balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      A monitornál meg kéne adni a vertikális-horizontális képfrissítést.
      Miért nem használsz fglrx-et egyébként?

      balev
      Felhasználó

        Érdekes ez HDA. Ha az alaplapi modem nincs engedélyezve a BIOS-ban, az alsa hibát jelez. Ha bekapcsolom, szépen látja az eszközt (és a modemet is).
        Kisebbik probléma (de ez ALSA hiba), hogy az alsactl store nem tárolja el a CAPTURE bekapcsolt állapotát.

        Nagyobbik az, hogy ha az external audio (laptopról van szó, tehát a hangszórók) le van némítva, a hangerő lejjebb esik kb. 60-70%-ra és torzít, ha a PCM-et feljebb veszem. Nem lehet valahogy megkerülni ezt? Ok, hogy jó a minőség, ha be van kapcsolva, de ha fülest akarok használni, akkor ne szóljon, ez lenne a lényeg.

        Hozzászólás: Terminal Problemak #2102612
        balev
        Felhasználó

          Szerintem nem, de ne várd el tőlük, nincs értelme.

          Hozzászólás: Terminal Problemak #2102613
          balev
          Felhasználó

            Szerintem nem, de ne várd el tőlük, nincs értelme.

            Hozzászólás: WinXP+LINUX boot készítése HELP #2085590
            balev
            Felhasználó

              Á, értem. Nem szoktam használni, de rémlik, hogy van olyan opció, ami automatikusan bemásolja az elkészült image-et és lefuttatja a LILO-t (ha van persze)

              Hozzászólás: WinXP+LINUX boot készítése HELP #2085588
              balev
              Felhasználó

                Ok, de itt most arról van szó, ha kernelt fordítasz, nem arról ha csomagból teszed fel.

                Hozzászólás: Terminal Problemak #2102608
                balev
                Felhasználó
                  ELaci wrote:
                  Erre annyit is lehetne mondani hogy köcce.
                  Mi az köcce?
                  Mivel és hová akar Nagyméltóságod belépni?
                  Valami értelmet kellene a mondanivalódba belecsempészni.

                  ELaci, igazán haladhatnál a korral…

                  [16:53:09] hy
                  [16:53:45] szia
                  [16:53:50] nem szeretem az ipszilonozást
                  [16:54:00] meg lehetne próbálni, hogy rendesen köszönsz?
                  [16:54:00] bocs
                  [16:54:07] szija

                  Hozzászólás: Terminal Problemak #2102609
                  balev
                  Felhasználó
                    ELaci wrote:
                    Erre annyit is lehetne mondani hogy köcce.
                    Mi az köcce?
                    Mivel és hová akar Nagyméltóságod belépni?
                    Valami értelmet kellene a mondanivalódba belecsempészni.

                    ELaci, igazán haladhatnál a korral…

                    [16:53:09] hy
                    [16:53:45] szia
                    [16:53:50] nem szeretem az ipszilonozást
                    [16:54:00] meg lehetne próbálni, hogy rendesen köszönsz?
                    [16:54:00] bocs
                    [16:54:07] szija

                    Hozzászólás: cd mount #2058433
                    balev
                    Felhasználó

                      Általában ezeket a démonokat start, stop, restart-tal tudod kezelni.
                      De ugye bele tudsz nézni a szkriptekbe, és szerkesztheted is kényed-kedved szerint őket. Csinálhatsz saját rc-ket, amiket a megfelelő futási szinten el tudsz indítani. Pl.: init 3 -> rc.M (multiuser)-be berakod. Nekem így fut pl. egy iptables-t kezelő démon.

                      Úgy néz ki, valamiért nem indult el a szolgáltatásod rendszerindításkor.

                      Szerk.: ha már az automatikusan induló szolgáltatásoknál jársz, nézd át őket. Ami nem kell kapcsold ki (vedd le róla a futtatási jogot), gyorsabban tölt be a rendszer, mivel a felesleges dolgok nem fognak elindulni.

                      Hozzászólás: cd mount #2058431
                      balev
                      Felhasználó

                        If your CD or DVD drive is the typical built-in ATA variety, then inserting a disk is noticed by Zenwalk’s UWD deamon, and the disk is automounted according to the relevant line in /etc/fstab. To unmount and remove a disk, the eject command works from the Thunar right-click menu (as shown previously), or use the command line…

                        Tehát van egy démon (/etc/rc.d/-ben keresendő gondolom, legalábbis Slackware alatt ott vannak az rc-k) ami az fstab szerint fűzi be a meghajtókat. Tehát meg kell nézni, hogy ott milyen szkriptek vannak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,997