Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
1.1 uhunak mennyi ram kel 64 elég?
[align=right][snapback]137986[/snapback][/align]Hát…
128 megán eléggé döcögött egy 333as laptopon.
Macerás helyzet, jobb lenne egy slaki, vagy egy debian, de azok nem telepítehetõek annyira egyszerûen.
Mondjuk 128Mega oda sem árt, ha használni is szeretnéd.Az az igazság, hogy gondoltam rá, kéne egy Gyik, ilyenekrõl:
Arra van a hupwiki, lehet feltölteni tartalmommal. spec nvidia ATI már van, az elmúlt héten ha 10x nem futottam bele a linkjébe, akkor egyszer sem.
az alternatívákat nem vesszõvel kell elválasztani.
ha dpkg-reconfigure xserver-xfree86 paranccsal újragenerálod, és odafigyelsz a kérdésekre amik a billentyûzetre vonatkoznak, akkor helyes szintaktikával ki lesz töltve.
Ha kézzel akarod: man XF86Config-4 😉Puff. Szégyen, de eszembe sem jutott, hogy ez bugnak minõsül…
Jó játékot… 😛1. kb. erre találták ki a groupot. beállítod a csoport jogokat, mad egy év múlva feljebb lépteted.
2. az „apropos disk” parancs egyértelmûen ad egy megoldást… (picit több önnállóságot a manuálok letámadása terén.) egyébként man setquota
(na jó, nemrég kisbetû elárulta valamelyik topikban, én is onnan tudom…)hiba, vagy megváltoztatták, és el kéne olvasni a leírást?
nézd meg fizikailag rajta van-e a lemezen!
Ja!
De ha minden alkalmazás mélyterminál és X is inglez, akkor más bibi is van.
A default beállitás, ami gondolom telepitéskor nem sikerült.
[align=right][snapback]137920[/snapback][/align]Még egyszer:
Nincs bibi.
A végcél az, hogy konzolon angol legyen, X alatt meg lehessen váltogatni.
Semmi nem lett elcseszve telepítéskor. mi lett volna? Mindent át lehet állítani utólag.
Más a feladat.UH. nem most akartam ezt megírni, de elkezdem:
Ahogy én látom a Linuxos világ -jelenleg- erõsen két irányba otientálódik.
Az elsõ -hagyományos-réteg a régi, keményvonalas Linuxosok, akik nem félnek a parancssortól, és merik is használni. Sõt, tudják is használni.aghrrr…
Mert elnézte.
Valóban, amit gccnek olvasol, az kernel-source
(most nekem hiszel, vagy a szemednek? 🙂 )gcc, gcc-dev ilyesmi csomagok fent vannak?
-
SzerzőBejegyzés