balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egy browser megöli a teljes apache-ot! #2101873
    balev
    Felhasználó

      Igazad van, egy kapcsolaton belüli kérések száma. Akkor tovább kell keresni, de biztos meg lehet oldani valahogy, hogy konkrétan kapcsolat/IP-t korlátozz.

      Hozzászólás: Superkaramba téma #2004192
      balev
      Felhasználó
        kovi wrote:
        -a $t értéket behúzod egy változóba, amit osztasz 1024-el. majd ennek a jelzését kéred a .theme állományban.

        -eleve $tg-vel kéred a jelzést, ami már gigákra bontva jelez. az MB feliratot meg cseréled GB-re

        -kissé bonyolultabb esetben használhatod a df –human parancsot, amit grep-el megnyírbálsz és sensor=program értékként jelzel ki.

        Ez a korrekt válasz, rögtön több lehetséges megoldással 🙂

        Hozzászólás: Egy browser megöli a teljes apache-ot! #2101868
        balev
        Felhasználó

          És mi lenne, ha a javascript-tel ellenőriznéd, hogy létezik-e a kép egyáltalán.
          Tudom, ez nem teljes megoldás, mert ettől még nem ártana valahogy levédeni, hogy max. egy kapcsolat/IP.

          Apache-on belül a KeepAlive és a MaxKeepAliveRequests direktívával tudod megoldani szerintem. Bővebben: http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/core.html

          Hozzászólás: Egy browser megöli a teljes apache-ot! #2101869
          balev
          Felhasználó

            És mi lenne, ha a javascript-tel ellenőriznéd, hogy létezik-e a kép egyáltalán.
            Tudom, ez nem teljes megoldás, mert ettől még nem ártana valahogy levédeni, hogy max. egy kapcsolat/IP.

            Apache-on belül a KeepAlive és a MaxKeepAliveRequests direktívával tudod megoldani szerintem. Bővebben: http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/core.html

            Hozzászólás: Nem görög az egér! #2102266
            balev
            Felhasználó

              Lehet, hogy én vagyok vak, de milyen egér?
              (nekem pl. USB-PS/2, ehhez ExplorerPS/2 protokoll kellett)

              http://www.xfree86.org/current/mouse6.html

              Hozzászólás: Nem görög az egér! #2102267
              balev
              Felhasználó

                Lehet, hogy én vagyok vak, de milyen egér?
                (nekem pl. USB-PS/2, ehhez ExplorerPS/2 protokoll kellett)

                http://www.xfree86.org/current/mouse6.html

                Hozzászólás: Zenwalk panelek #2102122
                balev
                Felhasználó

                  Látod, hogy a kettő valamiért nem fér meg egymás mellett. Több tagnál is jelentkezett ez a probléma, ill. külföldi fórumokon is találtam több találatot a disztró és az ablakozó összeférhetetlenségével kapcsolatban.
                  Vagy az egyik, vagy a másik. Javaslom, inkább az ablakozót cseréld.

                  (érdekes, Pomm-nak semmi gondja nem volt)

                  Hozzászólás: Zenwalk panelek #2102123
                  balev
                  Felhasználó

                    Látod, hogy a kettő valamiért nem fér meg egymás mellett. Több tagnál is jelentkezett ez a probléma, ill. külföldi fórumokon is találtam több találatot a disztró és az ablakozó összeférhetetlenségével kapcsolatban.
                    Vagy az egyik, vagy a másik. Javaslom, inkább az ablakozót cseréld.

                    (érdekes, Pomm-nak semmi gondja nem volt)

                    Hozzászólás: Zenwalk panelek #2102112
                    balev
                    Felhasználó
                      erdsiger wrote:
                      Sziasztok!

                      Tegnap este még minden jó volt, azóta nem állítottam semmit a gépemen és ma bejelentkezés után az asztalon csak az ikonok látszanak. Az alsó és a felső panel is eltűnt. Zenwalkot használok Xfce ablakkezelővel. Újraindítottam a gépet, hátha csak valamit nem. vagy rosszul töltött be, de nem változott semmi. A beállításkezelőben van egy olyan menüpont, hogy „Panel”, de hiába kattintok rá, nem indul el. Hogyan tudnám ismét elővarázsolni a paneleket? Előre is köszönöm a segítséget!

                      A probléma másoknál is előfordult Slackware ill. Zenwalk alatt:
                      http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=230209#p230209

                      Hozzászólás: Zenwalk panelek #2102113
                      balev
                      Felhasználó
                        erdsiger wrote:
                        Sziasztok!

                        Tegnap este még minden jó volt, azóta nem állítottam semmit a gépemen és ma bejelentkezés után az asztalon csak az ikonok látszanak. Az alsó és a felső panel is eltűnt. Zenwalkot használok Xfce ablakkezelővel. Újraindítottam a gépet, hátha csak valamit nem. vagy rosszul töltött be, de nem változott semmi. A beállításkezelőben van egy olyan menüpont, hogy „Panel”, de hiába kattintok rá, nem indul el. Hogyan tudnám ismét elővarázsolni a paneleket? Előre is köszönöm a segítséget!

                        A probléma másoknál is előfordult Slackware ill. Zenwalk alatt:
                        http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=230209#p230209

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 2,997