balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097474
    balev
    Felhasználó

      Ja, gyönyörűen felismeri a 2 processzort, CORE2 DUO nagyon szaggat. Mivel lehet egyébként hangolni? Vagy kell-e egyáltalán hozzányúlni valamivel? A terhelés még kernelfordítás alatt is alig 30-40% és max 50%-ig megy.
      De gondolom ez becsapós. Valahol olvastam, hogy nem egyenletesen osztja meg a terhelést a gép, hanem az egyik processzort használja, amíg nincs szükség a másikra.

      Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097469
      balev
      Felhasználó
        lada2105 wrote:
        ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂

        2.4-ben nincs benne a 2.0USB ha jól emlékszem. Rengeteg új eszköz támogatása csak a 2.6-ban van benne. Mint nekem a processzor meg egyéb chipset támogatások.

        Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097470
        balev
        Felhasználó
          lada2105 wrote:
          ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂

          2.4-ben nincs benne a 2.0USB ha jól emlékszem. Rengeteg új eszköz támogatása csak a 2.6-ban van benne. Mint nekem a processzor meg egyéb chipset támogatások.

          Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057543
          balev
          Felhasználó

            A nincs benne minden-t úgy értem, hogy azok a hibaüzenetek, amik akkor voltak, amikor sda-ként akartam indítani, nincsenek benne. Akkor írt valami olyasmit, hogy az sda már foglalt, vagy valami ilyesmi. Közben kiszedtem a felesleges dolgokat a kernelből (mindent beleraktam a scsi, sata részeken, hogy hátha az a gond, de ugye nem), és most már sda-ként kezeli. Lehet, hogy RAID vagy valami más SCSI driver fixen volt benne, és amiatt foglalta le az sda-t? Mert ezeket most kivettem és így már sda.

            Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057541
            balev
            Felhasználó

              Én adtam neki persze, mivel 2.4 alatt hda volt. De mitől sdb és nem sda? Át tudom irányítani a konzolt valamelyik fájlba, mielőtt a syslogd elindul?

              Szerk.: ja, a messages-ben benne van.


              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: scsi 2:0:0:0: Direct-Access    Linux    scsi_debug      0004 PQ: 0 ANSI: 5
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata_piix 0000:00:1f.2: MAP [ P0 P2 IDE IDE ]
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sda: 16384 512-byte hdwr sectors (8 MB)
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sda: Write Protect is off
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sda: write cache: enabled, read cache: enabled, supports DPO and FUA
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sda: 16384 512-byte hdwr sectors (8 MB)
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sda: Write Protect is off
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sda: write cache: enabled, read cache: enabled, supports DPO and FUA
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel:  sda: unknown partition table
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sd 2:0:0:0: Attached scsi disk sda
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sd 2:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ACPI: PCI Interrupt 0000:00:1f.2(B) -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 19
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata1: SATA max UDMA/133 cmd 0x1F0 ctl 0x3F6 bmdma 0x18B0 irq 14
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata2: DUMMY
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: scsi3 : ata_piix
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata1.00: ATA-7, max UDMA/100, 156301488 sectors: LBA48
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata1.00: ata1: dev 0 multi count 16
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: ata1.00: configured for UDMA/100
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: scsi4 : ata_piix
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: scsi 3:0:0:0: Direct-Access    ATA      HTS541080G9SA00  MB4I PQ: 0 ANSI: 5
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sdb: 156301488 512-byte hdwr sectors (80026 MB)
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sdb: Write Protect is off
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sdb: write cache: enabled, read cache: enabled, doesn’t support DPO or FUA
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sdb: 156301488 512-byte hdwr sectors (80026 MB)
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sdb: Write Protect is off
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: SCSI device sdb: write cache: enabled, read cache: enabled, doesn’t support DPO or FUA
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel:  sdb: sdb1 sdb2
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sd 3:0:0:0: Attached scsi disk sdb
              Apr  1 15:25:51 lenovo kernel: sd 3:0:0:0: Attached scsi generic sg1 type 0

              Csak itt nincs benne az a hibaüzenet, vagyis nincs benne minden infó. Hogy miért foglalt az sda.

              Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057539
              balev
              Felhasználó

                Ááá, nem kell ide initrd, ááá. Mennyit tököltem vele. De legalább az initrd-nél nem kernel panic-kal szállt el, és vissza tudtam pörgetni a konzolt. És ott látom ám, hogy nem hiába volt SLAX 2.6 alatt sda, mert itt is annak kezeli 2.6 alatt. Csakhogy valami miatt foglalt az sda és így sdb(!)-nek kezeli. Megpróbálom holnap (ma) kinyerni a pontos üzenetet.

                A lényeg, hogy átírtam sdb-re a GRUB-ban és az fstab-ban is és így már elindul!
                Hasít, mint egy állat. 2.4 alatt tetű volt, pedig nem ezt vártam volna egy CORE2 DUO-tól. Na de itt kérem 🙂
                Iszonyatosan hasít! Nem hiába, 2.6.20.4, ebben már benne van ez a processzor is.

                Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057538
                balev
                Felhasználó

                  Csakhogy ez se lesz jó így, mivel az lenne a lényege, hogy megadom neki, hogy melyik driverek kell használni mielőtt befűzi a / partíciót ext3-al. Pl. így:
                  mkinitrd -c -k 2.6.20.4 -m ext3 -f ext3 -r /dev/hda6

                  De hiába adom be neki, mivel nincs ext3 modul (például), mivel ugye fixen van a kernelben. De valamiért csak nem látja a winyót, ezért nem tudja felcsatolni, és ezért kellene az initrd. Ha meg van, akkor nem száll el kernel panic-kal, de kiírja, hogy:
                  unable to mount /dev/hda6 on /mnt, no such device (ezek ugye a linuxrc-ben vannak megadva az initrd-tree-n belül)

                  (hiába ittam meg már 3 sört, nem jutottam előrébb 🙂 francba…)

                  Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057537
                  balev
                  Felhasználó

                    Talán egy lépéssel közelebb kerültem a megoldáshoz. Nem hagyott nyugodni ez a dolog, hogy eddig se kellett initrd, de ugyebár most SATA merevlemezem van, nem IDE. Bár nem értem, mert elvileg, ha az előzményekben leírt driverek mind fixen a kernelben vannak, akkor nem kell initrd.

                    Mégis csináltam egyet, és bár még nem hibátlan, de már nem ad kernel panicot. Beindulni még nem indul, azt írja, hogy nem tudja mountolni a /dev/hda6-ot a /mnt-ra. De valószínűleg nem jól készítettem el az initrd-t.

                    Úgyhogy ebben az irányban kell haladni, ez már látszik. Csak akkor sem értem, hogy miért kell akkor?

                    Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057536
                    balev
                    Felhasználó

                      A PCI, SATA, SCSI részeken beraktam mindent fixen, hátha valamit kihagytam, de nem.

                      A SLAX cd 2.6-os kernelt használ és sda-ként kezeli.

                      Pont ez az, amit mondasz vizsla, hogy ez gyanús. Nem egyszerűen „cannot mount root fs on (hd0,0)”, hanem „cannot open root device „hda6” „.

                      Lehet, hogy bootkor még nem látja? Vagy nem hda-ként kezeli? Vagy mi lehet a gond? Minek láthatja? Szerintem(!) a kernelben minden szükséges benne van, plusz a GRUB konfig is jó kell, hogy legyen.

                      Merre tovább?

                      Külföldi fórumokon mindenhol alap hibák jönnek elő, minthogy nincs benne fixen az fs support, vagy a scsi, sata, stb. Ezek nálam mind benne vannak.
                      Initrd meg nincs, de eddig se volt. De ha jól értelmezem, nem is kell, csak ha modulként lenne az előbbiek egyike, ugye?

                      Szerk.: csatoltam a konfigot…

                      Hozzászólás: Kernel panic – not syncing : VFS #2057535
                      balev
                      Felhasználó

                        Ja, meg ugye a /boot így néz ki:

                        root@lenovo:~#ls -la /boot/
                        összesen 4708
                        drwxr-xr-x  3 root root    4096 2007-03-31 16:20 .
                        drwxr-xr-x 19 root root    4096 2007-03-31 19:55 ..
                        -rw-r–r–  1 root root    512 2007-03-29 01:20 boot.0300
                        -rw-r–r–  1 root root 2732896 2007-03-31 20:51 bzImage
                        lrwxrwxrwx  1 root root      19 2007-03-31 14:20 config -> config-ide-2.4.33.3
                        -rw-r–r–  1 root root  41810 2006-09-01 08:51 config-ide-2.4.33.3
                        -rw-r–r–  1 root root    5032 2006-08-08 07:34 diag1.img
                        drwxr-xr-x  2 root root    4096 2007-03-31 18:02 grub
                        -rw


                          1 root root  50688 2007-03-31 16:13 map
                        lrwxrwxrwx  1 root root      37 2007-03-29 00:32 README.initrd -> /usr/doc/mkinitrd-1.0.1/README.initrd
                        lrwxrwxrwx  1 root root      23 2007-03-31 14:20 System.map -> System.map-ide-2.4.33.3
                        -rw-r–r–  1 root root  629105 2006-09-01 08:51 System.map-ide-2.4.33.3
                        lrwxrwxrwx  1 root root      20 2007-03-29 20:33 vmlinuz -> vmlinuz-ide-2.4.33.3
                        -rw-r–r–  1 root root 1313255 2006-09-01 08:51 vmlinuz-ide-2.4.33.3
                        root@lenovo:~#

                        Ahol ugye szimlinkek vannak a system.map-ra, config-ra, stb.
                        Az nem gond, hogy nincsenek belinkelve ezek az éppen futó kernel azonos fájljaira? (eddig sose voltak slackware alatt, csak kérdezem)

                        Nagyon nem látom, hogy mi lehet a gond, de elég gáz, mert dolgoznom kellene, viszont így nem tudok.

                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,997