Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia! Jól tévedek, hogy ez tul. képpen az nVidia RIVA 128?
[align=right][snapback]137860[/snapback][/align]http://www.mwd-derhardwareratgeber.de/html…/v3000_main.htm
Jól tévedsz.és a man nv alapján az nv driver is viszi. vesaval is megy.
az nvidia honlapján viszont ninc hozzá driver.
http://www.nvidia.com/object/riva_driversMondjuk miért is lenne? az sem tudna többet, mint a vesa vagy az nv, a kártya miatt…
Más lesz itt a gond.
Ha nincs Port-forwarding, akkor nem 1-2Kbit között ugrálna, hanem nem menne.
de ne kérdezd mi.
nincs ilyenem, de lehet megnézem…igazából az iptablest azzal állítod, amivel akarod.
Teljesen mindegy hova rakod a fájlt, ha iptables-restore paranccsal töltöd újra, olyankor úgyis a PATH-t meg kell adnod.
a másik változat, hogy írsz egy kis scriptet, akkor meg olyan helre kell rakni, hogy bootkor lefusson automatikusan.
a szabilinuxon van egy jó iptables leírás.Beleszólnék.
a locales beállítások kétnyelvûek, ki van generálva UTF8 és ISO-8859-2 angol magyar, az alapértelmezett az UTF8 angol.
Ez konzolon jó is.
Grafikus felületen viszont kéne néha a magyar is, olyankor billentyûzetkiosztást kéne váltani.
az XF86Config-4 fileban angol a def. és hu az alternatív.
Hogy lehet a kettõ közt váltani? XFCE 4 alatt, vagy globálisan.szerk. értetlenkedések elkerülése végett: váltottam pár szót nastjakammal a gépérõl… 🙂
Nem tudom viszont, hogy ha letöröltem, akkor miért nem csinál újjat??? Vagy ez az X sajátossága? Vagy hogy is van ez?
Válaszaitokat elõre is köszi : IKA
[align=right][snapback]137884[/snapback][/align]1. csatolhatnál egy Xfree86 logot (/var/log) akkor nem csak vaktában találgatnánk.
2.:Kipróbáltam a te kedvedért:Code:bbt@bbt:~$ sudo mv /etc/X11/XF86Config-4 /home/
Password:
bbt@bbt:~$ sudo ls /etc/X11/
app-defaults imwheel sysconfig Xresources
cursors lbxproxy twm xserver
da proxymngr X Xsession
de rgb.txt XF86Config-4.old Xsession.d
default-display-manager rstart xinit Xsession.options
fonts serverconfig xkb xsm
fs starthere Xwrapper.config
bbt@bbt:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xfree86
bbt@bbt:~$ sudo ls /etc/X11/
app-defaults imwheel sysconfig Xresources
cursors lbxproxy twm xserver
da proxymngr X Xsession
de rgb.txt XF86Config-4.old Xsession.d
default-display-manager rstart xinit Xsession.options
fonts serverconfig xkb xsm
fs starthere Xwrapper.config
bbt@bbt:~$Tényleg nem generál új Xfree86Config-4 fájlt.
Tehát a teendõ: nem letörölni (máskor) hanem csa csinálni egy biztonsági másolatot, és utána dpg-reconfigure.3. jelen esetben rakd be a SUSE konfigot, és utána dpkg-reconfigure…
(szerk.: sorry, killall megoldása a nyerõ…)„Autót és filmet lopni ugyanolyan bûn…”
Van olyan TFT monitor, ami nem megy Linux alatt? Meglepõdnék…
Egyébként Medion, mert amikor vettem ez volt a legolcsóbb SEx-es.
igazából ezt az NTFS dolgot nem értem, de ha egy könyvtárba nem tudsz belépni, akkor keresni sem tudsz a tartalmára. kivéve a root. de annak meg mindent lehet… 🙂
az én rendszerem csak a lányokat támogatja :)))))))))))))))))) ha a tiéd is akkor OK 🙂
[align=right][snapback]137778[/snapback][/align]Nem, nem te kellesz… 😀
Elrejtettem.
[align=right][snapback]137780[/snapback][/align]Felesleges.
Igazából egy gondolkozásmód kialakítását kéne megejteni…
-
SzerzőBejegyzés