Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Találtam érdekes dolgokat:
http://www.google.co.hu/search?q=HDIO_DRIV…n-US:unofficialcsemegézz.
(beírtam a hibaüzenetet google-be.)Nem gizdulni akarok, de ezt te tudod megoldani. Ha rájössz, kérlek oszd meg velünk is.
hat fellow allitolag ugyirta meg a doksit, hogy egy szamitogepet eloszor lato egyen is siman feltelepitsen egy debiant 🙂
bar azert en mar lattam nehany kezdot belebukni ebbe ;>
[align=right][snapback]132434[/snapback][/align]A telepítés egy dolog.
A bajok utána jönnek…már több helyen láttam a tcpdumpot ajánlgatod 🙂 ami nagyon jó, de azért ha elég nagy a forgalom én jobban szeretem a grafikus toolokat pl ethereal
[align=right][snapback]132403[/snapback][/align]azokon a szervereken, amiken jelen vagyok, nincs grafikus felület. (hinteném az észt, hogy ez így jó…)
így igazából nem tudom/tudtam, hogy van hozzá grafikus izé. Megnéztem, olyan kattintgatós… 🙂Használd egészséggel, tény, hogy igen informatív, részben ez is tcpddump, ha belenézel, csak nem kell pötyögni.
(ízlések meg pofonok, meg ilyesmi…)Ironizáltam… Ez amolyan fémes poénkodás.
esetleg elõtte postold be a konfig fájlt, hátha látunk benne valamit.
hibás.
Aha.
Nem te rontasz el valamit, és amiatt nem megy.1. Duplázva nyílt meg, a másik topicot töröltem.
2. Nem teljesen értem. Pontosan mit szeretnél csinálni?Hoppá. Jó vicc: A „gyakorló rendszergazda” nem tudja hogy mire való a dns…
Szóval akkor, te mint „rendszergazda”, ha bármilyen okból áthelyezel egy hálózati szolgáltatást (pl. nyomtatási sort) egy másik szerverre, akkor te tényleg V
Egyetlen szava sem igaz:
a.) Azt állítja, hogy nem tartott volna ennyi ideig a hiba elhárítása, ha rögtön a dokumentációt olvasgatom.
[align=right][snapback]132337[/snapback][/align]Nem akartam belefolyni, de mint gyakorló rendszergizda ehhez lenne néhány szavam.
Miért kell a cupsd-t és a 631-es porton lévõ weblapját a linux disztribúcióknak olyan mértékben elrejtenie, hogy az átlag felhasználó még a létezésérõl sem tud? Hiszen végtére is csak ott tudod a nyomtatási sorokat menedzselni, és bizonyos hibák elhárításához az illetõ weblap matatása elkerülhetetlen!
[align=right][snapback]132337[/snapback][/align]Nincs eldugva, te nem tudtad, hogy mit kell keresni. Egy rendszer egy adott logika szerint épül fel, az, hogy te mást szoktál meg, az a te bajod.
Ráadásul egy szervert üzemeltetõ rendszergazdától elvárható szerintem, hogy legalább egy hálózati nyomtatóra oda tudjon figyelni.
(arról nem beszélnék, hogy ezen kívül még hányféleképpen megnézheted a nyomtatási sort, mert az amolyan undorító konzolos pötyögést igényelne.Az már csak másodlagosan érdekelne, hogy miért egy rendszer a hibás azért, mert te nem tudod használni?
b.) Megpróbálja a fickó igazolni, hogy a nyomtató jogosan nem nyomtatott tovább egyetlen sikertelen dns névfeloldás miatt.
Ez pedig akkora marhaság, (beleértve a „rendszergazdai beavatkozásra” vonatkozó zöldségét is ), hogy még vitatkozni sem érdemes vele.Holnap elmegyek egy telepátiás tanfolyamra, ha vársz egy hetet, megmondom mi a hibaüzenet!
-
SzerzőBejegyzés