Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ati probléma még mindig #2013906
    Bbt
    Felhasználó

      azt sajna nem tudom kisbetu de ha ezt beírom akkor a következõ fogad
      linux:~ # X –version
      Unrecognized option: –version
      use: X [:] [option]

      mit kell opciónak beírni?
      [align=right][snapback]131500[/snapback][/align]

      Jogos a pont, elírtam a doksiban, azóta javítva.

      egyébként rossz rpm-t töltöttél le…

      Hozzászólás: X beallitasa Nvida Geforce 2-es MX kartyaval #2010755
      Bbt
      Felhasználó

        A dri-t kell kivenni nem a glx-et ,ha jól emléxem. A drv.nél meg az nv-t nvidia-ra átírni ,ennyi.
        [align=right][snapback]131628[/snapback][/align]

        azt mondta a dri ki van véve (vagy csak az utolsó hármat vette ki?)
        az nv -> nvidia akkor kell, ha fent van a gyári driver, de errõl nem ír semmit…

        Hozzászólás: X beallitasa Nvida Geforce 2-es MX kartyaval #2010753
        Bbt
        Felhasználó

          Options „glx” vagy valami hasonló sort kommentezd ki, az egeret írd át /dev/psaux -ra. (vagy USB egér?)

          Hozzászólás: P1-est tûzfallá szeretném tenni #2013986
          Bbt
          Felhasználó

            értem. MAjd megpróbálom feltétlen. Ilyenkor egyébként a tûzfal gép csak ellenõrzi és továbbitja a csomagokat?
            Mi a véleményetek a fli4l -ról?
            Egyébként a a linux tûzfala szûr magától is? Mondjuk ha nem állitok be semmit az iptablesban. Nem nagyon értek hozzá az az igazság, bocsi ha hülyeségeket kérdezek.
            [align=right][snapback]131623[/snapback][/align]

            Ahogy nézem ez nagy falat lesz így elsõre.
            Nem ártana kicsit elmélyedni benne, mert többe árthat egy rosszul beállított tûzfal, mint amennyi haszna van…

            Az iptables magától nem szûr, úgy meg csomagszûrésrõl nem nagyon beszélhetünk…

            Hozzászólás: P1-est tûzfallá szeretném tenni #2013984
            Bbt
            Felhasználó

              Debian woody telepítés mehet floppyról is. a root és a rescue elég hozzá, netrõl települ, csak fel kell hozzá konfigolni kézzel.

              Hozzászólás: slax-hu #1972247
              Bbt
              Felhasználó

                Nos, milyen a 007-es változat?

                Mit kell még hegeszteni rajta? 🙂
                [align=right][snapback]130632[/snapback][/align]

                Izé…
                Kicsit el vagyok tûnve, holnap letöltöm, megnézem… 🙂
                Elõre bocsájtom: jó mint mindíg… 🙂

                Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998560
                Bbt
                Felhasználó

                  aha, és hogy szedem le a gdm-et?
                  nem lesz tõle baj?
                  ha lesz, hogy tudom visszaállítani?
                  [align=right][snapback]130866[/snapback][/align]

                  apt-get remove gdm

                  ha fel kell:
                  apt-get install gdm

                  man apt-get…

                  de nézd meg elõtte, hogy fent van-e a kdm pl. dpkg -l, vagy synaptic

                  Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998558
                  Bbt
                  Felhasználó

                    szerintem találtál egy kdm-et.
                    ha leszeded a gdm-et, elvileg az lesz az alapértelmezett…

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948627
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Jobb ha ma már semmit nem csinálok. Inkább ücsörgök itt egy kicsit . Valahogy az a debián meg én nem akar összejönni. hda10 helyett hda9 -re repült fel ,csak ott már ült egy bagoly. Puff az állat ,meg pár heti blender munkám , jááááááááááááj.
                      [align=right][snapback]130845[/snapback][/align]

                      azért ez általában nem a rendszer hibája… ha hda10ig el kell tudni számolni, akkor általában a tc. user tudja mit csinál…

                      Hozzászólás: localhost:631 forbidden- de mééééért? #2013453
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hm. ennél valószínüleg egyszerûbb a hiba: a böngészõdben nem biztos, hogy engedélyezve van.

                        próbáld meg konzolon w3m -el (ha nincs, apt-get install w3m

                        rootként:
                        w3m [url url=http://localhost:631/admin]http://localhost:631/admin[/url]

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 4,322