Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Help suse linux 9.3-m problémám #2017502
    Bbt
    Felhasználó

      volt olyan hogy drive „nv” azt írtam át vesa-ra remélem így jó ? 😀
      [align=right][snapback]135494[/snapback][/align]

      egyenlõre igen, nézzük meg megjavul-e. (kell egy újraindítás.)
      ha 1024x768nál nagyobb a felbontás, akkor viszont a vesa el fog szállni, mert nem arra való.
      a vége úgyis a gyári nvidia driver lesz, de elõtte oldjuk meg a fagyást.

      hogy hogyan kell, azt fentebb leírták. (FLINX)

      rootként add ki a fetchnvidia paranscsot, ha jól értem.

      De elõtte várjuk meg ez-e a gond!

      Hozzászólás: Help suse linux 9.3-m problémám #2017498
      Bbt
      Felhasználó

        /etc/X11 ez milyen könyvtáron belül van ?
        [align=right][snapback]135491[/snapback][/align]

        a gyökérben.
        te alapból a /home/usernév-ben vagy. tehát feljebb kell menned kettõt.

        Hozzászólás: Help suse linux 9.3-m problémám #2017495
        Bbt
        Felhasználó

          rootként konzolon (su)
          nyiss egy mc-t.

          Navigálj el a /etc/X11 könyvtárba, és nézd meg ott a xorg.conf file tartalmát. (F4-el nyitod meg.)

          keresd meg a videókártyádra vonatkozó részt, és nézd meg hogy „nv” szerepel-e ott.
          Ha igen, akkor azt írd át „vesa”-ra.

          Ezt megteheted YAST alatt is, a feladat ugyanez.

          Arról még mindíg nem tudunk semmit pontosan mi fagy és miért.
          amikor fagy tudsz váltani ctrl+alt+F1-el másik konzolra?
          ha grafikus felület fagyi, akkor még esélyes a rivafb bekapcsolt állapota. errõl egés pontosan olvashatsz a fellow.linuxforum.hu alatt, talán a Faq-ban, vagy a Debian desktop nvidia részében. az is le van írva hogy lehet megjavítani.

          Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017531
          Bbt
          Felhasználó

            Próbáld ki _most_ , hogy be tudsz-e lépni.
            [align=right][snapback]135482[/snapback][/align]

            Jelentem, a súlyos biztonsági hiba elmúlt! 🙂

            Köszönjük…

            Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972722
            Bbt
            Felhasználó

              A tegnapi kis affér hozzászólásainak nyitottam egy topikot itt az adminban, tanulságos volta miatt.

              Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017529
              Bbt
              Felhasználó

                párbeszéd zajlott.
                Tanulságos egy menet volt, Cserébe találtunk egy biztonsági hibát.

                Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017526
                Bbt
                Felhasználó

                  Nos.
                  Elõször is elnézést kérünk Smithytõl, ugyanis teljesen indokolatlanul ugrottunk neki. (azt hisszük.)

                  Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017522
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Hát lethogy várni fogod mert nem tok írni mert bíztos valamelyiketek letíltot de sebaj majd valahogy meg csinálom.
                    [align=right][snapback]135458[/snapback][/align]

                    Nem vagy letiltva, a fórum van agyonterhelve valamiért.

                    Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017519
                    Bbt
                    Felhasználó

                      aha… csak úgy be volt rakva nálad cache-be a jelszó.
                      Komolyan ennyire hülyének nézünk ki?

                      Szerintem térj vissza a problémához, mert ennél már csak lejjebb mehetsz, ha folytatod.

                      Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017518
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Ráadásul ott tartunk (mert sgítséget azt kaptál!) hogy várjuk z lspci kimeneted, illetve hogy milyen driver hajtja a videókártyád.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 4,322