Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Xmms – nem megy #2014997
    Bbt
    Felhasználó

      0000:00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation: Unknown device 008a (rev a1)
      [align=right][snapback]133604[/snapback][/align]

      nos, két eset van.
      az egyik a kernelbe épített reverse-engineered driver, aminek a neve:
      Intel i8x0/MX440, SiS 7012; Ali 5455; NForce Audio; AMD768/8111
      elvileg ez való nforce-hoz.
      a device drivers/alsa/pci cuccok közt keresd.
      van egy másik változat: ha letöltöd az nvidia.com-ról az NForce drivert, ha ezt felrakod, akkor két modult kell betöltened, az nvsound a hang, a másik meg a hálókártyáé, ha van…

      Hozzászólás: Linuxfórum támogatás #2008146
      Bbt
      Felhasználó

        Ti nyomtok következõ adagot?
        Részemrõl igen.
        [align=right][snapback]133726[/snapback][/align]

        mostanában kapok fizetést… 🙂

        Hozzászólás: Laptop: Miért van baj mindig a hanggal??? #2015519
        Bbt
        Felhasználó

          Konzolon rootként adj ki egy lspci és egy lsmod parancsot, mindkettõ kimenetét szúrd be ide a fórumra.
          Valószínüleg valami miatt nem tölti be a modult, vagy rosszul ismeri fel.

          Hozzászólás: Segmentation Fault #2015511
          Bbt
          Felhasználó

            1. nem használod.
            2. jó lenne kicsit pontosabban.

            Hozzászólás: telepítési probléma #2015482
            Bbt
            Felhasználó

              Nkem egyszerû CD hibának tûnik…

              Hozzászólás: debian+grub #1926501
              Bbt
              Felhasználó

                Tehát a sid-re még várok két napot.De a KDE a woody r5-ön is rajt van fel is raktam, most nagyon happy vagyok! 🙂
                [align=right][snapback]133305[/snapback][/align]

                Te. Egy kis kézimunkával az apt-get segítségével frissítheted SID-re.
                Ha meg szeretnéd tartani a woody-t is, akkor egyszerûen másold át egy másik partícióra, és az egyiket upgrade-eld fel SIDre.

                a feladat egyébként annyi, hogy a /etc/apt/sources.list-ben az elérési utak után álló „stable”, vagy „woody” szót átírd „unstable”-re, majd „apt-get update” apt-get dist-upgrade kombóval frissítsd. így nem kell semmit letöltögetni.
                Illetve amit letölt, azt akkor is letöltené, ha CD-rõl telepítzenél, hisz a CD kiadásához képest is frissült már a SID.

                Hozzászólás: Susen támogatott wlan kártya Debianon #2015465
                Bbt
                Felhasználó

                  Mindkettõhöz fordítani kell. Tehát minimum a h.-ök kelleni fognak…
                  [align=right][snapback]133240[/snapback][/align]

                  vétó.
                  sudo apt-get install kernel-image-2.6.9-2-i686
                  mondjuk.
                  abban tuti benne lesz modulként.
                  de lehet a csomagnak nem ez a pontos neve.

                  az viszont lehet, hogy automatán nem tölti be, akkor kézzel meg kell tenned.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948665
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ez régen is igy volt. Egy paraszt mondhatot bármit is ,senki nem figyelt rá. A egy úr mondta az más volt.
                    [align=right][snapback]133266[/snapback][/align]

                    Mit mondsz, bocskoros? 😀 😀 😀

                    (nehogy mellre szívd… 🙂 )

                    Hozzászólás: Sarge Linux letöltõhely #2010736
                    Bbt
                    Felhasználó

                      A Sarge elsõ verziója innen letölthetõ:
                      [align=right][snapback]133237[/snapback][/align]

                      Azért nehogy elhitesd velünk, hogy az elmúlt néhány évben nem használhattunk volna Sarge-ot… <_< Akkor mégegyszer: Ez NEM SUSE és NEM Mandriva. Idáig is letölthetõ és telepíthetõ volt a Sarge…

                      Hozzászólás: Susen támogatott wlan kártya Debianon #2015462
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nézd meg SuSE alatt mi hajtja, és azokra a modulokra lesz szükséged Debian alatt is.
                        (lsmod…)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 4,322