Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Segítség!
a packages.debian.org-on rákesetem: „luxi”, „dejavu” stb. és a testing volt kiválasztva disztrónak. A fura az az, hogy a KPackage viszont nem találja!
😮
Ezek a forrásaim („APT forrásbejegyzések”):
1. deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ testing main
2. deb ftp://ftp.debian.org/debian/ testing mainMiért?
[align=right][snapback]140283[/snapback][/align]mi ebben a meglepõ? ha egyszer a non-free szekcióban vannak…
1. deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
2. deb ftp://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-free:rolleyes:
kilistáznád milyen hangmodulok vannak betöltve?
(mondjuk lsmod | fgrep snd)Segítség!
[align=right][snapback]140283[/snapback][/align]
Code:bbt@bbt:~$ apt-cache search ttf-dejavu
ttf-dejavu – Bitstream Vera fonts with additional characters
bbt@bbt:~$ cat /etc/apt/sources.list
deb http://debian.inf.elte.hu/debian etch main
deb http://ftp.bme.hu/OS/Linux/dist/debian/ etch main non-free contrib
deb-src http://ftp.bme.hu/OS/Linux/dist/debian/ etch maindeb http://www.os-works.com/debian testing main
#deb-src http://www.os-works.com/debian testing main
deb http://wine.sourceforge.net/apt/ binary/
#deb-src http://wine.sourceforge.net/apt/ source/#deb http://security.debian.org/ etch/updates main
bbt@bbt:~$vagy:
wget ftp://ftp.debian.org/debian/pool/main/t/t…u_1.9-4_all.debmost volt a hupon hír, bekerült a debianba a dejavu ttf csomag.
nagyon szép fontok.ttf-dejavu néven letölthetõ a honlapjukról, ha esetleg az általad használt verzióig még nem csepegett volna le.
Persze, ha elég jók a belsõ órák nem is kell több de az élet nem ilyen sima, gondold el ha a rendszer heterogén (P1-200MHz – P4-2,8 GHz) és nem egy, nem kettõ
[align=right][snapback]140136[/snapback][/align]a rendszer elemeinek óraállítása nem függ össze…
minden gépen fut, és mindegyiket ugyanahhoz a ref. órához igazítja.
teljesen heterogén rendszeren is mûködik, igazából megint nem értem a problémát… 🙂Anno .. egyszer utána néztem ennek (RFC már nem emlékszem) és ez bizony egy igen komoly protokoll ami arra IS rámegy hogy az idõbeállítás, „finom” lassú utánhangolással jöjjön létre – így nem okoz gondot az operációs rendszer számára. Ez nagyon szép de nem szükséges, tráadásul tartok tõle hogy nem kompatibilis (dacára az RFC -nek) minden rendszerrel – de ez csak aggály. nem volt kipróbálva!
Az én szempontomból napi 3 – 4 „utánhúzás” bõszen elegendõ.
[align=right][snapback]140134[/snapback][/align]Ja.
Igazából még naponta sem piszkálja.
egyszer behúzza, aztán nálam jó ha hetente igazít…azért néztem volna nagyot ha nem lenne libsdl-ttf, de lenne belõle csomag.
Soltan.
Sokszor volt róla szó: a Debian csomag NEM UHU alá készült.Megnézem! – bár úgy emlékszem ez nem egy túl „egyszerû” kis protokollocska.
[align=right][snapback]140036[/snapback][/align]nem igazán értem mire gondolsz…
írd csak be a jelszót!
attól még hogy nem mozog a kurzor veszi a karaktereket, csak nem ír helyettük csillagokat. (azt sem kell tudni a mögötted állónak, hogy hány karakteres a jelszavad…) -
SzerzőBejegyzés