev
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                Van egyáltalán olyan laptop amin minden elérhető szolgáltatás 100%-an működik valamilyen disztri alatt? Ezekre gondolok:

                Vizslát és Sany-t kérdezd. Szerintük van.
                Mondjuk kártyaolvasót nem valószínű, hogy használni fogom a Lenovo-ban és még nincs beállítva több minden, mivel egyelőre nem használom. Ettől függetlenül meg vagyok elégedve vele.

                balev
                Felhasználó
                  MBence wrote:
                  Letöltöttem kínomban azt is, csak nem támogatja a X.org 7.2-t. A képfrissítést hol kell megadni?

                  A monitornál, mint írtam 🙂 (monitor section – horisync & vertrefresh)

                  Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043845
                  balev
                  Felhasználó

                    Ez hogy jött ide? 🙂
                    Vagy már megint probléma van a fórummotorral?

                    Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080421
                    balev
                    Felhasználó

                      Ha beírod ezt a konfigba, mit ír a log? Biztosan jól írod be? Ettől még el kellene indulnia (szerintem).

                      Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043843
                      balev
                      Felhasználó

                        Hétvégén kicsit elbarangoltam, messze a várostól. Teljes nyugalom…
                        http://customweb.hu/gal/?dir=nature

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,997