Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972725
    Bbt
    Felhasználó

      Gondolom killall…

      Hozzászólás: Squid szûrés tartalom szerint #2019454
      Bbt
      Felhasználó

        Debianos tûzfalnál valahogy úgy megy, hogy:

        1. dhcpd confban MAC cím alapján bejegyzés:

        Code:
        host gep15.suli {
                               hardware ethernet 00:0e:6e:cd:23:0f;
                               fixed-address gep15.suli;
        }

        2. ehhez hosthoz rendelsz IP-t, ezt a bind beállításától függõen teheted meg, a /etc/bind/named.conf-ban megadott zónákhoz tartozó beállítófájlban.

        3. õ… látni kéne a zóna kiosztást hozzá. elvileg ennyi is lehet elég, de lehet, hogy a rverze zónában is állítani kell még a fix Ip-t.

        majd újraindítod a bindot, meg amit még piszkáltál.

        Ha proxy-t vaezetsz be, akkor egyszer mindenkinek be kell állítanod…

        Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019893
        Bbt
        Felhasználó

          orulok, hogy rajottem, hogy maskepp definialjuk a tuskot 🙂
          kicsit vegyel mar vissza az utasitgatasbol, eleg idegesito.
          [align=right][snapback]138247[/snapback][/align]

          Senkit nem utasítok, a legkevésbé téged. Szerintem nem beszólni akartam… <_<

          Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019891
          Bbt
          Felhasználó

            nemmegyek.
            inkabb tunjek tuskonak, mint hatalommaniasnak.
            [align=right][snapback]138241[/snapback][/align]

            Inkább ne tûnj tuskónak se.

            Hozzászólás: Sarge #1997908
            Bbt
            Felhasználó

              Igen ez az a leirás ami két olyan csomagot emlit, ami se a lemezen se az ftp-ken nincs.

              Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019883
              Bbt
              Felhasználó

                killall:
                Ha RTFM-ezni akarsz, menj a HUP-ra, ott biztosan szívesen várnak vele.
                A kérés annyi, hogy ha RTFM-et akarsz írni, küld el nekem emilbe. Annak több haszna van, és kevésbé tünsz tuskónak. Ráadásul a világot sem váltod meg vele.

                Hozzászólás: Sarge #1997903
                Bbt
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Nem megy fel az NVIDIA. Felraktam a következõ csomagokat: nvidia-kernel-common, build-essential, debhelper, kernel-package, kernel-source.
                  Nem birtam felrakni mert nem találta sehol: nvidia-kernel-source, nvidia-glx csomagokat pedig az egyik  leírás szerint kellett volna. Az új és egy féléves driverrel is probáltam, de a hiba üzenet ugyanaz:

                  [align=right][snapback]138112[/snapback][/align]

                  Code:
                  ERROR: Unable to find the kernel source

                  http://www.hup.hu/wiki/index.php/Nvidia_vi…%C3%ADt%C3%A9se

                  nem ártana elolvasni az nvidia oldalán lévõ README-t.

                  Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019851
                  Bbt
                  Felhasználó
                    q1q2,2005. Jun. 12. – 11:38 wrote:
                    Hozzászólás: Hibás a RAM? #2020002
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Szerintem egyikünk sem lesz okosabb a memtesztnél. Ha az azt írja, hogy rossz, akkor az rossz.

                      A CPU frekivel ne foglalkozz, az én 1.8Gigásom 1.825753 a gép szerint. Bár nem vagyok szagértõ, de gondolom ez ugyanaz a tipusú eltérés, mint a vinyóknál…

                      szerk.: Ha már tipp: Gondolom a proci órajelét is valamilyen oszcillátor állítja elõ. Azt meg bekalibrálni, hogy PONTOSAN 1.8000000 GHz legyen, az igen sokba kerülne. az a kis eltérés meg nem oszt nem szoroz…

                      Bbt
                      Felhasználó

                        oks látom senki nemvágja milehet…

                        nemtudnátok ajánlani egy bevált és ha lehet olcsó szerverhosting-ot?
                        [align=right][snapback]138013[/snapback][/align]

                        Datanet. Bár nem a legolcsóbb, de jók.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 4,322