Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:Tök mindegy, amíg magad sem tudod, pontosan (pontosan, nem kb.), hogy mi van benne, addig mi sem. 🙁 (Kernel fordításnál, úgyis az lesz az első kérdések egyike, hogy mi a hw.)
Ennyit tudtam róla, de mondom, ha hazaérek beküldök mindent.
Szerinted találsz olyan laptopot, aminek az összes elemét támogatni fogja? Thinkpadra nem volt pénzem.
Nem azt kell gondolni, hogy full fogalmam nem volt arról, mi van benne. Meg hogy néztem át az lspci-t, meg a kernelt alaposan, mikor fordítottam.
Szerk.: csak mondjuk asztali gépen elég volt a scsi támogatások bekapcsolása, meg dma-s beállítások és ment a hdparm. Most meg nem, de majd beszúrom az lspci-t és megmondod, mit nem látok.
vizsla wrote:pl: gépkönyv (jelen esetben pl.: asus p5b)
storage
Intel(r) IC8 supports:
– 4 x Serial ATA 3.0 Gb/s connectors support six Serial Ata devides
Jmicron(r) JMB363 PATA and SATA controller supports:
– 1 x UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
– 1 x Internal Serial ATA 3.0 Gb/s
– 1 x External Serial ATA 3.0 Gb/s on rear panel
Vastagon kiemelve, amit pl. használok.
De infót adhat a bios, vagy az lspci parancs…
(Annyi lehetőség van…)„de én is lehülyézhetném nap mint nap azt, aki nem olyan területen dolgozik”
1) nem hülyéztelek le
2) nem informatika területén dolgozom (igazából papírom sincs róla… mondjuk eddig önéletrajzon kívül nem is volt kíváncsi senki semmire, csak arra, hogy elvégzem a munkát vagy sem…)Csak azon csodálkozom, hogy hogy mertek így linuxhoz hw-t venni. :))))
A laptopot olyan csomagban vettem, amihez nem járt Windows, egyéb szoftverek, csak DOS. Átnézem majd otthon a könyvét, amit adtak hozzá, de úgy emlékszem nem volt benne bővebb leírás.
A Lenovo hivatalos weblapján sincs.Plusz beszúrom a teljes lspci parancsot. BIOS-ban annyi infó van, amit a boot sorrend-nél kiír.
Hogy merek így hw-t venni linuxhoz? Többek között ezen a fórumon, de máshol is rákerestem az IBM/Lenovo tapasztalatokra és a legtöbb helyen azt írták, hogy jók a tapasztalatok. Meg hogy Intel chipset-tel várhatóan nem lesz sok gondom (persze van, pl. a hangnál vannak még problémák)
Szóval így mertem, én szerencsétlen halandó, gépet vásárolni. Mekkora hülye vagyok.
Meg hogy merek így kernelt fordítani. Igen. A gyári kernellel kurvára nem megy több minden, plusz lassú is. Ezért kénytelen voltam anno fordítani hozzá. De több leírást is tanulmányozva nem volt ezzel különösebb gond.
Sok mindenhez valószínűleg közöm sincs, és az is biztos, hogy nem fogom soha megérteni, hogy valójában egy interface meg egy eszköz pontosan hogyan kommunikál. De ha vannak leírások, plusz emberek akik segítenek, ha valamit nem értek, akkor meg tudom csinálni a kernelfordítást is, és be lesz hangolva a gépem, működni fognak az eszközök. Ennyi.
Uram bocsáss kisbetu, ha te nem ilyen ember vagy, inkább ne írj semmit, vagy ha írsz, akkor a kérdésemre a választ. Mert a mások fikázásából nem lehet megélni szerintem, de ha neked így jó. Akkor baszd meg.
Na jó, megyek vissza dolgozni és az összes hülye embert, aki fel mer hívni és nincs fogalma az IP tömítettségről meg a poliamidok tulajdonságairól meg az éppen végzett munkára vonatkozó szabványokról (pedig ez kell neki a munkájához) jól el fogom küldeni a f@szba. Mert ez a mai mentalitás.
Ha nem értesz hozzá f@sz vagy. Ennyi.Többek között amit nem értek, utánaolvasok lehetőség szerint a wikin. Meg ahol lehet.
Oké, akkor mondd meg, hogy milyen információt adjak (milyen parancs kimenetét, így mondom, csak hogy világos legyen hogy NEM TUDOM. HÜLYE VAGYOK HOZZÁ.)
Miért nem lehet világosan fogalmazni egy laikusnak? Kurvára nem vagyok informatikus, mint már mondtam, de én is lehülyézhetném nap mint nap azt, aki nem olyan területen dolgozik, ahol én de mégsem teszem, hanem elmondom úgy, hogy megértse. Ennyi.
Code:Ez így jó, ha automatikus felismerésre van állítva a böngésző, akkor latin2-ként kellene kezelnie, nem UTF-ként.
Hogy néz ki a teljes fejléc?Code:Ez így jó, ha automatikus felismerésre van állítva a böngésző, akkor latin2-ként kellene kezelnie, nem UTF-ként.
Hogy néz ki a teljes fejléc?Mi az, amit ehhez a DVD-hez be kellene kapcsolnom a kernelben, hogy engedje a DMA-t?
Az SATA_PIIX (INTEL), SCSI, IDE, DMA idevágó részei be vannak állítva, csak a PATA részen belül nem tudom mi kellene.
Legalábbis az előző információk alapján.Csatoltam a jelenlegi konfigot.
pl. proc/ide/hdc, oké.
Model:
HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082NDriver:
ide-cdrom version 4.61Settings: (akkor a hdparm is innen veszi az adatokat, most már ezt is tudom)
name value min max mode
—-
— — —-
current_speed 0 0 70 rw
dsc_overlap 0 0 1 rw
init_speed 0 0 70 rw
io_32bit 3 0 3 rw
keepsettings 0 0 1 rw
nice1 1 0 1 rw
number 0 0 3 rw
pio_mode write-only 0 255 w
unmaskirq 0 0 1 rw
using_dma 0 0 1 rwDe igen, arról. Nem voltam vele tisztában, hogy az, ezért kérdeztem.
Közben megnéztem a wikin a SATA, PATA fogalmakat és felhomályosítottam valamelyest magam. Elnézést a tudatlanságomért.Tehát akkor mégegyszer: hdparm-on kívül mi ad infót, vagy mit kell azon belül néznem, hogy be tudjam azonosítani, melyik PATA támogatásra van szükségem a kernelben?
A gép hivatalos leírásában az k..@ sok információ van, hogy DVD/+-RW DL Multiburner kb. Ez nyilván kevés.
1. Akkor hozz létre egy másik felhasználót, indítsd azzal az xfce-t, állíts be mindent. Utána másold át magadhoz és indíts saját fiókkal. Ha oké, akkor azt mentsd el valahova és vissza tudod tölteni, ha szükséges.
2. Mivel látod, mennyire szarul van befordítva (vagy egyéb rendszerből adódó okból)
SlackwareZenwalk alá az xfce (nekem forrásból telepítve is hülyéskedett), inkább használj más ablakozót. Ha kis erőforrás-igényű kell, fluxbox nagyon kezes tud lenni. -
SzerzőBejegyzés