Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SCSI probléma #2014701
    Bbt
    Felhasználó

      Találtam érdekes dolgokat:
      http://www.google.co.hu/search?q=HDIO_DRIV…n-US:unofficial

      csemegézz.
      (beírtam a hibaüzenetet google-be.)

      Nem gizdulni akarok, de ezt te tudod megoldani. Ha rájössz, kérlek oszd meg velünk is.

      Hozzászólás: debian+grub #1926470
      Bbt
      Felhasználó

        hat fellow allitolag ugyirta meg a doksit, hogy egy szamitogepet eloszor lato egyen is siman feltelepitsen egy debiant 🙂
        bar azert en mar lattam nehany kezdot belebukni ebbe ;>
        [align=right][snapback]132434[/snapback][/align]

        A telepítés egy dolog.
        A bajok utána jönnek…

        Hozzászólás: Hálózati forgalomfigyelés #2014204
        Bbt
        Felhasználó

          már több helyen láttam a tcpdumpot ajánlgatod 🙂 ami nagyon jó, de azért ha elég nagy a forgalom én jobban szeretem a grafikus toolokat pl ethereal
          [align=right][snapback]132403[/snapback][/align]

          azokon a szervereken, amiken jelen vagyok, nincs grafikus felület. (hinteném az észt, hogy ez így jó…)
          így igazából nem tudom/tudtam, hogy van hozzá grafikus izé. Megnéztem, olyan kattintgatós… 🙂

          Használd egészséggel, tény, hogy igen informatív, részben ez is tcpddump, ha belenézel, csak nem kell pötyögni.
          (ízlések meg pofonok, meg ilyesmi…)

          Hozzászólás: Ati radeon #1916596
          Bbt
          Felhasználó

            Ironizáltam… Ez amolyan fémes poénkodás.

            Bbt
            Felhasználó

              esetleg elõtte postold be a konfig fájlt, hátha látunk benne valamit.

              Hozzászólás: CVS-bõltelepítés, de hogyan? #2014445
              Bbt
              Felhasználó

                hibás.
                Aha.
                Nem te rontasz el valamit, és amiatt nem megy.

                Hozzászólás: Samba Server #2014698
                Bbt
                Felhasználó

                  1. Duplázva nyílt meg, a másik topicot töröltem.
                  2. Nem teljesen értem. Pontosan mit szeretnél csinálni?

                  Hozzászólás: Cupsd gubanc #2014350
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Hoppá. Jó vicc: A „gyakorló rendszergazda” nem tudja hogy mire való a dns…

                    Szóval akkor, te mint „rendszergazda”, ha bármilyen okból áthelyezel egy hálózati szolgáltatást (pl. nyomtatási sort) egy másik szerverre, akkor te tényleg V

                    Hozzászólás: Cupsd gubanc #2014346
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Egyetlen szava sem igaz:

                      a.) Azt állítja, hogy nem tartott volna ennyi ideig a hiba elhárítása, ha rögtön a dokumentációt olvasgatom.
                      [align=right][snapback]132337[/snapback][/align]

                      Nem akartam belefolyni, de mint gyakorló rendszergizda ehhez lenne néhány szavam.

                      Miért kell a cupsd-t és a 631-es porton lévõ weblapját a linux disztribúcióknak olyan mértékben elrejtenie, hogy az átlag felhasználó még a létezésérõl sem tud? Hiszen végtére is csak ott tudod a nyomtatási sorokat menedzselni, és bizonyos hibák elhárításához az illetõ weblap matatása elkerülhetetlen!
                      [align=right][snapback]132337[/snapback][/align]

                      Nincs eldugva, te nem tudtad, hogy mit kell keresni. Egy rendszer egy adott logika szerint épül fel, az, hogy te mást szoktál meg, az a te bajod.
                      Ráadásul egy szervert üzemeltetõ rendszergazdától elvárható szerintem, hogy legalább egy hálózati nyomtatóra oda tudjon figyelni.
                      (arról nem beszélnék, hogy ezen kívül még hányféleképpen megnézheted a nyomtatási sort, mert az amolyan undorító konzolos pötyögést igényelne.

                      Az már csak másodlagosan érdekelne, hogy miért egy rendszer a hibás azért, mert te nem tudod használni?

                      b.) Megpróbálja a fickó igazolni, hogy a nyomtató jogosan nem nyomtatott tovább egyetlen sikertelen dns névfeloldás miatt.
                      Ez pedig akkora marhaság, (beleértve a „rendszergazdai beavatkozásra” vonatkozó zöldségét is ), hogy még vitatkozni sem érdemes vele.

                      Hozzászólás: gvidcap vagy xvidcap UHU 1.2 alá #2014481
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Holnap elmegyek egy telepátiás tanfolyamra, ha vársz egy hetet, megmondom mi a hibaüzenet!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 4,322