balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926555
    balev
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      „Az a SATA, igen. Milyen infót adjak?”
      Neked nem a sata kell most, hanem a pata, mert az nem műkszik…

      A DVD az PATA eszköz? Nem tudom, azért kérdezem.
      Akkor itt kellene bekapcsolni valamit? Serial ATA (prod) and Parallel ATA (experimental) drivers
      Pl. a GENERIC_ATA sincs bekapcsolva.
      hdparm -i /dev/hdc-ből kiderül, hogy mit kell bekapcsolnom?

      „CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO”
      Normális esetben az a „hdparm -d1”.
      (Ha már benne volta, akkor tönkrement a hw-ed, ha az volt a baj. :)))))

      Szerintem nincs támogatva a chipseted, azért nem engedi. (Ott kell megtalálni a patás chipsetednek megfelelőt.)

      Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926553
      balev
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        De ez a sata, nem?
        (Arra gondoltam, hogy a pata nincs benne és azért nem engedi a dma-t.)

        Az a SATA, igen. Milyen infót adjak?

        vizsla wrote:
        IDE
        BLK_DEV_IDE
        BLK_DEV_IDEDISK
        BLK_DEV_IDECD
        IDE_TASK_IOCTL
        IDE_GENERIC


        eddig szerintem bent van (nem néztem végig a konfigod)
        BLK_DEV_IDEPCI
        BLK_DEV_GENERIC
        BLK_DEV_IDEDMA_PCI
        IDEDMA_PCI_AUTO (már nem kell vele foglalkozni)


        na itt kéne kiválasztani, ami…
        pl.:, ha jmicron: BLK_DEV_JMICRON
        neked, lehet, hogy: BLK_DEV_PIIX

        Minden benne van, amit írtál, és a PIIX kell:

        CONFIG_BLK_DEV_PIIX:                                                   
          │                                                                       
          │ This driver adds explicit support for Intel PIIX and ICH chips         
          │ and also for the Efar Victory66 (slc90e66) chip.  This allows         
          │ the kernel to change PIO, DMA and UDMA speeds and to configure         
          │ the chip to optimum performance. 

        Viszont lehet, hogy az auto_DMA-t kiveszem és megnézzük úgy. Írja is, hogy lehetnek problémák:

        CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO:                                               
                                                                               
          │ Prior to kernel version 2.1.112, Linux used to automatically use       
          │ DMA for IDE drives and chipsets which support it. Due to concerns     
          │ about a couple of cases where buggy hardware may have caused damage,   
          │ the default is now to NOT use DMA automatically. To revert to the     
          │ previous behaviour, say Y to this question.       
          │                                                                       
          │ If you suspect your hardware is at all flakey, say N here. 
          │ Do NOT email the IDE kernel people regarding this issue!

        Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926550
        balev
        Felhasználó
          Code:
          00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller IDE (rev 02) (prog-if 80 [Master])
                  Subsystem: Lenovo Unknown device 2072
                  Control: I/O+ Mem- BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B-
                  Status: Cap+ 66MHz+ UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- SERR-
                  Region 1: I/O ports at 03f4
                  Region 2: I/O ports at 0170
                  Region 3: I/O ports at 0374
                  Region 4: I/O ports at 18b0
                  Capabilities: [70] Power Management version 2
                          Flags: PMEClk- DSI- D1- D2- AuxCurrent=0mA PME(D0-,D1-,D2-,D3hot+,D3cold-)
                          Status: D0 PME-Enable- DSel=0 DScale=0 PME-
          Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926548
          balev
          Felhasználó

            root@lenovo:/home/balev#hdparm -i /dev/hdc

            /dev/hdc:

            Model=HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N, FwRev=HA01, SerialNo=M0071BE1350
            Config={ Fixed Removeable DTR10Mbs nonMagnetic }
            RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0
            BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0
            (maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0
            IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
            PIO modes:  pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
            DMA modes:  mdma0 mdma1 mdma2
            UDMA modes: udma0 udma1 *udma2
            AdvancedPM=no
            Drive conforms to: ATA/ATAPI-5 T13 1321D revision 3:  ATA/ATAPI-2 ATA/ATAPI-3 ATA/ATAPI-4 ATA/ATAPI-5

            * signifies the current active mode

            root@lenovo:/home/balev#hdparm /dev/hdc

            /dev/hdc:
            IO_support  =  0 (default 16-bit)
            unmaskirq    =  0 (off)
            using_dma    =  0 (off)
            keepsettings =  0 (off)
            readonly    =  0 (off)
            readahead    = 256 (on)
            HDIO_GETGEO failed: Inappropriate ioctl for device
            root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc

            /dev/hdc:
            setting 32-bit IO_support flag to 3
            IO_support  =  3 (32-bit w/sync)
            root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc

            /dev/hdc:
            setting using_dma to 1 (on)
            HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
            using_dma    =  0 (off)
            root@lenovo:/home/balev#

            # IDE chipset support/bugfixes

            CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_PCI=y
            # CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_FORCED is not set
            CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO=y
            # CONFIG_IDEDMA_ONLYDISK is not set

            CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA=y
            # CONFIG_IDEDMA_IVB is not set
            CONFIG_IDEDMA_AUTO=y
            # CONFIG_BLK_DEV_HD is not set

            Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926547
            balev
            Felhasználó

              Ok, nem az info van ott (-i), csak a -c3 meg a -d1. Ha hazaérek, beírom.

              root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc

              /dev/hdc:
              setting 32-bit IO_support flag to 3
              IO_support  =  3 (32-bit w/sync)

              root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc

              /dev/hdc:
              setting using_dma to 1 (on)
              HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
              using_dma    =  0 (off)

              Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926545
              balev
              Felhasználó

                Mondom eggyel feljebb (mostmár kettő) 🙂
                Ott már a DVD-t próbálom.

                Hozzászólás: Csinos desktopok #2094077
                balev
                Felhasználó

                  Vector, Bepe!

                  Nem kell csodálkozni a hozzáálláson, valóban. Miért is tenne bárki bármit is, ha nem érdeke. Sokakat nem hat meg az asztal szépítgetése, mutogatása. S bár én is beküldtem a képet, jószerivel csak egy háttérkép meg egy monitorozó, ennyi.

                  Az egésznek semmi értelme, inkább fontosabb lenne a rendszer hangolása, mint ahogy Sany is írta.

                  Arról viszont nem csinálhatunk versenyt, hogy ki mennyire tudja beállítani az adott szolgáltatásokat, démonokat, init-rendszert, kernelt, stb., mert mindenkinek mások a szükségesek és a rendszer erőforrásai is különböznek.

                  Miről lehetne akkor értelmes versenyt indítani, aminek lehetne tétje és az embereket is megmozgatná? Ezen kellene elgondolkozni, ha már közösségi szellem fejlesztést szeretnénk.

                  Hozzászólás: Csinos desktopok #2094078
                  balev
                  Felhasználó

                    Vector, Bepe!

                    Nem kell csodálkozni a hozzáálláson, valóban. Miért is tenne bárki bármit is, ha nem érdeke. Sokakat nem hat meg az asztal szépítgetése, mutogatása. S bár én is beküldtem a képet, jószerivel csak egy háttérkép meg egy monitorozó, ennyi.

                    Az egésznek semmi értelme, inkább fontosabb lenne a rendszer hangolása, mint ahogy Sany is írta.

                    Arról viszont nem csinálhatunk versenyt, hogy ki mennyire tudja beállítani az adott szolgáltatásokat, démonokat, init-rendszert, kernelt, stb., mert mindenkinek mások a szükségesek és a rendszer erőforrásai is különböznek.

                    Miről lehetne akkor értelmes versenyt indítani, aminek lehetne tétje és az embereket is megmozgatná? Ezen kellene elgondolkozni, ha már közösségi szellem fejlesztést szeretnénk.

                    Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926543
                    balev
                    Felhasználó

                      Oké, tudom, hogy a Tt kapcsolóval lehet tesztelni, ki is próbáltam, nagyjából hasonlót mutatott, de majd beszúrom.

                      DMA bekapcsolása DVD esetén lásd feljebb.
                      Egyébként DMA=0 (off)-ot mutat.
                      Konfig csatolva szintén feljebb.

                      Hozzászólás: vicc #1923613
                      balev
                      Felhasználó

                        „Plug and Play: Hardware or software that, after being installed („plugged in”), can immediately be used („played with”), as opposed to hardware or software which requires configuration. (dictionary.com, http://dictionary.reference.com/search?q=plug%20and%20play)

                        If you’re unlucky, also known as Plug and Pray”

                        🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 2,997