Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Megnyugtatlak, kicsit sem érdekelsz.
Ellenberger ott virít egy hónapok óta nem frissített lapra mutató link az aláírásodban. Minek?
[align=right][snapback]137273[/snapback][/align]átalakitás allatt van…
Az én aláírásomban levõ sem frissült már egy-két éve…
De irigyellek, ha ez a legnagyobb bajod… <_<
de nagy elkeseredésemre azt írja, hogy hibás a jelszó, mikor biztosan tudom, hogy win OP-rendszerben be tudnék vele jelentkezni… olvastam valamelyik itteni topicban, hogy tûzfal probléma okozhatja, de sajnos azt sem tudom, hogy hogy férhetnék hozzá a beállításaihoz…
[align=right][snapback]137268[/snapback][/align]passz. a tûzfal jelenlegi szabályait egy terminálon rootként kiadott „iptables –list” paranccsal (kiadod, hofgy „su”, majd bepötyögöd a root jelszót és már root is vagy a konzolon. utána logout, vagy exit paranccsal mehetsz vissza normál userbe. rootként addig legyél csak bent, amíg muszáj.) megnézheted, de az nem hibás jelszó hibaüzenetet kéne hogy adjon.
A linux RED HAT-ról „mûködöm” 🙂 verziószámát sem tudom, de szívesen megnézem, ha meglehet valahol nézni ennek a forrását a gépen…
hát… Red Hathoz nem értek, egy „uname -r” jól jön, abból talán kiokoskodunk valamit, de lehet érdemes lenne felrakni egy rendes Linuxot – abból kiindulva, hogy a Red Hat mióta fizetõs, ez elég régi darab lehet, ami kihatással lehet például a gaim, vagy a kopete MSN képességeire is.
Mit nevezel egységesnek?
Az hogy letöltheted a forrását és felrakhatod te magad is, az szabadság, és a legtöbb user nem találkozik már ilyennel…
Egyébként disztrónként van olyan telepítési varázsló, amire gondolsz. kpackage, synaptic, hogy csak a téged érintõket soroljam…Egy problémát elég egy topikban is felvetni.
Olvasd el bal fölül a netikett kérlek.
Szia.
Kérlek olvasd el az aláírásomban szereplõ linket (és a netikettet balr fent), hogy ne kelljen visszakérdezni folyamatosan.
ezek után elõször én kérdeznék:
1. Milyen Linux, melyik változat.
2. Ha nyitsz egy konzolt (terminált) és a parancssorba beírod hogy „kopete” nem indul el?
3.Debian alatt nem kapsz csilli-villi segítséget a beállításokhoz.
fellow.linuxforum.hu – debian desktop kialakítása.Azt is csinálom, de az nem 1szerûûûûûû.
Csaba
Jelzem, ha kész.
[align=right][snapback]137194[/snapback][/align]Ja!
csak félreérthetõ volt, hogy mit kell megpróbálni… 🙂
Engem ismer a fõoldalon…Na hol van, hol van? 🙂
[align=right][snapback]137202[/snapback][/align]Mi van hol?
_Most_ kellene megnézni. Frissítettem egy két fontos scriptet.
Csaba
[align=right][snapback]137191[/snapback][/align]Nekem most sem jó. (hír beküldés)
nincs engedélyed bla bla..Azért egy kicsit nézz utána mielõtt elezdesz telepítgetni.
1. A Red Hat enterprise jelenleg fizetõs.
2. Nem attól felelne meg szervernek, mert Red Hat, akármelyik disztribúcióból csinálhatsz szervert, ahhoz hozzáértés kell, és nem sapka. -
SzerzőBejegyzés