Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem mûködõ monitor! Sürgõs #2019792
    Bbt
    Felhasználó

      Szia! Jól tévedek, hogy ez tul. képpen az nVidia RIVA 128?
      [align=right][snapback]137860[/snapback][/align]

      http://www.mwd-derhardwareratgeber.de/html…/v3000_main.htm
      Jól tévedsz.

      és a man nv alapján az nv driver is viszi. vesaval is megy.

      az nvidia honlapján viszont ninc hozzá driver.
      http://www.nvidia.com/object/riva_drivers

      Mondjuk miért is lenne? az sem tudna többet, mint a vesa vagy az nv, a kártya miatt…

      Hozzászólás: NAT beállítása #2019678
      Bbt
      Felhasználó

        Más lesz itt a gond.
        Ha nincs Port-forwarding, akkor nem 1-2Kbit között ugrálna, hanem nem menne.
        de ne kérdezd mi.
        nincs ilyenem, de lehet megnézem…

        Hozzászólás: Sarge #1997897
        Bbt
        Felhasználó

          igazából az iptablest azzal állítod, amivel akarod.
          Teljesen mindegy hova rakod a fájlt, ha iptables-restore paranccsal töltöd újra, olyankor úgyis a PATH-t meg kell adnod.
          a másik változat, hogy írsz egy kis scriptet, akkor meg olyan helre kell rakni, hogy bootkor lefusson automatikusan.
          a szabilinuxon van egy jó iptables leírás.

          Hozzászólás: Debian Sarge beállítása #2017551
          Bbt
          Felhasználó

            Beleszólnék.
            a locales beállítások kétnyelvûek, ki van generálva UTF8 és ISO-8859-2 angol magyar, az alapértelmezett az UTF8 angol.
            Ez konzolon jó is.
            Grafikus felületen viszont kéne néha a magyar is, olyankor billentyûzetkiosztást kéne váltani.
            az XF86Config-4 fileban angol a def. és hu az alternatív.
            Hogy lehet a kettõ közt váltani? XFCE 4 alatt, vagy globálisan.

            szerk. értetlenkedések elkerülése végett: váltottam pár szót nastjakammal a gépérõl… 🙂

            Hozzászólás: X gondok… #2019906
            Bbt
            Felhasználó

              Nem tudom viszont, hogy ha letöröltem, akkor miért nem csinál újjat??? Vagy ez az X sajátossága? Vagy hogy is van ez?

              Válaszaitokat elõre is köszi : IKA
              [align=right][snapback]137884[/snapback][/align]

              1. csatolhatnál egy Xfree86 logot (/var/log) akkor nem csak vaktában találgatnánk.
              2.:Kipróbáltam a te kedvedért:

              Code:
              bbt@bbt:~$ sudo mv /etc/X11/XF86Config-4 /home/
              Password:
              bbt@bbt:~$ sudo ls /etc/X11/
              app-defaults             imwheel       sysconfig         Xresources
              cursors                  lbxproxy      twm               xserver
              da                       proxymngr     X                 Xsession
              de                       rgb.txt       XF86Config-4.old  Xsession.d
              default-display-manager  rstart        xinit             Xsession.options
              fonts                    serverconfig  xkb               xsm
              fs                       starthere     Xwrapper.config
              bbt@bbt:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xfree86
              bbt@bbt:~$ sudo ls /etc/X11/
              app-defaults             imwheel       sysconfig         Xresources
              cursors                  lbxproxy      twm               xserver
              da                       proxymngr     X                 Xsession
              de                       rgb.txt       XF86Config-4.old  Xsession.d
              default-display-manager  rstart        xinit             Xsession.options
              fonts                    serverconfig  xkb               xsm
              fs                       starthere     Xwrapper.config
              bbt@bbt:~$

              Tényleg nem generál új Xfree86Config-4 fájlt.
              Tehát a teendõ: nem letörölni (máskor) hanem csa csinálni egy biztonsági másolatot, és utána dpg-reconfigure.

              3. jelen esetben rakd be a SUSE konfigot, és utána dpkg-reconfigure…
              (szerk.: sorry, killall megoldása a nyerõ…)

              Hozzászólás: Kocsma topik #1948779
              Bbt
              Felhasználó

                „Autót és filmet lopni ugyanolyan bûn…”

                Hozzászólás: TFT-monitorok. Ki milyet használ? #2019745
                Bbt
                Felhasználó

                  Van olyan TFT monitor, ami nem megy Linux alatt? Meglepõdnék…

                  Egyébként Medion, mert amikor vettem ez volt a legolcsóbb SEx-es.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948773
                  Bbt
                  Felhasználó

                    igazából ezt az NTFS dolgot nem értem, de ha egy könyvtárba nem tudsz belépni, akkor keresni sem tudsz a tartalmára. kivéve a root. de annak meg mindent lehet… 🙂

                    Hozzászólás: Aludni jó! :D #2019527
                    Bbt
                    Felhasználó

                      az én rendszerem csak a lányokat támogatja :)))))))))))))))))) ha a tiéd is akkor OK 🙂
                      [align=right][snapback]137778[/snapback][/align]

                      Nem, nem te kellesz… 😀

                      Hozzászólás: Thief 1 / Thief 1 Gold kerestetik #2019655
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Elrejtettem.
                        [align=right][snapback]137780[/snapback][/align]

                        Felesleges.

                        Igazából egy gondolkozásmód kialakítását kéne megejteni…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 4,322