Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez kielégíti kíváncsiságodat:
-rwxr-xr-x
[align=right][snapback]136774[/snapback][/align]kösz.
a setuid mint megoldás bejött…
Sarge kiadás – június 6-án – megerõsítve
Steve Langasek a kiadási csapat egyik tagja egy kérdésre válaszolva megerõsítette, hogy a Debian GNU/Linux Sarge kiadása holnap várható.
[align=right][snapback]137154[/snapback][/align]Ja hogy ez egy hír!
Valamint, ha lelkiismeretesek akarunk lenni, akkor felhívjuk a program szerzõjének figyelmét arra, hogy jó lenne xy csomag development headerjeinek meglétét ellenõriztetnie a configure szkripttel.
[align=right][snapback]137142[/snapback][/align]Igen sok esetben ez megtörténik, csak nem száll el hibával a configure.
Code:checking libdvdread…noa configure scripttel az lenne a gond (imho), hogy vannak olyan – opciókkal történõ – fordítások, amikor nem kell a libdvdread (pl.) és akkor minek szálljon el hibával a script. Persze ez is csak egy egyszerû IF szerkezet lenne…
No mindegy.igazából engem érdekelne az az xfree log is. nem csak az elsõ pár sora….
hát egy megoldásom lenne, de nehézkes.
szedd le a csomag forrását apt-get source -al, és csinálj belõle te maga debian csomagot, de nevezd át, így nem fog frissülni a „gyári” változattal, és szedd ki a függõségi listájából az xfreet.
viszont lehetnek belõle így is gondjaid, ha a xorg nem teljesen kompatibilis az xfreevel.
akkor inkább keress egy olyn backport szervert, ahol van fent xorg (van ilyen) és próbálj meg úgy fissíteni, hogy az is bent van a sources listedben.Hehe, meg van a szülinapi ajánékom, irigykedjetek csak! 😀
[align=right][snapback]137157[/snapback][/align]Boldog Szülinapot Zoli!
andrei:
nevezd át.txt-re, akkor hagyni fogja.
a másik, hogy a reinstall ugyan lehet megoldás, de nem a legjobb. többek közt semmit nem tanulsz belõle, és semmi info nem lesz arról, hogy mi okozta a hibát.
a csomagfüggõségi probléma ne gáz, ha a végén hibamentesen lefut. az csak egy piilanatnyi állapotot jelent…aa leírásban ez szerepelt : /etc/ppp/peers/dsl-provider hogy editáljam
[align=right][snapback]136682[/snapback][/align]
pedig van ilyen.
csak userként nem tudod olvasni a könyvtárat. nem ez tévesztett meg?Annyi disztró van már..
Valaki mondja meg, még mindig a Debian a legjobb?
[align=right][snapback]136738[/snapback][/align]Igen… :blush:
Ezért nem fogok másikat indítani.
Annak talán nincs is a kedvenceiben a linuxfórum.
Egész gyorsan rá tudok ám navigálni a frissítés ikonra. Csak észre kell venni, hogy szükséges…
[align=right][snapback]136713[/snapback][/align]Csak észreveszi az ember, hogy hozzászólt egy témához… <_<
-
SzerzőBejegyzés