Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KDE magyar fontok #2022001
    Bbt
    Felhasználó

      Segítség!

      a packages.debian.org-on rákesetem: „luxi”, „dejavu” stb. és a testing volt kiválasztva disztrónak. A fura az az, hogy a KPackage viszont nem találja!
      😮
      Ezek a forrásaim („APT forrásbejegyzések”):
      1. deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ testing main
      2. deb ftp://ftp.debian.org/debian/ testing main

      Miért?
      [align=right][snapback]140283[/snapback][/align]

      mi ebben a meglepõ? ha egyszer a non-free szekcióban vannak…
      1. deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
      2. deb ftp://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-free

      :rolleyes:

      Hozzászólás: iptables #2022172
      Bbt
      Felhasználó
        Hozzászólás: snd-4281 modul betöltve.. #2022142
        Bbt
        Felhasználó

          kilistáznád milyen hangmodulok vannak betöltve?
          (mondjuk lsmod | fgrep snd)

          Hozzászólás: KDE magyar fontok #2021999
          Bbt
          Felhasználó

            Segítség!

            [align=right][snapback]140283[/snapback][/align]

            Code:
            bbt@bbt:~$ apt-cache search ttf-dejavu
            ttf-dejavu – Bitstream Vera fonts with additional characters
            bbt@bbt:~$ cat /etc/apt/sources.list
            deb http://debian.inf.elte.hu/debian etch main
            deb http://ftp.bme.hu/OS/Linux/dist/debian/ etch main non-free contrib
            deb-src http://ftp.bme.hu/OS/Linux/dist/debian/ etch main

            deb http://www.os-works.com/debian testing main
            #deb-src http://www.os-works.com/debian testing main
            deb http://wine.sourceforge.net/apt/ binary/
            #deb-src http://wine.sourceforge.net/apt/ source/

            #deb http://security.debian.org/ etch/updates main
            bbt@bbt:~$

            vagy:
            wget ftp://ftp.debian.org/debian/pool/main/t/t…u_1.9-4_all.deb

            Hozzászólás: KDE magyar fontok #2021996
            Bbt
            Felhasználó

              most volt a hupon hír, bekerült a debianba a dejavu ttf csomag.
              nagyon szép fontok.

              ttf-dejavu néven letölthetõ a honlapjukról, ha esetleg az általad használt verzióig még nem csepegett volna le.

              Hozzászólás: LAN „szinkronizálás” #2020956
              Bbt
              Felhasználó

                Persze, ha elég jók a belsõ órák nem is kell több de az élet nem ilyen sima, gondold el ha a rendszer heterogén (P1-200MHz – P4-2,8 GHz) és nem egy, nem kettõ
                [align=right][snapback]140136[/snapback][/align]

                a rendszer elemeinek óraállítása nem függ össze…
                minden gépen fut, és mindegyiket ugyanahhoz a ref. órához igazítja.
                teljesen heterogén rendszeren is mûködik, igazából megint nem értem a problémát… 🙂

                Hozzászólás: LAN „szinkronizálás” #2020954
                Bbt
                Felhasználó

                  Anno .. egyszer utána néztem ennek (RFC már nem emlékszem) és ez bizony egy igen komoly protokoll ami arra IS rámegy hogy az idõbeállítás, „finom” lassú utánhangolással jöjjön létre – így nem okoz gondot az operációs rendszer számára. Ez nagyon szép de nem szükséges, tráadásul tartok tõle hogy nem kompatibilis (dacára az RFC -nek) minden rendszerrel – de ez csak aggály. nem volt kipróbálva!
                  Az én szempontomból napi 3 – 4 „utánhúzás” bõszen elegendõ.
                  [align=right][snapback]140134[/snapback][/align]

                  Ja.
                  Igazából még naponta sem piszkálja.
                  egyszer behúzza, aztán nálam jó ha hetente igazít…

                  Hozzászólás: Hogy indítsam el? #2021880
                  Bbt
                  Felhasználó

                    azért néztem volna nagyot ha nem lenne libsdl-ttf, de lenne belõle csomag.

                    Soltan.
                    Sokszor volt róla szó: a Debian csomag NEM UHU alá készült.

                    Hozzászólás: LAN „szinkronizálás” #2020952
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Megnézem! – bár úgy emlékszem ez nem egy túl „egyszerû” kis protokollocska.
                      [align=right][snapback]140036[/snapback][/align]

                      nem igazán értem mire gondolsz…

                      Hozzászólás: Suse 9.3 #2013087
                      Bbt
                      Felhasználó

                        írd csak be a jelszót!
                        attól még hogy nem mozog a kurzor veszi a karaktereket, csak nem ír helyettük csillagokat. (azt sem kell tudni a mögötted állónak, hogy hány karakteres a jelszavad…)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 4,322