Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Miért van az, hogy az asound.state szerint a Capture Switch „true”, valójában azonban mégsincs bekapcsolva a Capture. Alsamixer-ben bekapcsolom, így működik a mikrofon, azonban ezt minden bekapcsolás után el kell játszani.
Az alsactl store elmenti a szint beállításokat, de a Capture be- vagy kikapcsolt állapotát nem.Másnál is így van?
alsactl version 1.0.14rc2kisbetu wrote:violazoli wrote:Pld egyes helyeken kötelező nyelvvizsgával rendelkezni az álláshoz. Sok ilyen helyen elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is, amit mindenesetre a legkönnyebb letenni…Ez azt jelenti, hogy az adott (költségvetési) hely csak ki akarja pipálni a papír meglétét, de a büdös életben nem lesz szükség nyelvtudásra az adott munkakör betöltése során.
Tanuljunk mindenféle értelmetlen nyelveken. Végül is, hosszú távon ez viszi előre a társadalmat.
Nem gond, hogy Európában körülöttünk mindenhol többen és jobban beszélnek angolul, németül.
Szégyen.kisbetu wrote:violazoli wrote:Pld egyes helyeken kötelező nyelvvizsgával rendelkezni az álláshoz. Sok ilyen helyen elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is, amit mindenesetre a legkönnyebb letenni…Ez azt jelenti, hogy az adott (költségvetési) hely csak ki akarja pipálni a papír meglétét, de a büdös életben nem lesz szükség nyelvtudásra az adott munkakör betöltése során.
Tanuljunk mindenféle értelmetlen nyelveken. Végül is, hosszú távon ez viszi előre a társadalmat.
Nem gond, hogy Európában körülöttünk mindenhol többen és jobban beszélnek angolul, németül.
Szégyen.Ennyire sokoldalú vagy, látod? 🙂
Ennyire sokoldalú vagy, látod? 🙂
Ja, csak mért kell 80milliószor nyitni minden kezdőnek deszaralinux, deazértmégsemannyira és hogyanfikázzukamicrosoft-ot topikot.
Meg miért van az, hogy mindenhol reklámozni KELL a Gobolinux-ot.Ja, csak mért kell 80milliószor nyitni minden kezdőnek deszaralinux, deazértmégsemannyira és hogyanfikázzukamicrosoft-ot topikot.
Meg miért van az, hogy mindenhol reklámozni KELL a Gobolinux-ot.Megpróbálom, köszi!
Konkrét másolás:
Köszönöm a segítséget!
Találtam még leírást, ahol – ha jól értelmezem – pont ezt taglalják.
http://forums.fedoraforum.org/forum/showthread.php?postid=556704Mármint, hogy ugyanaz a vezérlő. Így azt ajánlják, hogy a kernelt „combined_mode=libata” opcióval kell indítani. Nekem így /dev/sr0 SCSI-ként jelenik meg a DVD.
lshw:
Code:*-cdrom
description: DVD-RAM writer
product: DVDRAM GMA-4082N
vendor: HL-DT-ST
physical id: 1
bus info: scsi@1:0.0.0
logical name: /dev/cdrom
logical name: /dev/cdrom0
logical name: /dev/cdwriter
logical name: /dev/dvd
logical name: /dev/dvd0
logical name: /dev/dvdwriter
logical name: /dev/sr0
version: HA01
capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
configuration: ansiversion=5
*-disc
physical id: 0
logical name: /dev/cdromhdparm -tT /dev/sr0:
Code:/dev/sr0:
Timing cached reads: 3344 MB in 2.00 seconds = 1671.73 MB/sec
Timing buffered disk reads: 14 MB in 3.16 seconds = 4.44 MB/secLényegesen gyorsabb lett, bár nem éri el a 6MB/sec-et, mint windows alatt.
Tudok ennél többet tenni, vagy ha így kezeli a kernel a DVD-t, az biztonságos, jó? -
SzerzőBejegyzés