balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: cd mount #2058430
    balev
    Felhasználó

      Milyen démon/szkriptek kezelik az automount-ot, azt lenne jó tudni.

      Hozzászólás: cd mount #2058428
      balev
      Felhasználó

        Azért tűnik el, mert az automount rendszer dinamikusan hozza létre a befűzési pontokat.
        http://manual.zenwalk.org/en/ch04s01.html

        Tehát ott kell szétnézned beállítások terén.

        Hozzászólás: cd mount #2058426
        balev
        Felhasználó

          Ha user vagy és fstab szerint csatolsz akkor csak az eszközt kell megadni a mount-nak, a befűzés célját nem.
          Pl.: mount /dev/sr0

          Ha root vagy, akkor csatolhatod oda, ahova akarod (megadva a célt is, aminek persze létezőnek kell lennie)

          Hozzászólás: WinXP+LINUX boot készítése HELP #2085584
          balev
          Felhasználó
            pomm wrote:
            Amúgy javaslom a grubra való áttérést, egyszerűbb helyreállítani és configolni…Persze ez ízlés kérdése…

            Elég jól lehet LILO-t is konfigurálni, de mondjuk az nem hátrány, hogy nem kell minden egyes kernelfordítás után lefuttatni (könnyen megfeledkezik róla az ember).

            Hozzászólás: cd mount #2058424
            balev
            Felhasználó

              Ha az fstab-ban a DVD-nél benne van a user, akkor bárki tudja csatolni (fstab szerint) és leválasztani is (manuálisan).
              Azt kell megkeresned, hogy milyen szolgáltatás végzi az automatikus befűzést és ott szétnézni.

              Hozzászólás: Kocsma topik #1950741
              balev
              Felhasználó
                bepe79 wrote:
                Helyesiras.

                Ezt az oldalt kisbetu-nek ajanlom: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=18455&view=findpost&p=4890677  ;D Ha az itteni zavarni szokott, akkor erre mit mondanal?

                Ez kész…

                Hozzászólás: Ubuntu Linux 7.04 (`Feisty Fawn Herd`) #2086422
                balev
                Felhasználó

                  Mivel kisbetu és Macskajancsi úgy néz ki távol van, pillanatnyilag én vettem át a basztatás szerepét.
                  Bepe, veled tényleg nem lehet szót érteni? Ne vedd rossz néven amit mondunk, nem azért tesszük, csak így ennek nincs sok értelme, ennyi.

                  Hozzászólás: Ati driver telepítése #2080419
                  balev
                  Felhasználó
                    Code:
                    (EE) AIGLX error: dlsym for __driCreateNewScreen_20050727 failed (/usr/lib/dri/fglrx_dri.so: undefined symbol: __driCreateNewScreen_20050727)
                    (EE) AIGLX: reverting to software rendering

                    Több helyen írták (bár nekem nem volt tapasztalatom vele, mivel nem használtam beryl-t se compiz-t), hogy az AIGLX-et és az fglrx nem szeretik egymást.

                    Valószínűleg ez hiányzik az xorg.conf-odból:

                    Code:
                    Section „ServerFlags”
                            Option  „AIGLX” „off”
                    EndSection

                    Lásd:
                    http://hup.hu/node/35593

                    Hozzászólás: Ubuntu Linux 7.04 (`Feisty Fawn Herd`) #2086418
                    balev
                    Felhasználó

                      De ha már nem belinkeled, hanem beilleszted, legalább fordítsd már le, ha ilyen szépen kérjük (többen is). Plíz.

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950738
                      balev
                      Felhasználó

                        Miközben mindenki feszült figyelemmel várja a legújabb Ubuntu-t, megjelent a Thunderbird 2.0 végleges.

                        Szerk.: közbe látom, hogy a HUP-on már tegnap megjelent, úgyhogy lemaradtam. De legalább nem nyitottam topikot neki.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,997