balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095942
    balev
    Felhasználó

      Le se esett először, hogy mi van… 🙂

      Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095943
      balev
      Felhasználó

        Le se esett először, hogy mi van… 🙂

        Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057549
        balev
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          „Nem vagyok informatikus, és hiába olvasom el a wiki-n, hogy scsi, sata, raid, akkor sem fogom jobban érteni.”
          Vannak linkek, meg linkek, meg linkek, melyek elmennek addig, hogy mondat. :)))

          Igyekszem 🙂

          „De pl. honnan kellett volna tudnom, hogyha ugyanaz a telepítés 2.4-es alap kernellel hda-ként kezeli a winyót, az 2.6 alatt sda lesz?”
          Pl. elolvasod az ide való doksit, mielőtt forgatsz. (Pl. kresz tankönyv, vezetés előtt)

          Melyik az idevaló?

          Persze a 2.6 is tudja hdx-ként kezelni (ált. hw., dma nélkül). Melynek initrd nélkül ismert hw esetén megint nincs értelme.
          Ugyanakkor 2.4-gyel is mehet a sdx, csak nem sata, hanem scsi alatt van…

          „Tudom, hogy a szimuláció nem szinkronizálás, én már másról beszélek. A RAID támogatásról a kernelben. Hogy jól tudom, hogy az arra való, amit írtam feljebb? Kérlek homályosíts fel, hülye vagyok hozzá, ennyi.”
          Az volt a poén, csak nem volt elég nagy a szmáj-li. 🙂

          Ok, nem vágtam le 🙂

          „nem tudom, hogy kell-e egyáltalán, ha nincs is 2 winyóm”
          RAID-nek tényleg csak akkor van értelme, ha több, mint egy lemezed van, mert egyébként sem a sebességet, sem a redundanciát* nem növeli.

          *értelmes körülmények között: 1 lemezen 2x-nem növeli a biztonságot, mert, ha egy elromlik, akkor hiába van 2x rajt’.

          Naja, meg akkor van szívás, ha az egyik hibás adatot ír a lemezre, a másik meg ugye szinkronizálja.

          Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095938
          balev
          Felhasználó

            Na, én voltam a hülye. Kézzel írtam be és persze kisbetűvel, amit naggyal kell írni:
            Section „DRI”
            mode 0666
            EndSection

            Ugyebár így használhatja mindenki a DRI-t, ezért volt operation not permitted. Mostmár megy szépen user-ként is.

            5977 frames in 5.0 seconds = 1195.263 FPS
            5974 frames in 5.0 seconds = 1194.730 FPS

            Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095939
            balev
            Felhasználó

              Na, én voltam a hülye. Kézzel írtam be és persze kisbetűvel, amit naggyal kell írni:
              Section „DRI”
              mode 0666
              EndSection

              Ugyebár így használhatja mindenki a DRI-t, ezért volt operation not permitted. Mostmár megy szépen user-ként is.

              5977 frames in 5.0 seconds = 1195.263 FPS
              5974 frames in 5.0 seconds = 1194.730 FPS

              Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057547
              balev
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                „host adapter simulator
                Szerintem ehhez nem nagyon kell angol tudás… egyéb sem nagyon.

                „If unsure, say N.”
                Ha mást nem, akkor a Nem-et meg lehet belőle érteni.

                Ebben igazad van, de nem árt hozzá tisztában lenni olyan architektúra dolgokkal, amikhez én NEM értek. Nem vagyok informatikus, és hiába olvasom el a wiki-n, hogy scsi, sata, raid, akkor sem fogom jobban érteni.
                Mindenesetre mondom, el szoktam olvasni, sok mindenre rájöttem már, itt most csak azért raktam be mindent eszetlenül, mert gondoltam, hátha kihagytam valamit (persze pont így nehezítettem meg a dolgomat).

                De pl. honnan kellett volna tudnom, hogyha ugyanaz a telepítés 2.4-es alap kernellel hda-ként kezeli a winyót, az 2.6 alatt sda lesz?

                „Benne hagytam a 2.6-ban is, de az nem akkor kell, ha van két merevlemezed, amiket szinkronizálsz pl. adatmentés céljából?”
                (szimuláció nem = szinkronizálás
                ram nem = raid
                kb. :)))))
                Nem tudom honnan vetted egyébként ezt.

                Tudom, hogy a szimuláció nem szinkronizálás, én már másról beszélek. A RAID támogatásról a kernelben. Hogy jól tudom, hogy az arra való, amit írtam feljebb? Kérlek homályosíts fel, hülye vagyok hozzá, ennyi.

                A gyári 2.4 is kiírta, hogy ilyen-olyan RAID, megaRAID, akármi. Ezért raktam be a 2.6 kernelbe is a támogatást, de nem tudom, hogy kell-e egyáltalán, ha nincs is 2 winyóm. Vagy akkor nem arra való, amire gondolok?

                Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095936
                balev
                Felhasználó

                  Na közben ugye sikerült beizzítani a 2.6-os kernelt.

                  00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

                  Ilyen kártyám van, ehhez i810-et kell driverként-t kell beállítani az xorg.conf-ban (i830,i915-el nem indult el az X, de azokat is modulba kell rakni, mert az X-nek az i915 modul kell, enélkül nem megy a DRI.

                  Betöltendő modulok:
                  agpgart
                  intel_agp
                  drm
                  i915

                  Így már direct rendering enabled-et ad az Xorg.log, viszont a glxinfo a következőt:
                  balev@lenovo:~$glxinfo
                  name of display: :0.0
                  libGL error: open DRM failed (Operation not permitted)
                  libGL error: reverting to (slow) indirect rendering
                  display: :0  screen: 0
                  direct rendering: No

                  Aki WXGA felbontást akar, pl. 1280×800, annak szüksége lesz egy VBIOS-t átíró kis programocskára, aminek az X elindulása előtt le kell futnia. 915resolution a neve és itt található: http://www.geocities.com/stomljen/download.html

                  Root-ként lehet futtatni pl. így: 915resolution -l 38 1280 800 24

                  Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095937
                  balev
                  Felhasználó

                    Na közben ugye sikerült beizzítani a 2.6-os kernelt.

                    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

                    Ilyen kártyám van, ehhez i810-et kell driverként-t kell beállítani az xorg.conf-ban (i830,i915-el nem indult el az X, de azokat is modulba kell rakni, mert az X-nek az i915 modul kell, enélkül nem megy a DRI.

                    Betöltendő modulok:
                    agpgart
                    intel_agp
                    drm
                    i915

                    Így már direct rendering enabled-et ad az Xorg.log, viszont a glxinfo a következőt:
                    balev@lenovo:~$glxinfo
                    name of display: :0.0
                    libGL error: open DRM failed (Operation not permitted)
                    libGL error: reverting to (slow) indirect rendering
                    display: :0  screen: 0
                    direct rendering: No

                    Aki WXGA felbontást akar, pl. 1280×800, annak szüksége lesz egy VBIOS-t átíró kis programocskára, aminek az X elindulása előtt le kell futnia. 915resolution a neve és itt található: http://www.geocities.com/stomljen/download.html

                    Root-ként lehet futtatni pl. így: 915resolution -l 38 1280 800 24

                    Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057545
                    balev
                    Felhasználó

                      El szoktam a help-et olvasni minden opcióhoz, csak az a gond, hogy sokat nem teljesen értem sajnos (nem az angol miatt, hanem mert nem értek ilyen szinten a géphez). Ezért is van gondom olyanokkal, hogy pl. miért ismer fel RAID vezérlőket. Benne hagytam a 2.6-ban is, de az nem akkor kell, ha van két merevlemezed, amiket szinkronizálsz pl. adatmentés céljából?

                      Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097473
                      balev
                      Felhasználó

                        Ja, gyönyörűen felismeri a 2 processzort, CORE2 DUO nagyon szaggat. Mivel lehet egyébként hangolni? Vagy kell-e egyáltalán hozzányúlni valamivel? A terhelés még kernelfordítás alatt is alig 30-40% és max 50%-ig megy.
                        De gondolom ez becsapós. Valahol olvastam, hogy nem egyenletesen osztja meg a terhelést a gép, hanem az egyik processzort használja, amíg nincs szükség a másikra.

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 2,997