balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Apache2 és az ékezetek #2075925
    balev
    Felhasználó

      Ez most valami kibaszott fehér vicc, amit fekák nem értenek? (bónusz kérdés: melyik filmben van ez? Ja közbe rájöttem, Lock Stock and the two smokin’ Barrels 🙂 )

      Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926541
      balev
      Felhasználó

        Csináltam egy összehasonlítást.

        Windows:

        sda(vfat) -> sda(ntfs) ~ 10000kB/s
        hdc -> sda ~ 6000kB/s

        Linux:

        sda(ext3) -> sda(ext3) ~ 10000kB/s
        hdc -> sda ~ 1200kB/s

        Szóval a merevlemezzel nincs gond, csak nekem tűnt lassúnak. Viszont a DVD érezhetően lassabb, mint ahogy a számok is mutatják.
        Ez IO_support=16bit esetén volt így.

        hdparm-mal átállítva 32bitre javult egy kicsit ~ 1800÷2300kB/s-re.
        Viszont a DMA-t nem engedi bekapcsolni.

        root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc

        /dev/hdc:
        setting 32-bit IO_support flag to 3
        IO_support  =  3 (32-bit w/sync)

        root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc

        /dev/hdc:
        setting using_dma to 1 (on)
        HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
        using_dma    =  0 (off)

        Csatolom a konfigot.

        Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063950
        balev
        Felhasználó

          Ja, törlöd a .config-ot, nem a user-t. Aztán ha mindent beállítottál, elmented.
          Ha megint elszáll, bemásolod, és ha megoldja a dolgot, akkor így tudod használni 🙂

          Hozzászólás: Apache2 és az ékezetek #2075923
          balev
          Felhasználó

            Alaprendszered és/vagy böngésződ UTF-re van állítva?

            Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063948
            balev
            Felhasználó

              Slackware alatt sokaknak volt problémája XFCE-vel, köztük nekem is. Ugyanígy eltűnt a panel, egyszer csak nem lehetett beállítani a hátteret, stb. Érdekes hibák, amik mind Slackware alatt jöttek ki. Csak keress rá google-lel, mennyi találatot ad rá… ettől függetlenül a legegyszerűbb megoldás, hogy kitörlöd a .config könyvtárat, csinálsz egy új profilt, és amikor minden klappol, elmented valami biztos helyre. Ha meg elszáll, visszatöltöd. Vagy működik, vagy nem.

              Ha nem, akkor ne használj XFCE-t (Slacki alatt). Persze lehet, hogy van már ezekre megoldás, frissítés, stb. Legfrissebb elérhető verziót használod?

              Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926540
              balev
              Felhasználó

                Akkor a fentiekkel ne is próbálkozzak ezek szerint? Mivel lehet akkor lekérdezni, bekapcsolni a DMA-t SATA esetén?

                Hozzászólás: Kocsma topik #1950624
                balev
                Felhasználó

                  Az első szép tapasztalatok, hehe 🙂

                  http://index.hu/tech/szoftver/vistavista07/

                  Nem tudom sajnálni azt, aki megveszi a Vistát, plusz memóriát, videókártyát, meg új nyomtatót, mert a 2 éves már nem fog menni rajta. Ehehh.

                  Az utolsó a legjobb 🙂 (kb. megvettem, mert olyan szép…)

                  Hozzászólás: új kernel -> lassú HDD #1926537
                  balev
                  Felhasználó

                    Szeretném beállítani a merevlemezt, de a következő hibaüzenetet kapom:

                    root@lenovo:/home/balev#hdparm -i /dev/sda

                    /dev/sda:
                    HDIO_GET_IDENTITY failed: Inappropriate ioctl for device
                    root@lenovo:/home/balev#hdparm /dev/sda

                    /dev/sda:
                    IO_support  =  0 (default 16-bit)
                    readonly    =  0 (off)
                    readahead    = 256 (on)
                    geometry    = 9729/255/63, sectors = 156301488, start = 0
                    root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/sda

                    /dev/sda:
                    setting 32-bit IO_support flag to 3
                    HDIO_SET_32BIT failed: Invalid argument
                    IO_support  =  0 (default 16-bit)
                    root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/sda

                    /dev/sda:
                    setting using_dma to 1 (on)
                    HDIO_SET_DMA failed: Inappropriate ioctl for device

                    Egy SATA winchester, INTEL chipset:

                    00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller IDE (rev 02)

                    Kernel:

                    CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_PCI=y
                    # CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_FORCED is not set
                    CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO=y
                    # CONFIG_IDEDMA_ONLYDISK is not set
                    CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA=y
                    # CONFIG_IDEDMA_IVB is not set
                    CONFIG_IDEDMA_AUTO=y

                    ill:

                    CONFIG_BLK_DEV_PIIX=y
                    CONFIG_ATA_PIIX=y

                    Vajon mit hagytam ki a kernelből?

                    Hozzászólás: !!! Desktop verseny !!! #2098080
                    balev
                    Felhasználó

                      Én inkább torsmo-t használok, kevesebb helyet foglal.

                      Hozzászólás: !!! Desktop verseny !!! #2098081
                      balev
                      Felhasználó

                        Én inkább torsmo-t használok, kevesebb helyet foglal.

                      10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 2,997