Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hogy rugalmasabban kezeljem a linuxot ami még mosopornak is ocska….
[align=right][snapback]129250[/snapback][/align]Akkor most személyeskednék.
Senki sem kért meg rá, hogy használd, sõt, megkérnélek, hogy amíg így gondolod, addig ne használd. Nem azért dolgozik rajta néhány tízezer ember, hogy neked legyen mit szidni mert béna vagy.
Az agyam elszáll a ilyen emberektõl!Hogy egy korábbi hozzászólásodra reagáljak: nem, nem nevezünk minden kezdõt lúzernek.
sõt hogy még segítsek is: anno félrevezetõ információt kaptál, ha netet szertnél megosztani arra nem a samba való. Iptables az eszköz, esélyed sincs, hogy kézzel beállítsd, van rá program ami elvégzi helyetted, tegnap kérdezte valaki talán SUSE felhasználó az illetõ.
a „|” karakterrel parancsokat fûzöl láncba (a neve pipe.)
mi a rák az umask=0002 ?
írd át 000-ra, majd konzolban:
umount -a
mount -a
és nézd meg.
persze ez sem a teljesen jó megoldás, hiszen ha írni akarsz a fatre, ott nem tudsz jogokat állítani, emiatt problémázni fog, de megcsinálja.sajnos nem jo, azt irja ki, hogy nincs ilyen file, vagy konyvtar. nem mentem vele semmire. ujra kene loni a linuxot? le kell elotte tavolitani, vagy lehet egybol rainstallalni?
[align=right][snapback]129353[/snapback][/align]nem /usr, hanem /etc
és emiatt ne installáld újra. nem olyan nagy gáz ez, csak még nem tudod hova nyúlj.
ha minden igaz, karakteresen is megy a Yast. próbáld ki.Drága sutyee!
Légy oly kedves azt is leírni, hogy mi a megoldás, hogy ha más esetleg ilyen problémába ütközne, ne azt lássa, hogy „megoldva köszi”
Lezárni pedig teljesen felesleges a topicot. Nem az a funkciója, hogy a megoldott problémákhoz véletlenül se tudjon hozzáírni senki…Köszönöm szépen…
elbaszkuraltam a linuxomat. monitort, videokartyat allitottam ujra es halozati elemeknel is butykoltem. restart utan mar nem jott be a grafikus mod, csak a szoveges. mit csinaljak?
[align=right][snapback]129278[/snapback][/align]rootként a /etc/X11/XF86Config (lehet, hogy xorg.conf a neve) fájlt kell szerkesztened. kézzel.
Szerintem jó méret pont az a 189MB…
Megnézem mit alkottál… 🙂egész pontosan: „bash: xmkmf: command not found”… vmilyen csomag hiányzik sztem
ezt a konsole-ban írta ki. az usr/bin/x11 könyvtárban tényleg nincs ilyen, h xmkmf nálam…egy xfree86-devel csomag része állítólag, már találtam ennyi infot, csak azt nem lelem a neten, sem yast-ban.
[align=right][snapback]129120[/snapback][/align]kisbetû arra utal, hogy le kellene tölteni a forrását, és lefordítani.
google.
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhorak28/ind…?page=WizardPenaz egy keresõ, és ha nem google van rá beállítva, akkor nem az. lehe amazon ebay, kisnyúl.
át kéne állítani, kipróbálni…én exim-fetchmail kombót javasolnék.
-
SzerzőBejegyzés