Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez most valami
kibaszottfehér vicc, amit fekák nem értenek? (bónusz kérdés: melyik filmben van ez? Ja közbe rájöttem, Lock Stock and the two smokin’ Barrels 🙂 )Csináltam egy összehasonlítást.
Windows:
sda(vfat) -> sda(ntfs) ~ 10000kB/s
hdc -> sda ~ 6000kB/sLinux:
sda(ext3) -> sda(ext3) ~ 10000kB/s
hdc -> sda ~ 1200kB/sSzóval a merevlemezzel nincs gond, csak nekem tűnt lassúnak. Viszont a DVD érezhetően lassabb, mint ahogy a számok is mutatják.
Ez IO_support=16bit esetén volt így.hdparm-mal átállítva 32bitre javult egy kicsit ~ 1800÷2300kB/s-re.
Viszont a DMA-t nem engedi bekapcsolni.root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/hdc
/dev/hdc:
setting 32-bit IO_support flag to 3
IO_support = 3 (32-bit w/sync)root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/hdc
/dev/hdc:
setting using_dma to 1 (on)
HDIO_SET_DMA failed: Operation not permitted
using_dma = 0 (off)Csatolom a konfigot.
Ja, törlöd a .config-ot, nem a user-t. Aztán ha mindent beállítottál, elmented.
Ha megint elszáll, bemásolod, és ha megoldja a dolgot, akkor így tudod használni 🙂Alaprendszered és/vagy böngésződ UTF-re van állítva?
Slackware alatt sokaknak volt problémája XFCE-vel, köztük nekem is. Ugyanígy eltűnt a panel, egyszer csak nem lehetett beállítani a hátteret, stb. Érdekes hibák, amik mind Slackware alatt jöttek ki. Csak keress rá google-lel, mennyi találatot ad rá… ettől függetlenül a legegyszerűbb megoldás, hogy kitörlöd a .config könyvtárat, csinálsz egy új profilt, és amikor minden klappol, elmented valami biztos helyre. Ha meg elszáll, visszatöltöd. Vagy működik, vagy nem.
Ha nem, akkor ne használj XFCE-t (Slacki alatt). Persze lehet, hogy van már ezekre megoldás, frissítés, stb. Legfrissebb elérhető verziót használod?
Akkor a fentiekkel ne is próbálkozzak ezek szerint? Mivel lehet akkor lekérdezni, bekapcsolni a DMA-t SATA esetén?
Az első szép tapasztalatok, hehe 🙂
http://index.hu/tech/szoftver/vistavista07/
Nem tudom sajnálni azt, aki megveszi a Vistát, plusz memóriát, videókártyát, meg új nyomtatót, mert a 2 éves már nem fog menni rajta. Ehehh.
Az utolsó a legjobb 🙂 (kb. megvettem, mert olyan szép…)
Szeretném beállítani a merevlemezt, de a következő hibaüzenetet kapom:
root@lenovo:/home/balev#hdparm -i /dev/sda
/dev/sda:
HDIO_GET_IDENTITY failed: Inappropriate ioctl for device
root@lenovo:/home/balev#hdparm /dev/sda/dev/sda:
IO_support = 0 (default 16-bit)
readonly = 0 (off)
readahead = 256 (on)
geometry = 9729/255/63, sectors = 156301488, start = 0
root@lenovo:/home/balev#hdparm -c3 /dev/sda/dev/sda:
setting 32-bit IO_support flag to 3
HDIO_SET_32BIT failed: Invalid argument
IO_support = 0 (default 16-bit)
root@lenovo:/home/balev#hdparm -d1 /dev/sda/dev/sda:
setting using_dma to 1 (on)
HDIO_SET_DMA failed: Inappropriate ioctl for deviceEgy SATA winchester, INTEL chipset:
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller IDE (rev 02)
Kernel:
CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_PCI=y
# CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA_FORCED is not set
CONFIG_IDEDMA_PCI_AUTO=y
# CONFIG_IDEDMA_ONLYDISK is not set
CONFIG_BLK_DEV_IDEDMA=y
# CONFIG_IDEDMA_IVB is not set
CONFIG_IDEDMA_AUTO=yill:
CONFIG_BLK_DEV_PIIX=y
CONFIG_ATA_PIIX=yVajon mit hagytam ki a kernelből?
Én inkább torsmo-t használok, kevesebb helyet foglal.
Én inkább torsmo-t használok, kevesebb helyet foglal.
-
SzerzőBejegyzés