Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Milyen démon/szkriptek kezelik az automount-ot, azt lenne jó tudni.
Azért tűnik el, mert az automount rendszer dinamikusan hozza létre a befűzési pontokat.
http://manual.zenwalk.org/en/ch04s01.htmlTehát ott kell szétnézned beállítások terén.
Ha user vagy és fstab szerint csatolsz akkor csak az eszközt kell megadni a mount-nak, a befűzés célját nem.
Pl.: mount /dev/sr0Ha root vagy, akkor csatolhatod oda, ahova akarod (megadva a célt is, aminek persze létezőnek kell lennie)
pomm wrote:Amúgy javaslom a grubra való áttérést, egyszerűbb helyreállítani és configolni…Persze ez ízlés kérdése…Elég jól lehet LILO-t is konfigurálni, de mondjuk az nem hátrány, hogy nem kell minden egyes kernelfordítás után lefuttatni (könnyen megfeledkezik róla az ember).
Ha az fstab-ban a DVD-nél benne van a user, akkor bárki tudja csatolni (fstab szerint) és leválasztani is (manuálisan).
Azt kell megkeresned, hogy milyen szolgáltatás végzi az automatikus befűzést és ott szétnézni.bepe79 wrote:Helyesiras.Ezt az oldalt kisbetu-nek ajanlom: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=18455&view=findpost&p=4890677 ;D Ha az itteni zavarni szokott, akkor erre mit mondanal?
Ez kész…
Mivel kisbetu és Macskajancsi úgy néz ki távol van, pillanatnyilag én vettem át a basztatás szerepét.
Bepe, veled tényleg nem lehet szót érteni? Ne vedd rossz néven amit mondunk, nem azért tesszük, csak így ennek nincs sok értelme, ennyi.Code:(EE) AIGLX error: dlsym for __driCreateNewScreen_20050727 failed (/usr/lib/dri/fglrx_dri.so: undefined symbol: __driCreateNewScreen_20050727)
(EE) AIGLX: reverting to software renderingTöbb helyen írták (bár nekem nem volt tapasztalatom vele, mivel nem használtam beryl-t se compiz-t), hogy az AIGLX-et és az fglrx nem szeretik egymást.
Valószínűleg ez hiányzik az xorg.conf-odból:
Code:Section „ServerFlags”
Option „AIGLX” „off”
EndSectionLásd:
http://hup.hu/node/35593De ha már nem belinkeled, hanem beilleszted, legalább fordítsd már le, ha ilyen szépen kérjük (többen is). Plíz.
Miközben mindenki feszült figyelemmel várja a legújabb Ubuntu-t, megjelent a Thunderbird 2.0 végleges.
Szerk.: közbe látom, hogy a HUP-on már tegnap megjelent, úgyhogy lemaradtam. De legalább nem nyitottam topikot neki.
-
SzerzőBejegyzés