Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
0000:00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation: Unknown device 008a (rev a1)
[align=right][snapback]133604[/snapback][/align]nos, két eset van.
az egyik a kernelbe épített reverse-engineered driver, aminek a neve:
Intel i8x0/MX440, SiS 7012; Ali 5455; NForce Audio; AMD768/8111
elvileg ez való nforce-hoz.
a device drivers/alsa/pci cuccok közt keresd.
van egy másik változat: ha letöltöd az nvidia.com-ról az NForce drivert, ha ezt felrakod, akkor két modult kell betöltened, az nvsound a hang, a másik meg a hálókártyáé, ha van…Ti nyomtok következõ adagot?
Részemrõl igen.
[align=right][snapback]133726[/snapback][/align]mostanában kapok fizetést… 🙂
Konzolon rootként adj ki egy lspci és egy lsmod parancsot, mindkettõ kimenetét szúrd be ide a fórumra.
Valószínüleg valami miatt nem tölti be a modult, vagy rosszul ismeri fel.1. nem használod.
2. jó lenne kicsit pontosabban.Nkem egyszerû CD hibának tûnik…
Tehát a sid-re még várok két napot.De a KDE a woody r5-ön is rajt van fel is raktam, most nagyon happy vagyok! 🙂
[align=right][snapback]133305[/snapback][/align]Te. Egy kis kézimunkával az apt-get segítségével frissítheted SID-re.
Ha meg szeretnéd tartani a woody-t is, akkor egyszerûen másold át egy másik partícióra, és az egyiket upgrade-eld fel SIDre.a feladat egyébként annyi, hogy a /etc/apt/sources.list-ben az elérési utak után álló „stable”, vagy „woody” szót átírd „unstable”-re, majd „apt-get update” apt-get dist-upgrade kombóval frissítsd. így nem kell semmit letöltögetni.
Illetve amit letölt, azt akkor is letöltené, ha CD-rõl telepítzenél, hisz a CD kiadásához képest is frissült már a SID.Mindkettõhöz fordítani kell. Tehát minimum a h.-ök kelleni fognak…
[align=right][snapback]133240[/snapback][/align]vétó.
sudo apt-get install kernel-image-2.6.9-2-i686
mondjuk.
abban tuti benne lesz modulként.
de lehet a csomagnak nem ez a pontos neve.az viszont lehet, hogy automatán nem tölti be, akkor kézzel meg kell tenned.
Ez régen is igy volt. Egy paraszt mondhatot bármit is ,senki nem figyelt rá. A egy úr mondta az más volt.
[align=right][snapback]133266[/snapback][/align]Mit mondsz, bocskoros? 😀 😀 😀
(nehogy mellre szívd… 🙂 )
A Sarge elsõ verziója innen letölthetõ:
[align=right][snapback]133237[/snapback][/align]Azért nehogy elhitesd velünk, hogy az elmúlt néhány évben nem használhattunk volna Sarge-ot… <_< Akkor mégegyszer: Ez NEM SUSE és NEM Mandriva. Idáig is letölthetõ és telepíthetõ volt a Sarge…
Nézd meg SuSE alatt mi hajtja, és azokra a modulokra lesz szükséged Debian alatt is.
(lsmod…) -
SzerzőBejegyzés