Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
volt olyan hogy drive „nv” azt írtam át vesa-ra remélem így jó ? 😀
[align=right][snapback]135494[/snapback][/align]egyenlõre igen, nézzük meg megjavul-e. (kell egy újraindítás.)
ha 1024x768nál nagyobb a felbontás, akkor viszont a vesa el fog szállni, mert nem arra való.
a vége úgyis a gyári nvidia driver lesz, de elõtte oldjuk meg a fagyást.hogy hogyan kell, azt fentebb leírták. (FLINX)
rootként add ki a fetchnvidia paranscsot, ha jól értem.
De elõtte várjuk meg ez-e a gond!
/etc/X11 ez milyen könyvtáron belül van ?
[align=right][snapback]135491[/snapback][/align]a gyökérben.
te alapból a /home/usernév-ben vagy. tehát feljebb kell menned kettõt.rootként konzolon (su)
nyiss egy mc-t.Navigálj el a /etc/X11 könyvtárba, és nézd meg ott a xorg.conf file tartalmát. (F4-el nyitod meg.)
keresd meg a videókártyádra vonatkozó részt, és nézd meg hogy „nv” szerepel-e ott.
Ha igen, akkor azt írd át „vesa”-ra.Ezt megteheted YAST alatt is, a feladat ugyanez.
Arról még mindíg nem tudunk semmit pontosan mi fagy és miért.
amikor fagy tudsz váltani ctrl+alt+F1-el másik konzolra?
ha grafikus felület fagyi, akkor még esélyes a rivafb bekapcsolt állapota. errõl egés pontosan olvashatsz a fellow.linuxforum.hu alatt, talán a Faq-ban, vagy a Debian desktop nvidia részében. az is le van írva hogy lehet megjavítani.Próbáld ki _most_ , hogy be tudsz-e lépni.
[align=right][snapback]135482[/snapback][/align]Jelentem, a súlyos biztonsági hiba elmúlt! 🙂
Köszönjük…
A tegnapi kis affér hozzászólásainak nyitottam egy topikot itt az adminban, tanulságos volta miatt.
párbeszéd zajlott.
Tanulságos egy menet volt, Cserébe találtunk egy biztonsági hibát.Nos.
Elõször is elnézést kérünk Smithytõl, ugyanis teljesen indokolatlanul ugrottunk neki. (azt hisszük.)Hát lethogy várni fogod mert nem tok írni mert bíztos valamelyiketek letíltot de sebaj majd valahogy meg csinálom.
[align=right][snapback]135458[/snapback][/align]Nem vagy letiltva, a fórum van agyonterhelve valamiért.
aha… csak úgy be volt rakva nálad cache-be a jelszó.
Komolyan ennyire hülyének nézünk ki?Szerintem térj vissza a problémához, mert ennél már csak lejjebb mehetsz, ha folytatod.
Ráadásul ott tartunk (mert sgítséget azt kaptál!) hogy várjuk z lspci kimeneted, illetve hogy milyen driver hajtja a videókártyád.
-
SzerzőBejegyzés