Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015281
    Bbt
    Felhasználó

      1.1 uhunak mennyi ram kel 64 elég?
      [align=right][snapback]137986[/snapback][/align]

      Hát…
      128 megán eléggé döcögött egy 333as laptopon.
      Macerás helyzet, jobb lenne egy slaki, vagy egy debian, de azok nem telepítehetõek annyira egyszerûen.
      Mondjuk 128Mega oda sem árt, ha használni is szeretnéd.

      Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019816
      Bbt
      Felhasználó

        Az az igazság, hogy gondoltam rá, kéne egy Gyik, ilyenekrõl:

        Arra van a hupwiki, lehet feltölteni tartalmommal. spec nvidia ATI már van, az elmúlt héten ha 10x nem futottam bele a linkjébe, akkor egyszer sem.

        Hozzászólás: Debian Sarge beállítása #2017556
        Bbt
        Felhasználó

          az alternatívákat nem vesszõvel kell elválasztani.
          ha dpkg-reconfigure xserver-xfree86 paranccsal újragenerálod, és odafigyelsz a kérdésekre amik a billentyûzetre vonatkoznak, akkor helyes szintaktikával ki lesz töltve.
          Ha kézzel akarod: man XF86Config-4 😉

          Hozzászólás: X gondok… #2019908
          Bbt
          Felhasználó

            Puff. Szégyen, de eszembe sem jutott, hogy ez bugnak minõsül…
            Jó játékot… 😛

            Hozzászólás: User managment in the school #2019971
            Bbt
            Felhasználó

              1. kb. erre találták ki a groupot. beállítod a csoport jogokat, mad egy év múlva feljebb lépteted.

              2. az „apropos disk” parancs egyértelmûen ad egy megoldást… (picit több önnállóságot a manuálok letámadása terén.) egyébként man setquota
              (na jó, nemrég kisbetû elárulta valamelyik topikban, én is onnan tudom…)

              Hozzászólás: Telepítésben elírás #2019967
              Bbt
              Felhasználó

                hiba, vagy megváltoztatták, és el kéne olvasni a leírást?

                nézd meg fizikailag rajta van-e a lemezen!

                Hozzászólás: Debian Sarge beállítása #2017553
                Bbt
                Felhasználó

                  Ja!
                  De ha minden alkalmazás mélyterminál és X is inglez, akkor más bibi is van.
                  A default beállitás, ami gondolom telepitéskor nem sikerült.
                  [align=right][snapback]137920[/snapback][/align]

                  Még egyszer:
                  Nincs bibi.
                  A végcél az, hogy konzolon angol legyen, X alatt meg lehessen váltogatni.
                  Semmi nem lett elcseszve telepítéskor. mi lett volna? Mindent át lehet állítani utólag.
                  Más a feladat.

                  Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019808
                  Bbt
                  Felhasználó

                    UH. nem most akartam ezt megírni, de elkezdem:

                    Ahogy én látom a Linuxos világ -jelenleg- erõsen két irányba otientálódik.
                    Az elsõ -hagyományos-réteg a régi, keményvonalas Linuxosok, akik nem félnek a parancssortól, és merik is használni. Sõt, tudják is használni.

                    Hozzászólás: VMWARE telepítés #2019948
                    Bbt
                    Felhasználó

                      aghrrr…
                      Mert elnézte.
                      Valóban, amit gccnek olvasol, az kernel-source
                      (most nekem hiszel, vagy a szemednek? 🙂 )

                      Hozzászólás: VMWARE telepítés #2019945
                      Bbt
                      Felhasználó

                        gcc, gcc-dev ilyesmi csomagok fent vannak?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 4,322