Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A monitornál meg kéne adni a vertikális-horizontális képfrissítést.
Miért nem használsz fglrx-et egyébként?Érdekes ez HDA. Ha az alaplapi modem nincs engedélyezve a BIOS-ban, az alsa hibát jelez. Ha bekapcsolom, szépen látja az eszközt (és a modemet is).
Kisebbik probléma (de ez ALSA hiba), hogy az alsactl store nem tárolja el a CAPTURE bekapcsolt állapotát.Nagyobbik az, hogy ha az external audio (laptopról van szó, tehát a hangszórók) le van némítva, a hangerő lejjebb esik kb. 60-70%-ra és torzít, ha a PCM-et feljebb veszem. Nem lehet valahogy megkerülni ezt? Ok, hogy jó a minőség, ha be van kapcsolva, de ha fülest akarok használni, akkor ne szóljon, ez lenne a lényeg.
Szerintem nem, de ne várd el tőlük, nincs értelme.
Szerintem nem, de ne várd el tőlük, nincs értelme.
Á, értem. Nem szoktam használni, de rémlik, hogy van olyan opció, ami automatikusan bemásolja az elkészült image-et és lefuttatja a LILO-t (ha van persze)
Ok, de itt most arról van szó, ha kernelt fordítasz, nem arról ha csomagból teszed fel.
ELaci wrote:Erre annyit is lehetne mondani hogy köcce.
Mi az köcce?
Mivel és hová akar Nagyméltóságod belépni?
Valami értelmet kellene a mondanivalódba belecsempészni.ELaci, igazán haladhatnál a korral…
[16:53:09] hy
[16:53:45] szia
[16:53:50] nem szeretem az ipszilonozást
[16:54:00] meg lehetne próbálni, hogy rendesen köszönsz?
[16:54:00] bocs
[16:54:07] szijaELaci wrote:Erre annyit is lehetne mondani hogy köcce.
Mi az köcce?
Mivel és hová akar Nagyméltóságod belépni?
Valami értelmet kellene a mondanivalódba belecsempészni.ELaci, igazán haladhatnál a korral…
[16:53:09] hy
[16:53:45] szia
[16:53:50] nem szeretem az ipszilonozást
[16:54:00] meg lehetne próbálni, hogy rendesen köszönsz?
[16:54:00] bocs
[16:54:07] szijaÁltalában ezeket a démonokat start, stop, restart-tal tudod kezelni.
De ugye bele tudsz nézni a szkriptekbe, és szerkesztheted is kényed-kedved szerint őket. Csinálhatsz saját rc-ket, amiket a megfelelő futási szinten el tudsz indítani. Pl.: init 3 -> rc.M (multiuser)-be berakod. Nekem így fut pl. egy iptables-t kezelő démon.Úgy néz ki, valamiért nem indult el a szolgáltatásod rendszerindításkor.
Szerk.: ha már az automatikusan induló szolgáltatásoknál jársz, nézd át őket. Ami nem kell kapcsold ki (vedd le róla a futtatási jogot), gyorsabban tölt be a rendszer, mivel a felesleges dolgok nem fognak elindulni.
If your CD or DVD drive is the typical built-in ATA variety, then inserting a disk is noticed by Zenwalk’s UWD deamon, and the disk is automounted according to the relevant line in /etc/fstab. To unmount and remove a disk, the eject command works from the Thunar right-click menu (as shown previously), or use the command line…
Tehát van egy démon (/etc/rc.d/-ben keresendő gondolom, legalábbis Slackware alatt ott vannak az rc-k) ami az fstab szerint fűzi be a meghajtókat. Tehát meg kell nézni, hogy ott milyen szkriptek vannak.
-
SzerzőBejegyzés