Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997127
    Bbt
    Felhasználó

      Logok, konfig, nem beszúrva, csatolva.

      internalAGP szaga van, ha NForce-os alaplap…

      Hozzászólás: Több linux #2013879
      Bbt
      Felhasználó

        az ok, hogy meglátja valahogy a partíciót, de hogy szedi le ami rajta van egy undefinied partícióról?

        Hozzászólás: Több linux #2013874
        Bbt
        Felhasználó

          na EZ tényleg gáz.
          Megvan még az a jó kis adatmentõ programod? vagy az is rajta van a vinyón?

          aha.
          kezdem kapisgálni.
          A grub az NTFS partíció elejére pakolódott. de valyon melyik és miért? vagy ezt a PM követte el?
          Jó lenne tudni mi is történt pontosan.

          Meg kéne egy vinyó, amire lehet adatot menteni…

          Hozzászólás: automatikus indítás #2013891
          Bbt
          Felhasználó

            esetleg sudo, felveszed nopasswd opcióval, és bepakolod egy scriptbe, majd az initbe.

            Hozzászólás: Több linux #2013872
            Bbt
            Felhasználó

              Bbt, a tanacsod jo volt, igy tettem es most indul az uhu, azaz hdd-rol bootol vegre. Egyelore az uhu van fent, most kicsit orulok neki, aztan valami majd lesz meg.
              Koszi ![align=right][snapback]131763[/snapback][/align]

              Lassan hozzászokhatnál… 😀 😀 😀

              Egyebkent egy egyben allo partnak latta a teljes vinyot.
              [align=right][snapback]131763[/snapback][/align]

              na akkor ennek fussunk csak neki.
              fdisk -l
              mit mond?

              Hozzászólás: Hálózati forgalomfigyelés #2014200
              Bbt
              Felhasználó

                tcpdump

                Hozzászólás: tcpdump #2014196
                Bbt
                Felhasználó

                  tcpdump …… > {filenev}

                  linuxos alapismeretek….

                  Hozzászólás: Több linux #2013870
                  Bbt
                  Felhasználó

                    – attol fuggetlenul zavar az, hogy nem tudom mit rontottam el, es mi okozta ezt. –
                    [align=right][snapback]131710[/snapback][/align]

                    Szerintem a Particion Magic úgy találta, hogy baj van az MBR-ben (az õ szempontjából ez igaz is lehetett…) és gyorsan rendet rakott. Nem tudom tett-e fel valamilyen kérdést, hogy csnálja-e meg, vagy magától mûvelte-e…
                    ettõl függetlenül bebbootolsz UHU cd-rõl, és rootként kiadsz egy:

                    Code:
                    grub-install ‘(hd0)’

                    parancsot, majd megnézed mi történik, ha utána újrabootolsz.

                    Hozzászólás: Loggoló #2014175
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Az átjáróra kellene valami logger, hogy tudjam ki mennyi forgalmat generál havonta. Az IP címek statikusan vannak megadva.
                      Tudtok valamit ajánlani?
                      [align=right][snapback]131707[/snapback][/align]

                      iptables. van ilyen funkciója.

                      Hozzászólás: X beallitasa Nvida Geforce 2-es MX kartyaval #2010757
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Az egeret is benéztem, mert Configured Mouse-zal feláll.

                        (EE) Failed to initialize GLX extension (NVIDIA X driver not found)

                        nekem ez a sor nem tetszik.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 4,322