Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:„Az a SATA, igen. Milyen infót adjak?”
Neked nem a sata kell most, hanem a pata, mert az nem műkszik…A DVD az PATA eszköz? Nem tudom, azért kérdezem.
Akkor itt kellene bekapcsolni valamit? Serial ATA (prod) and Parallel ATA (experimental) drivers
Pl. a GENERIC_ATA sincs bekapcsolva.
hdparm -i /dev/hdc-ből kiderül, hogy mit kell bekapcsolnom?„CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO”
Normális esetben az a „hdparm -d1”.
(Ha már benne volta, akkor tönkrement a hw-ed, ha az volt a baj. :)))))Szerintem nincs támogatva a chipseted, azért nem engedi. (Ott kell megtalálni a patás chipsetednek megfelelőt.)
vizsla wrote:De ez a sata, nem?
(Arra gondoltam, hogy a pata nincs benne és azért nem engedi a dma-t.)Az a SATA, igen. Milyen infót adjak?
vizsla wrote:IDE
BLK_DEV_IDE
BLK_DEV_IDEDISK
BLK_DEV_IDECD
IDE_TASK_IOCTL
IDE_GENERIC
eddig szerintem bent van (nem néztem végig a konfigod)
BLK_DEV_IDEPCI
BLK_DEV_GENERIC
BLK_DEV_IDEDMA_PCI
IDEDMA_PCI_AUTO (már nem kell vele foglalkozni)
na itt kéne kiválasztani, ami…
pl.:, ha jmicron: BLK_DEV_JMICRON
neked, lehet, hogy: BLK_DEV_PIIXMinden benne van, amit írtál, és a PIIX kell:
CONFIG_BLK_DEV_PIIX:
│
│ This driver adds explicit support for Intel PIIX and ICH chips
│ and also for the Efar Victory66 (slc90e66) chip. This allows
│ the kernel to change PIO, DMA and UDMA speeds and to configure
│ the chip to optimum performance.Viszont lehet, hogy az auto_DMA-t kiveszem és megnézzük úgy. Írja is, hogy lehetnek problémák:
CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO:
│ Prior to kernel version 2.1.112, Linux used to automatically use
│ DMA for IDE drives and chipsets which support it. Due to concerns
│ about a couple of cases where buggy hardware may have caused damage,
│ the default is now to NOT use DMA automatically. To revert to the
│ previous behaviour, say Y to this question.
│
│ If you suspect your hardware is at all flakey, say N here.
│ Do NOT email the IDE kernel people regarding this issue!Code:00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller IDE (rev 02) (prog-if 80 [Master])
Subsystem: Lenovo Unknown device 2072
Control: I/O+ Mem- BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B-
Status: Cap+ 66MHz+ UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort-SERR-
Region 1: I/O ports at 03f4
Region 2: I/O ports at 0170
Region 3: I/O ports at 0374
Region 4: I/O ports at 18b0
Capabilities: [70] Power Management version 2
Flags: PMEClk- DSI- D1- D2- AuxCurrent=0mA PME(D0-,D1-,D2-,D3hot+,D3cold-)
Status: D0 PME-Enable- DSel=0 DScale=0 PME-root@lenovo:/home/balev#hdparm -i /dev/hdc
/dev/hdc:
Model=HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N, FwRev=HA01, SerialNo=M0071BE1350
Config={ Fixed Removeable DTR10Mbs nonMagnetic }
RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0
BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0
(maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0
IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
PIO modes: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
DMA modes: mdma0 mdma1 mdma2
UDMA modes: udma0 udma1 *udma2
AdvancedPM=no
Drive conforms to: ATA/ATAPI-5 T13 1321D revision 3: ATA/ATAPI-2 ATA/ATAPI-3 ATA/ATAPI-4 ATA/ATAPI-5* signifies the current active mode
root@lenovo:/home/balev#hdparm /dev/hdc
/dev/hdc:
IO_support = 0 (default 16-bit)
unmaskirq = 0 (off)
using_dma = 0 (off)
keepsettings = 0 (off)
readonly = 0 (off)
readahead = 256 (on)
HDIO_GETGEO failed: Inappropriate ioctl for device
root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc/dev/hdc:
setting 32-bit IO_support flag to 3
IO_support = 3 (32-bit w/sync)
root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc/dev/hdc:
setting using_dma to 1 (on)
HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
using_dma = 0 (off)
root@lenovo:/home/balev## IDE chipset support/bugfixes
CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_PCI=y
# CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_FORCED is not set
CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO=y
# CONFIG_IDEDMA_ONLYDISK is not setCONFIG_BLK_DEV_IDEDMA=y
# CONFIG_IDEDMA_IVB is not set
CONFIG_IDEDMA_AUTO=y
# CONFIG_BLK_DEV_HD is not setOk, nem az info van ott (-i), csak a -c3 meg a -d1. Ha hazaérek, beírom.
root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc
/dev/hdc:
setting 32-bit IO_support flag to 3
IO_support = 3 (32-bit w/sync)root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc
/dev/hdc:
setting using_dma to 1 (on)
HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
using_dma = 0 (off)Mondom eggyel feljebb (mostmár kettő) 🙂
Ott már a DVD-t próbálom.Vector, Bepe!
Nem kell csodálkozni a hozzáálláson, valóban. Miért is tenne bárki bármit is, ha nem érdeke. Sokakat nem hat meg az asztal szépítgetése, mutogatása. S bár én is beküldtem a képet, jószerivel csak egy háttérkép meg egy monitorozó, ennyi.
Az egésznek semmi értelme, inkább fontosabb lenne a rendszer hangolása, mint ahogy Sany is írta.
Arról viszont nem csinálhatunk versenyt, hogy ki mennyire tudja beállítani az adott szolgáltatásokat, démonokat, init-rendszert, kernelt, stb., mert mindenkinek mások a szükségesek és a rendszer erőforrásai is különböznek.
Miről lehetne akkor értelmes versenyt indítani, aminek lehetne tétje és az embereket is megmozgatná? Ezen kellene elgondolkozni, ha már közösségi szellem fejlesztést szeretnénk.
Vector, Bepe!
Nem kell csodálkozni a hozzáálláson, valóban. Miért is tenne bárki bármit is, ha nem érdeke. Sokakat nem hat meg az asztal szépítgetése, mutogatása. S bár én is beküldtem a képet, jószerivel csak egy háttérkép meg egy monitorozó, ennyi.
Az egésznek semmi értelme, inkább fontosabb lenne a rendszer hangolása, mint ahogy Sany is írta.
Arról viszont nem csinálhatunk versenyt, hogy ki mennyire tudja beállítani az adott szolgáltatásokat, démonokat, init-rendszert, kernelt, stb., mert mindenkinek mások a szükségesek és a rendszer erőforrásai is különböznek.
Miről lehetne akkor értelmes versenyt indítani, aminek lehetne tétje és az embereket is megmozgatná? Ezen kellene elgondolkozni, ha már közösségi szellem fejlesztést szeretnénk.
Oké, tudom, hogy a Tt kapcsolóval lehet tesztelni, ki is próbáltam, nagyjából hasonlót mutatott, de majd beszúrom.
DMA bekapcsolása DVD esetén lásd feljebb.
Egyébként DMA=0 (off)-ot mutat.
Konfig csatolva szintén feljebb.„Plug and Play: Hardware or software that, after being installed („plugged in”), can immediately be used („played with”), as opposed to hardware or software which requires configuration. (dictionary.com, http://dictionary.reference.com/search?q=plug%20and%20play)
If you’re unlucky, also known as Plug and Pray”
🙂
-
SzerzőBejegyzés