Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: XFCE kilépés menü? #2000729
    Bbt
    Felhasználó

      Ez kielégíti kíváncsiságodat:

      -rwxr-xr-x
      [align=right][snapback]136774[/snapback][/align]

      kösz.

      a setuid mint megoldás bejött…

      Hozzászólás: Sarge #1997874
      Bbt
      Felhasználó
        Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015261
        Bbt
        Felhasználó

          Valamint, ha lelkiismeretesek akarunk lenni, akkor felhívjuk a program szerzõjének figyelmét arra, hogy jó lenne xy csomag development headerjeinek meglétét ellenõriztetnie a configure szkripttel.
          [align=right][snapback]137142[/snapback][/align]

          Igen sok esetben ez megtörténik, csak nem száll el hibával a configure.

          Code:
          checking libdvdread…no

          a configure scripttel az lenne a gond (imho), hogy vannak olyan – opciókkal történõ – fordítások, amikor nem kell a libdvdread (pl.) és akkor minek szálljon el hibával a script. Persze ez is csak egy egyszerû IF szerkezet lenne…
          No mindegy.

          Hozzászólás: Kernelforgatás után nem indul az X #2017680
          Bbt
          Felhasználó

            igazából engem érdekelne az az xfree log is. nem csak az elsõ pár sora….

            Hozzászólás: csomagfuggosegek forrasbol telepites eseten #2019337
            Bbt
            Felhasználó

              hát egy megoldásom lenne, de nehézkes.
              szedd le a csomag forrását apt-get source -al, és csinálj belõle te maga debian csomagot, de nevezd át, így nem fog frissülni a „gyári” változattal, és szedd ki a függõségi listájából az xfreet.
              viszont lehetnek belõle így is gondjaid, ha a xorg nem teljesen kompatibilis az xfreevel.
              akkor inkább keress egy olyn backport szervert, ahol van fent xorg (van ilyen) és próbálj meg úgy fissíteni, hogy az is bent van a sources listedben.

              Hozzászólás: Sarge #1997873
              Bbt
              Felhasználó

                Hehe, meg van a szülinapi ajánékom, irigykedjetek csak! 😀
                [align=right][snapback]137157[/snapback][/align]

                Boldog Szülinapot Zoli!

                Hozzászólás: X felület installálása #2018791
                Bbt
                Felhasználó

                  andrei:
                  nevezd át.txt-re, akkor hagyni fogja.
                  a másik, hogy a reinstall ugyan lehet megoldás, de nem a legjobb. többek közt semmit nem tanulsz belõle, és semmi info nem lesz arról, hogy mi okozta a hibát.
                  a csomagfüggõségi probléma ne gáz, ha a végén hibamentesen lefut. az csak egy piilanatnyi állapotot jelent…

                  Hozzászólás: ADSL-setup #2018574
                  Bbt
                  Felhasználó

                    aa leírásban ez szerepelt : /etc/ppp/peers/dsl-provider hogy editáljam

                    [align=right][snapback]136682[/snapback][/align]

                    pedig van ilyen.
                    csak userként nem tudod olvasni a könyvtárat. nem ez tévesztett meg?

                    Hozzászólás: Sarge #1997867
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Annyi disztró van már..
                      Valaki mondja meg, még mindig a Debian a legjobb?
                      [align=right][snapback]136738[/snapback][/align]

                      Igen… :blush:

                      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006724
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Ezért nem fogok másikat indítani.
                        Annak talán nincs is a kedvenceiben a linuxfórum.
                        Egész gyorsan rá tudok ám navigálni a frissítés ikonra. Csak észre kell venni, hogy szükséges…
                        [align=right][snapback]136713[/snapback][/align]

                        Csak észreveszi az ember, hogy hozzászólt egy témához… <_<

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 4,322