balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hangbajok #1977369
    balev
    Felhasználó

      Miért van az, hogy az asound.state szerint a Capture Switch „true”, valójában azonban mégsincs bekapcsolva a Capture. Alsamixer-ben bekapcsolom, így működik a mikrofon, azonban ezt minden bekapcsolás után el kell játszani.
      Az alsactl store elmenti a szint beállításokat, de a Capture be- vagy kikapcsolt állapotát nem.

      Másnál is így van?
      alsactl version 1.0.14rc2

      Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100777
      balev
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        violazoli wrote:
        Pld egyes helyeken kötelező nyelvvizsgával rendelkezni az álláshoz. Sok ilyen helyen elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is, amit mindenesetre a legkönnyebb letenni…

        Ez azt jelenti, hogy az adott (költségvetési) hely csak ki akarja pipálni a papír meglétét, de a büdös életben nem lesz szükség nyelvtudásra az adott munkakör betöltése során.

        Tanuljunk mindenféle értelmetlen nyelveken. Végül is, hosszú távon ez viszi előre a társadalmat.
        Nem gond, hogy Európában körülöttünk mindenhol többen és jobban beszélnek angolul, németül.
        Szégyen.

        Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100778
        balev
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          violazoli wrote:
          Pld egyes helyeken kötelező nyelvvizsgával rendelkezni az álláshoz. Sok ilyen helyen elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is, amit mindenesetre a legkönnyebb letenni…

          Ez azt jelenti, hogy az adott (költségvetési) hely csak ki akarja pipálni a papír meglétét, de a büdös életben nem lesz szükség nyelvtudásra az adott munkakör betöltése során.

          Tanuljunk mindenféle értelmetlen nyelveken. Végül is, hosszú távon ez viszi előre a társadalmat.
          Nem gond, hogy Európában körülöttünk mindenhol többen és jobban beszélnek angolul, németül.
          Szégyen.

          Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100609
          balev
          Felhasználó

            Ennyire sokoldalú vagy, látod? 🙂

            Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100610
            balev
            Felhasználó

              Ennyire sokoldalú vagy, látod? 🙂

              Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100567
              balev
              Felhasználó

                Ja, csak mért kell 80milliószor nyitni minden kezdőnek deszaralinux, deazértmégsemannyira és hogyanfikázzukamicrosoft-ot topikot.
                Meg miért van az, hogy mindenhol reklámozni KELL a Gobolinux-ot.

                Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100568
                balev
                Felhasználó

                  Ja, csak mért kell 80milliószor nyitni minden kezdőnek deszaralinux, deazértmégsemannyira és hogyanfikázzukamicrosoft-ot topikot.
                  Meg miért van az, hogy mindenhol reklámozni KELL a Gobolinux-ot.

                  Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926582
                  balev
                  Felhasználó

                    Megpróbálom, köszi!

                    Konkrét másolás:

                    Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926580
                    balev
                    Felhasználó

                      Köszönöm a segítséget!

                      Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926578
                      balev
                      Felhasználó

                        Találtam még leírást, ahol – ha jól értelmezem – pont ezt taglalják.
                        http://forums.fedoraforum.org/forum/showthread.php?postid=556704

                        Mármint, hogy ugyanaz a vezérlő. Így azt ajánlják, hogy a kernelt „combined_mode=libata” opcióval kell indítani. Nekem így /dev/sr0 SCSI-ként jelenik meg a DVD.

                        lshw:

                        Code:
                        *-cdrom
                                        description: DVD-RAM writer
                                        product: DVDRAM GMA-4082N
                                        vendor: HL-DT-ST
                                        physical id: 1
                                        bus info: scsi@1:0.0.0
                                        logical name: /dev/cdrom
                                        logical name: /dev/cdrom0
                                        logical name: /dev/cdwriter
                                        logical name: /dev/dvd
                                        logical name: /dev/dvd0
                                        logical name: /dev/dvdwriter
                                        logical name: /dev/sr0
                                        version: HA01
                                        capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
                                        configuration: ansiversion=5
                                      *-disc
                                          physical id: 0
                                          logical name: /dev/cdrom

                        hdparm -tT /dev/sr0:

                        Code:
                        /dev/sr0:
                        Timing cached reads:  3344 MB in  2.00 seconds = 1671.73 MB/sec
                        Timing buffered disk reads:  14 MB in  3.16 seconds =  4.44 MB/sec

                        Lényegesen gyorsabb lett, bár nem éri el a 6MB/sec-et, mint windows alatt.
                        Tudok ennél többet tenni, vagy ha így kezeli a kernel a DVD-t, az biztonságos, jó?

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 2,997