Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948656
    Bbt
    Felhasználó

      Wallace bácsi alkot rendesn ez igaz… 🙂
      a témában két olvsmány itt:
      http://pcforum.hu/hirek/9574/Betilthatjak+…Allamokban.html
      http://linuxtoday.com/infrastructure/2005050301726NWLL

      viszont ha már ilyesmi került szóba, errõl érdekelne a véleményetek:
      http://www.eweek.com/article2/0,1759,1791085,00.asp

      Hozzászólás: Xmms – nem megy #2014994
      Bbt
      Felhasználó

        2.6.8.2-k7 kernelt használok, de alapból nem ismeri meg a hangkártyát, ha felrakom az alsa-utilst ,eg ilyeneket az összeveszik ezzel a kernellel és eltünnek az eszközeim…
        [align=right][snapback]133048[/snapback][/align]

        attól még van benne neki való modul. csak be kell tölteni.
        (ha dobsz egy lspci részletet azt is megmondom melyik modult.)

        Hozzászólás: debian+grub #1926497
        Bbt
        Felhasználó

          Köszi pomm, aszem ez lesz nekem a jó megoldás!  Már az összes haverom be rágott rám mióta csak a linuxal foglalkozom. Napi 5-10 linux gyalázó E-mailt kapok tölük.Az xfce4-el nem foglalkozok ha már az 1-es DVD tartalmazza a KDE-t.Ha eljutok a kde felrakásáig majd írok újra, picit feszegetném ezt a wifi net témát, ha nem bánjátok.
          [align=right][snapback]133188[/snapback][/align]

          XFce-t felrakhatsz debian csomagból is, nem kell az a bináris installer. ha van neted, akkor apt-get install xfce4* és kész is vagy.

          Az ilyen korlátolt haverokra meg rakj egy szûrõt a levelezõdben…

          Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997144
          Bbt
          Felhasználó

            Zoli arra tett finom utalást, hogy lehet nem a képernyõkép a legjobb módja, ha annyit akarsz megmutatni, hogy megy az glxgears.
            Bõven elég lett volna egy kis kopi pészt a konzolról. <_< Ma éppen nincs rajtad sapka. Ettõl függetlenül igazság van szavaiban…

            Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011005
            Bbt
            Felhasználó

              Most úgy tûnik nekem is jó a május 21-22

              Hozzászólás: Hálózati kártyát nem ismeri fel #2015016
              Bbt
              Felhasználó

                De én még most ott állok, hogy telepiteni kéne… és ugyebár van felsorolás…és nemtom mit kéne választani. mert netrõl kéne telepiteni a többit. De ha nem ismeri fel a kártyát elég nehézkes…  🙁
                [align=right][snapback]132833[/snapback][/align]

                hm. a telepítõmédián nagy valószínüség szerint van egy kernel-image-2.4.27.deb (nem pont ez a neve.)
                ezt felrakod „dpkg -i /ahol/van/csomagnév.deb” paranccsal, újrabootolsz vele, és elvileg kész is vagyunk.

                Hozzászólás: debian+grub #1926478
                Bbt
                Felhasználó

                  vizsla:
                  ezt a / kérdéskört nem értem, de érdekelne.

                  Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972713
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Azért amikor már az admin topicban sutyiba megy az OFF, mindez eldugva a nagyközönség elõl, az már mókás…

                    Hozzászólás: SCSI probléma #2014708
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Teljesen mindegy, hogy kinek milyen vasa van, szerintem ezt a kérdéskört hagyhatnátok is.
                      Az oldal nem pénszerzésért jött létre, de mint az fentebb is elhangzott, nem tudunk benne segíteni, mivel nincs kéznél ilyen vasunk.

                      Megpróbálkozhatsz szoftveres Raiddel is, illetve esetleg forgass egy olyan kernelt, ami auto module loados, és benne van minden scsi/raid cucc modulként, majd ha mûködik, nézdd mg mik vannak betöltve. (ha meg nem húzza be, próbáld meg kézzel betölteni, és nézd meg melyik oldja meg…)

                      Hozzászólás: debian+grub #1926475
                      Bbt
                      Felhasználó

                        máskor írd le mi a megoldás, hogy mások is tanuljanak belõle.
                        Csak tipp, hogy backslash helyett perjel kellett a sor végére…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 4,322